přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Visual Studio Code nyní můžeme spustit díky Crostini i na Chrome OS

Control

Visual Studio Code nyní můžeme spustit díky Crostini i na Chrome OS

chromeos.jpg

Minulý týden byl Chrome OS aktualizován na verzi 65 s mnoha novými funkcemi. Na internetu byl zveřejněn kód, díky kterému běží Visual Studio Code na Pixelbooku pomocí kontejneru Crostini.


Na stránkách https://chromeunboxed.com je tato událost označována jako jedna z největších, které se kdy objevily v Chrome OS. Díky kontejnerům můžeme spouštět různé aplikace s žádnou, či minimální závislostí na operačním systému zařízení. Například všechny Android aplikace v Chromebooku se spouštějí také na svých vlastních kontejnerech. Aplikace ARC (Android Runtime for Chrome) izoluje aplikace v Linuxových kontejnerech, aby zachovala integritu operačního systému Chrome.

O dalším vývoji kontejnerů v systému Chrome OS se hovoří již delší dobu. Rostoucí poptávka, či dokonce potřeba aplikací v systému Chrome OS znamená, že je důležité mít spolehlivý kontejner. Kontejner Crostini již je součástí, ale dosud jsme viděli jen náznaky a stopy uvnitř OS. Uživatelské rozhraní stále ještě není a čeká se na vývojáře Chromium, aby umožnili tuto novou funkci používat. Chrome OS ve verzi 66 by se měl objevit začátkem května, můžeme tedy doufat, že i s plnohodnotnou verzí Crostini.

Salesforce engineer Lincoln Stoll (https://twitter.com/lstoll) strávil nějaký čas tím, že s projektem Crostini pracoval na svém Pixelbooku a úspěšně zprovoznil Visual Studio Code uvnitř kontejneru. Metodu, jak na to, lze nalézt na jeho stránce https://github.com/lstoll/cros-crostini, ale nedoporučuje se jí zkoušet, pokud nevíte, co děláte.

Pro vývojáře by mohl být Crostini ideální volbou, protože jim umožní používat veškeré známé nástroje, na které jsou již zvyklý a to vše v krásně odlehčeném operačním systému. Teď je jen otázkou, zda se z Pixelbooku od společnosti Google stane samostatný vývojářský stroj a kdy tomu tak bude.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Soutěž - herní sety Trust