přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšla druhá alpha verze nového hudebního přehrávače Elisa

POINT.X (2018-19)

Vyšla druhá alpha verze nového hudebního přehrávače Elisa

elisa100.jpg

V průběhu let se v projektu KDE objevilo mnoho multimediálních přehrávačů, ale většina z nich skončila v propadlišti dějin. Ovšem na konci minulého roku se objevila skupina vývojářů z komunity KDE, jež si dala za cíl vytvořit jednoduchý a přívětivý hudební přehrávač.


Tento hudební přehrávač se jmenuje Elisa a koncem minulého roku vyšel v první alpha verzi. Dnes ovšem vyšla již druhá alpha verze (Elisa Alpha 2 (v0.0.81)), která přináší mnohá vylepšení a opravy chyb.

1 Temný vzhled aplikace 1 Temný vzhled aplikace

V tomto teprve druhém vydání bylo opraveno mnoho chyb a bylo vylepšeno uživatelské rozhraní. Zejména byl odstraněn problém s temným vzhledem, byl také změněn vzhled tlačítek a posuvníků, které by teď měli být mnohem čitelnější a lépe ovladatelné. Zlepšil se i výkon při indexování souborů.

Byla přidána možnost otevření hudebních stop přímo ze správce souborů nebo příkazového řádku. Od této verze je možné si zobrazit metadata skladeb (hodnocení, délku, autora, rok vydání …).

2 Zobrazená metadata 2 Zobrazená metadata

Všechny změny, které byly provedeny, vedly ke zlepšení aplikace, která má v budoucnu velký potenciál. Elisu ovšem můžete vyzkoušet již teď, protože je k dispozici ve většině distribucí (Ubuntu, Fedora, Arch Linux) a mimo to je k dispozici ve formě Flatpaku.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE