přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšla Plasma 5.12.0

Vyšla Plasma 5.12.0

kde.jpg

KDE vydává aktualizaci Feature to Plasma 5, verze 5.12.0. Je rychlejší, stabilnější a plná nových funkcí. 


reklama

Plasma 5.12 LTS je zatím druhým vydáním s dlouhodobou podporou. Nová Plasma LTS využívá méně CPU a méně paměti, než předchozí verze, tím je proces spuštění plochy znatelně rychlejší. Podpora běhu na Waylandu je stále lepší a je momentálně ideální pro různé testování. Poprvé je součástí programu Long Term Support, což znamená, že budou opraveny chyby v celé řadě 5.12 LTS.

Nastává také změna politiky, jelikož 5.12 je poslední verzí, která vídí vývoj funkcí v Kwin na X11. Po 5.13 budou přidány pouze funkce relevantní pro Wayland.

Hojně se pracuje na tom, aby v Plasmě byla podpora technologie Wayland co nejlepší. Bohužel stále jsou problémy s konkrétními hardwarovými konfiguracemi, proto se zatím nedoporučuje ho používat pro každodenní použití. Více informací se dozvíte na stránce: https://community.kde.org/Plasma/Wayland_Showstoppers

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Obnovte ztracená data pomocí nástroje EaseUS Data Recovery Wizard Free

EaseUS Data Recovery Wizard FreeBezplatná aplikace Data Recovery Wizard Free od společnosti EaseUS je nejpoužívanějším softwarem, pokud jde o získání ztracených dat, ať už se jedná o data z pevného disku PC, paměťovou SD kartu, CF kartu, Apple desktop nebo MacBook. Tento software je vhodný pro nasazení ve firmě i pro individuální použití. Data Recovery se každým rokem upgraduje a nová verze pro rok 2018 byla právě vydána.

Pokračování ...