přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšla Plasma 5.12.0

Control

Vyšla Plasma 5.12.0

kde.jpg

KDE vydává aktualizaci Feature to Plasma 5, verze 5.12.0. Je rychlejší, stabilnější a plná nových funkcí. 


Plasma 5.12 LTS je zatím druhým vydáním s dlouhodobou podporou. Nová Plasma LTS využívá méně CPU a méně paměti, než předchozí verze, tím je proces spuštění plochy znatelně rychlejší. Podpora běhu na Waylandu je stále lepší a je momentálně ideální pro různé testování. Poprvé je součástí programu Long Term Support, což znamená, že budou opraveny chyby v celé řadě 5.12 LTS.

Nastává také změna politiky, jelikož 5.12 je poslední verzí, která vídí vývoj funkcí v Kwin na X11. Po 5.13 budou přidány pouze funkce relevantní pro Wayland.

Hojně se pracuje na tom, aby v Plasmě byla podpora technologie Wayland co nejlepší. Bohužel stále jsou problémy s konkrétními hardwarovými konfiguracemi, proto se zatím nedoporučuje ho používat pro každodenní použití. Více informací se dozvíte na stránce: https://community.kde.org/Plasma/Wayland_Showstoppers

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Tiskárna Brno