přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšlo GNOME 3.28 s kódovým jménem Chongqing

Alvao

Vyšlo GNOME 3.28 s kódovým jménem Chongqing

gnome.png

Nejnovější verze GNOME 3 vyšla 14.března. Po šesti měsících vývoje přichází s mnoha novými funkcemi a vylepšeními.


reklama

Jednou z hlavních novinek pro toto vydání je automatické stahování systémů v aplikaci Boxes, která se používá pro vytváření a práci s virtuálními stroji. Nyní stačí pouze vybrat operační systém, který má v novém virtuálu běžet a Boxes si jej sami stáhnou a klidně i nainstalují.

Další novinka se týká programu Nautilus 3.28. Tento správce souborů známý také jako "Soubory" přidal nový postranní panel s názvem "Označené hvězdičkou", díky kterému bude teď jednoduché se pohodlně vracet k souborům, které si označíme. Tato verze také přichází s opravami chyb a jako bonus nyní umožňuje zavírat karty kliknutím středního tlačítka.

Existuje ještě mnoho dalších vylepšení v GNOME 3.28, o kterých si můžete přečíst v poznámkách k vydání na adrese https://help.gnome.org/misc/release-notes/3.28/ .

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Visibilita a řízení přístupu v síti: Detekce a řízení vnitřních hrozeb

Dimension DataHackeři to mají čím dál jednodušší. Ve stále rostoucí IT infrastruktuře firem, do které se připojují další a další uživatelé a zařízení, internetoví zločinci snadno skryjí své aktivity. Kvůli menší přehlednosti sítě mají spoustu času na krádež dat, financí nebo poškození firmy dříve, než je bezpečnostní systémy odhalí. Řešením je zavedení bezpečnostní politiky uvnitř sítě. Navštivte seminář společnosti Dimension Data, který vám pomůže se v této problematice zorientovat.

Pokračování ...


CeBIT 2018