přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšlo GNOME 3.28 s kódovým jménem Chongqing

Alvao

Vyšlo GNOME 3.28 s kódovým jménem Chongqing

gnome.png

Nejnovější verze GNOME 3 vyšla 14.března. Po šesti měsících vývoje přichází s mnoha novými funkcemi a vylepšeními.


Jednou z hlavních novinek pro toto vydání je automatické stahování systémů v aplikaci Boxes, která se používá pro vytváření a práci s virtuálními stroji. Nyní stačí pouze vybrat operační systém, který má v novém virtuálu běžet a Boxes si jej sami stáhnou a klidně i nainstalují.

Další novinka se týká programu Nautilus 3.28. Tento správce souborů známý také jako "Soubory" přidal nový postranní panel s názvem "Označené hvězdičkou", díky kterému bude teď jednoduché se pohodlně vracet k souborům, které si označíme. Tato verze také přichází s opravami chyb a jako bonus nyní umožňuje zavírat karty kliknutím středního tlačítka.

Existuje ještě mnoho dalších vylepšení v GNOME 3.28, o kterých si můžete přečíst v poznámkách k vydání na adrese https://help.gnome.org/misc/release-notes/3.28/ .

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao