přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšlo NetBSD 8.0 RC1

konference Datová centra pro business

Vyšlo NetBSD 8.0 RC1

NetBSD-perex_1.png

Projekt NetBSD je mezinárodní snahou velké skupiny lidí vyrábět volně dostupný a redistribuovatelný operační systém typu Unix. Dnes si ukážeme novinky, s kterými příchází v aktuální verzi.


Jedním z primárních cílů projektu NetBSD bylo vytvoření základního operačního systému, který bude vysoce přenosný. Vedle vlastní práce obsahuje celou řadu open-source programů. Tento systém můžeme nalézt ve velkém množství hardwarových platforem. Distribuuje se ve třech formách: formal releases (toto vydání se provádí pravidelně a zahrnuje dobře otestované binární soubory, zdrojový kód a instalační nástroje), maintenance branches (toto vydání je zaměřeno především na opravy zabezpečení a menší vylepšení) a NetBSD-current (obsahující nejnovější zdroje, ovšem za cenu příležitostných chyb).

Od vydání 7.0 bylo provedeno mnoho změn, například byla přidána podpora USB3, všeobecně pribylo mnoho nových ovladačů a nespočet aktualizací softwaru třetích stran.
Více informací o novinkách v tomto vydání se dovíte na: https://mail-index.netbsd.org/netbsd-announce/2018/04/23/msg000285.html

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Září – měsíc bezpečnosti se Sophos Central

SophosNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
Nebylo by skvělé zabezpečit vaše firewally, počítače, servery a mobilní zařízení pomocí nejlepších kyberbezpečnostních řešení na trhu a spravovat vše z jednoho intuitivního uživatelského rozhraní?

Pokračování ...


Sophos