přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyšlo NetBSD 8.0 RC1

Symphera - PM konference

Vyšlo NetBSD 8.0 RC1

NetBSD-perex_1.png

Projekt NetBSD je mezinárodní snahou velké skupiny lidí vyrábět volně dostupný a redistribuovatelný operační systém typu Unix. Dnes si ukážeme novinky, s kterými příchází v aktuální verzi.


Jedním z primárních cílů projektu NetBSD bylo vytvoření základního operačního systému, který bude vysoce přenosný. Vedle vlastní práce obsahuje celou řadu open-source programů. Tento systém můžeme nalézt ve velkém množství hardwarových platforem. Distribuuje se ve třech formách: formal releases (toto vydání se provádí pravidelně a zahrnuje dobře otestované binární soubory, zdrojový kód a instalační nástroje), maintenance branches (toto vydání je zaměřeno především na opravy zabezpečení a menší vylepšení) a NetBSD-current (obsahující nejnovější zdroje, ovšem za cenu příležitostných chyb).

Od vydání 7.0 bylo provedeno mnoho změn, například byla přidána podpora USB3, všeobecně pribylo mnoho nových ovladačů a nespočet aktualizací softwaru třetích stran.
Více informací o novinkách v tomto vydání se dovíte na: https://mail-index.netbsd.org/netbsd-announce/2018/04/23/msg000285.html

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME


Flowmon Friday 2019

Public Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space