přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyzkoušejte si Ubuntu 18.04 Beta 2

Vyzkoušejte si Ubuntu 18.04 Beta 2

Ubuntu.jpg

Vydání Ubuntu 18.04 Beta 2 vám představí všechny novinky, na které se můžeme těšit ve finálním Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver), jež vyjde v druhé polovině tohoto měsíce.


Nové Ubuntu 18.04 LTS sebou přinese spoustu zajímavých změn, na které se můžeme těšit. Pokud používáte především LTS verze, tak vás zaujme změna pracovního prostředí z Unity na GNOME, o níž většina z nás ví, ale málo kdo ji vyzkoušel. V souvislosti s touto změnou si všimnete i jiné přihlašovací obrazovky, nyní Ubuntu bude používat GDM místo starého známého LightDM. Toto jsou asi nejvíce pozorovatelné změny, pokud používáte LTS verzi, samozřejmě je jich mnohem víc.


Uživatelé předchozího Ubuntu 17.10 si mnoha změn nevšimnou. Jmenovat ale můžeme například to, že je použit X Server jako výchozí, také můžete použít možnost „Minimální instalace“, vyzkoušet aplikaci GNOME To DO a několik dalších.

Společně s Ubuntu vyšly i jeho deriváty (Ubuntu Budgie, Ubuntu MATE a Xubuntu). Stále platí to, že tato verze není pro každého a pokud dbáte na stabilitu svého systému tak počkejte až na finální vydání. Ubuntu 18.04 beta 2 již můžete stahovat ze serveru Ubuntu.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Nový IT normál? Cloudové služby a otevřený vývoj

RHSSoučasné nároky na IT a trendy, které podnikům pomohou rozvíjet jejich podnikání a obstát do budoucna v konkurenci, ukázal Red Hat Summit, výroční konference a událost roku v oblasti open source, která proběhla 10. – 11. května. Letošní ročník Red Hat Summitu byl tzv. hybridní, více než 80 přednášek a diskusních panelů je přístupná virtuálně, část programu se odehrála živě v americkém Bostonu.

Pokračování ...Public Relations

Kamery s funkcí rozpoznávání SPZ: Automatickým zdvihem závory přínosy zdaleka nekončí

KonicaKdyž se řekne rozpoznávání SPZ, většině řidičů se jako první vybaví pokuta za rychlou jízdu nebo za průjezd na červenou. Schopnost přečíst poznávací značku a správně jí přiřadit ke konkrétnímu automobilu ale ocení i firmy při evidenci vozového parku nebo k omezení přístupu do areálu. Chytré kamery Mobotix od Konica Minolta však nabízejí mnohem víc.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »