přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Vyzkoušejte si Ubuntu 18.04 Beta 2

Alvao

Vyzkoušejte si Ubuntu 18.04 Beta 2

Ubuntu.jpg

Vydání Ubuntu 18.04 Beta 2 vám představí všechny novinky, na které se můžeme těšit ve finálním Ubuntu 18.04 LTS (Bionic Beaver), jež vyjde v druhé polovině tohoto měsíce.


Nové Ubuntu 18.04 LTS sebou přinese spoustu zajímavých změn, na které se můžeme těšit. Pokud používáte především LTS verze, tak vás zaujme změna pracovního prostředí z Unity na GNOME, o níž většina z nás ví, ale málo kdo ji vyzkoušel. V souvislosti s touto změnou si všimnete i jiné přihlašovací obrazovky, nyní Ubuntu bude používat GDM místo starého známého LightDM. Toto jsou asi nejvíce pozorovatelné změny, pokud používáte LTS verzi, samozřejmě je jich mnohem víc.


Uživatelé předchozího Ubuntu 17.10 si mnoha změn nevšimnou. Jmenovat ale můžeme například to, že je použit X Server jako výchozí, také můžete použít možnost „Minimální instalace“, vyzkoušet aplikaci GNOME To DO a několik dalších.

Společně s Ubuntu vyšly i jeho deriváty (Ubuntu Budgie, Ubuntu MATE a Xubuntu). Stále platí to, že tato verze není pro každého a pokud dbáte na stabilitu svého systému tak počkejte až na finální vydání. Ubuntu 18.04 beta 2 již můžete stahovat ze serveru Ubuntu.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao