přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, webOS vychází ve verzi Open Source Edition

Alvao

webOS vychází ve verzi Open Source Edition

webosose.jpg

Tento operační systém pro mobilní zařízení založený na jádře Linuxu vychází jako Open Source Edition. Je modernější, než klasický Open webOS.


Operační systém webOS se objevil již v roce 2009 jako nástupce legendárního Palm OS. S chytrou myšlenkou dotykového ovládání si získal spoustu příznivců včetně společnosti HP, která celý Palm následně koupila. Pod jejich vedením vyšel mobilní telefon Palm Pre 2 s verzí systému webOS 2.0. Postupně ještě vytvořili Palm Pre 3 a tablet TouchPad. V plánu bylo nasadit webOS i do PC a tiskáren, to se ovšem nepovedlo. Jelikož HP nevědělo co se softwarem dál, převedli webOS na open source. Další kdo se tohoto systému ujal byla v roce 2013 Korejská firma LG. Pod jejich vedením se tato platforma dostala do chytrých televizorů.

Dnešní stav tohoto systému je velmi zvláštní. Stále je v rámci projektu Open webOS jako open source, avšak LG vyvíjelo i jeho rozšířenou verzi, kterou používalo do vlastních produktů. A z ní se momentálně stává webOS Open Source Edition. Systém, který používá jako základ linuxové jádro a Chromium, přez které spouští webové aplikace. Firma chce zřejmě získat tímto krokem vývojáře aplikací a další firmy, které by se k nim připojili a mohli společně konkurovat momentálně nejpoužívanějšímu mobilnímu OS Android.

Zdroj: webosose.org cnews.cz

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Síť Wi-Fi pro celou domácnost a bez starostí aneb Nejmodernější technologie nemusí být nutně složitá

SynologySynology Mesh Router MR2200ac není jen jeden z dalších systémů Wi-Fi. Jde o první směrovač Wi-Fi s certifikací WPA3. Je čas na lepší síť Wi-Fi a bezpečnější internet.
Zařízení MR2200ac s inteligentní sítí Mesh Wi-Fi a nejlepšími možnostmi rodičovské kontroly v odvětví je navrženo tak, aby zajistilo připojení a bezpečnost pro všechna vaše zařízení i uživatele.

Pokračování ...


Alvao