přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Xfce Thunar 1.8 přechází z GTK2 na GTK3

POINT.X (2018-19)

Xfce Thunar 1.8 přechází z GTK2 na GTK3

cavt49f5d18f6cf26.png

Správce souborů Thunar v pracovním prostředí Xfce byl vydán v nové verzi, která především přichází s novinkou v podobě přechodu ze starého GTK2 na nové GTK3.  Pojďme tedy nahlédnout na jeho novinky.


Projekt Xfce patří k projektům, kde se volí spíše konzervativnější přístup vývoje nových verzí a většinou si na novou verzi počkáme i několik let. To ovšem neznamená, že by se celý projekt vždy zastavil a těsně před vydáním nové verze začali vývojáři pracovat. Nové verze aplikací, které spadají pod projekt Xfce vychází celkem často, ovšem většinou sebou nepřináší velké množství novinek a tak je většinou ani nezaznamenáme. A dnes se proto o jedné nové verzi zmíníme, jak už asi víte z názvu.

Včera vyšla nová verze správce souborů Thunar, jež sebou přináší především přechod na GTK3. Verze knihovny GTK2 je již považována za zastaralou a většina ostatních projektů ji už „dávno“ opustila, ale projekt Xfce se k tomuto kroku dostal až teď. Jednou z dalších novinek, kterou jako uživatelé zpozorujeme je přidání tlačítek „další“, „předešlý“, „o úroveň výše“ a „domů“. Tyto tlačítka by měla přispět ke snadnější orientaci. Kromě těchto změn se událo několik dalších změn ve vnitřních komponentách, kdy byla přidána podpora několika knihoven. To je vše k novinkám Thunaru.

Na novou verzi samotného Xfce 4.14 si nejpíš ještě chvíli počkáme, protože ještě nejsou připraveny všechny jeho komponenty. Stále chybí nové verze několika modulů, které je potřeba dodat s novou verzí. Jestli vás zajímá jak přesně na tom nová verze je, tak můžete se podívat na této stránce.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Tomáš Pospíšil

Jsem nadšenec do open-source technologií a zajímám se o vše ve světě Linuxu a *BSD.


  • Distribuce: Gentoo
  • Grafické prostředí: KDE