přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Z Arch Anywhere se stává Anarchy Linux

POINT.X (2018-19)

Z Arch Anywhere se stává Anarchy Linux

68747470733a2f2f616e61726368792d6c696e75782e6f7

Arch Anywhere byla distribuce určená především začátečníkům, ale i pokročilejším uživatelům, kteří si chtěli nainstalovat jednoduše vlastní operační systém založený na architektuře Arch Linuxu.


Kvůli porušení ochranné známky byl Arch Anywhere kompletně předělán na Anarchy Linux. Nyní je úplně odstraněn název „Arch“ a vyráží směrem kdy vzniká úplně nová distribuce založená na Archu. Instalační program zůstává stále stejný a nabízí úplnou instalaci základu Arch Linuxu s dalšími balíčky nabízenými z oficiálních repositářů.

Někteří uživatelé se mohou rozhodnout pro distribuci jako je Arch Linux, protože chtějí mít pocit výjimečnosti, který přichází například i s použitím distribuce Gentoo. S ohledem na složitost se Arch nachází pod Gentoo, což znamená, že je přístupný více uživatelům. Nicméně spolu s touto složitostí přichází jistá úroveň spolehlivosti, která se v jiných distribucích nenachází. Takže pokud hledáte linuxovou distribuci s vysokou stabilitou, nenáročnou instalací, Anarchy Linux by mohla být přesně vaše volba.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz