přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Za pomoci Linuxu je možné spuštět na Chromeboocích aplikace pro Windows

EDU Trainings IT školení

Za pomoci Linuxu je možné spuštět na Chromeboocích aplikace pro Windows

chromebooksapp.jpg

Ač to zní nezvykle, dokonce možná i trochu zmateně, opravdu je tomu tak. Vývojáři z CodeWeavers předvedli minulý týden, jak jednoduše spouštět aplikace pro Windows na Chrome OS.


Společnost Google v posledních měsících velmi pokročila při vývoji operačního systému Chrome OS, který běží na Chromeboocích a pomalu se začíná objevovat i na mobilních zařízeních. Chrome OS je ve své podstatě vlastně Linux, proto byla jen otázka času, kdy se začne veřejně mluvit o možnosti využít Wine pro spouštění Windows aplikací v tomto systému. Společnost CodeWeavers tento krok předvedla v praxi.

Po technické stránce je téměř vše funkční a v pořádku, proto je ideálním tahem tuto ideu začít provozovat komerčně. Nejde vlastně o nic jiného než o zprovoznění CrossOver pro Linux ve virtuálním stroji, hezky pospojované a zaobalené. Toto řešení můžeme momentálně najít i v Obchodu Google Play.

Více podprobností se můžete dočíst na blogu společnosti CodeWeavers.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Roman Breda


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOMEPublic Relations

Domény a nepřeberné množství internetových adres s možností jejich zneužití

dnnsecNepropásněte sérii webinářů zaměřených na aktuální bezpečnostní trendy a jednotnou správu zabezpečení vaše IT – každé pondělí a zdarma.
S doménami přijde do kontaktu naprosto každý uživatel internetu, ačkoliv si to asi neuvědomuje. Už jenom samotné hledání na internetu je spojené s doménami, o nakupování v internetových obchodech ani nemluvě. Věděli jste však, že domény mohou být poměrně jednoduše napadeny?

Pokračování ...


SOPHOS - hacking webinar 2