přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zítra skončí podpora DNS serverů porušujících standardy

Inzerce

Zítra skončí podpora DNS serverů porušujících standardy

dns flag day

Počínaje 1. únorem, který byl zvolen za „DNS flag day“ přestanou firmy vyvíjející DNS software a služby (včetně např. Google) podporovat DNS servery, které porušují standardy z let 1987 a 1999. Z toho vyplývá, že přestanou fungovat domény, které dosud nebyly opraveny.


Současný systém DNS se potýká s technickými problémy způsobenými nedodržováním standardů vydaných již před dvaceti lety. Aby celosvětové DNS bylo i nadále udržitelné je nezbytné provést změny a ukončit podporu nestandardních implementací.
Proto po 1. únoru 2019 mnoho předních světových firem vyvíjejících DNS software a poskytujících DNS služby ukončí podporu nestandardních implementací DNS. Tato změna ovlivní jen domény používající software, který nedodržuje standardy DNS.
Tímto krokem dojde ke zlepšení efektivity systému a bude umožněno nasadit novou funkcionalitu jako je např. lepší ochrana před DDoS útoky.

Domény s koncovkou .cz jsou na tuto novou situaci připraveny velmi dobře. Podle posledních měření z poloviny ledna se problém týká pouze 0,09 % těchto domén, přičemž je třeba dodat, že většina z těchto domén není používaná (viz blogpost sdružení CZ.NIC).

Více informací najdete na webu: https://dnsflagday.net/cs/, kde si můžete ověřit, zda je vaše doména připravena na změny v systému DNS.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz