přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Zítra skončí podpora DNS serverů porušujících standardy

Zítra skončí podpora DNS serverů porušujících standardy

dns flag day

Počínaje 1. únorem, který byl zvolen za „DNS flag day“ přestanou firmy vyvíjející DNS software a služby (včetně např. Google) podporovat DNS servery, které porušují standardy z let 1987 a 1999. Z toho vyplývá, že přestanou fungovat domény, které dosud nebyly opraveny.


Současný systém DNS se potýká s technickými problémy způsobenými nedodržováním standardů vydaných již před dvaceti lety. Aby celosvětové DNS bylo i nadále udržitelné je nezbytné provést změny a ukončit podporu nestandardních implementací.
Proto po 1. únoru 2019 mnoho předních světových firem vyvíjejících DNS software a poskytujících DNS služby ukončí podporu nestandardních implementací DNS. Tato změna ovlivní jen domény používající software, který nedodržuje standardy DNS.
Tímto krokem dojde ke zlepšení efektivity systému a bude umožněno nasadit novou funkcionalitu jako je např. lepší ochrana před DDoS útoky.

Domény s koncovkou .cz jsou na tuto novou situaci připraveny velmi dobře. Podle posledních měření z poloviny ledna se problém týká pouze 0,09 % těchto domén, přičemž je třeba dodat, že většina z těchto domén není používaná (viz blogpost sdružení CZ.NIC).

Více informací najdete na webu: https://dnsflagday.net/cs/, kde si můžete ověřit, zda je vaše doména připravena na změny v systému DNS.

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Český startup umožňuje automatické investování

PortuPortu je první online automatizovaná investiční platforma v Česku. Sestaví vám portfolio na míru a vy se nemusíte o nic starat – jen sledovat, jak vaše peníze pracují za vás.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Všechny blogy »

eXo space