přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Ease: Když je Impress kanón na komára

projector.jpg

Dobře známý Impress z kancelářského balíku OpenOffice.org není jediným nástrojem pro tvorbu prezentací pod Linuxem. Existuje celá řada dalších méně, či více podobných nástrojů jako například aplikace Ease. Ta se však od ostatních liší zejména sázkou na jednoduchost, které podřizuje doslova vše.


 

Osmo: Malý linuxový organizér

osmo.png

Dnes by som tu rád predstavil jeden linuxový organizér. Nezaberá veľa miesta, je napísaný v GTK, takže dobre ladí s GNOME (alebo Xfce) a vie skoro všetko, čo od takého elektronického organizéru/diára môžete požadovať. Ak sa vám nepozdávajú ťažké váhy v tejto kategórii, ako napríklad Evolution alebo KOrganizer, a radšej by ste nejaký odľahčený PIM program (teda manažér osobných informácií), je Osmo vynikajúcim kandidátom.


 

Google Notebook, Alerts, URL Shortener a Translate

google.png

Ďaší diel seriálu o Google aplikáciach sa bude zaoberať službami Google Notebook, Google Alerts, Google URL Shortener a Google Translate.


 

Opera Unite

opera10.jpg

Norská společnost Opera, která je známá díky vývoji stejnojmenného prohlížeče, minulý rok uvedla vpravdě revoluční technologii, která však i nadále zůstává běžným uživatelům utajena. Co může Opera Unite nabídnout třeba vám?


 

Google Reader: On-line RSS čítačka

google_reader.png

Označenie RSS sa používa pre špeciálny formát dát získaných z internetových stránok. Tieto dáta môžeme prezerať pomocou špeciálnych nástrojov – RSS čítačiek. Dnes už všetky moderné internetové stránky majú svoj RSS zdroj. Ak si RSS pridáme do čítačky, keď sa na stránke objaví nový obsah, zobrazí sa nám tiež v čítačke.


 

PiTiVi: Jednoduchý video editor pro Linux

pitivi.png

Výběr vhodného video editoru rozhodně není hračka. Existuje celá řada takto zaměřených aplikací, které se liší v mnohém. V dnešní recenzi se zaměřím na velice jednoduchý video editor PiTiVi. Nenabízí sice žádné speciální efekty a filtry, nicméně je vhodný pro každého, kdo potřebuje rychle a hlavně jednoduše vytvořit video soubor a ihned jej použít. O jeho kvalitě leccos již dopředu napovídá fakt, že patří mezi základní aplikace v distribuci Ubuntu.


 

Pokročilé ovládanie Gmailu

gmail.jpg

Druhý diel nášho seriálu o Google aplikáciach prináša informácie o pokročilom ovládaní e-mailu od Google – Gmailu: Klávesové skratky, filtrovanie, kontakty, vyhľadávanie, chat, ale aj integráciu Twitteru alebo Facebooku.


 

EasyTAG: Metaznačky hudebních souborů jednoduše

easytag_1.png

Řada přehrávačů hudebních souborů používá ke kategorizaci těchto souborů značky ID3, které jsou v nich obsaženy. Díky tomu je možné snadno třídit skladby podle jména umělce, alba, žánru a dalších údajů. V následujícím článku se podíváme na multiplatformní program EasyTAG, který vám pomůže se správným nastavením značek ID3.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz