přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Software

Software

Recenze softwaru pro Linux. Pokud nevíte, jaký program použít pro konkrétní činnost, hledejte právě na tomto místě.


Novinky v KDE 4.4 - Revoluce nekončí

kde.png

9. února 2010 se integrované grafické prostředí KDE dočkalo verze 4.4. Podobně jako u předchozích verzí přišla opět pořádná dávka změn, často velmi revolučních. Ostatně u KDE lze těžko čekat něco jiného. Na své si přijdou jak příznivci hraček "pro oči", tak i praktičtěji založení lidé.


 

OpenShot: Video editor pro každého

openshot_logo.png

Stříhání videa na Linuxu vždy bylo a stále je velmi diskutované téma, a to především kvůli absenci opravdu profesionálního editoru. Tím se ale nesnaží být ani OpenShot, jeho cílem je naopak přístupnost široké škále uživatelů, kteří se střihem videa ještě neměli tu čest. Jeho přednosti by se daly shrnout především do těchto dvou slov: intuitivnost a spolehlivost.


 

XBMC Media Center: Multimediální centrum do obýváku

xbmc.png

Obliba multimediálních center v poslední době neuvěřitelně roste. Pryč jsou doby, kdy lidem v obývacím pokoji stačilo pár kanálů televize, jednoduchý videorekordér a CD přehrávač. Dnes chtějí organizovat a přehrávat sbírku filmů a hudby na disku, používat on-line služby jako YouTube a stahovat informace z Wikipedie, IMDB atd. Proto vznikla speciální kategorie softwaru – multimediální centra. A dnes se podíváte na ten pravděpodobně nejslibnější projekt, jaký nám přináší svět svobodného softwaru.


 

Editory pro TeX: Aplikace s grafickým rozhraním

latex_matematika.jpg

Dvoudílné srovnání textových editorů pro Linux podporujících určitým způsobem TeX, LaTeX, respektive XeTeX. Některé jsou víceúčelové, jiné jsou na tento skvělý nástroj specializované. V druhém díle se podíváme na editory pro grafická prostředí.


 

Passgen: Jednoduchý grafický generátor hesiel

klice.png

Passgen je jednoduchý multiplatformový program na generovanie hesiel. Je vhodný tak pre štandardného používateľa počítača, ako aj pre IT profesionála. Hlavný rozdiel medzi passgen a ostatnými generátormi hesiel je ten, že passgen ma svoje užívateľské rozhranie (GUI). To je výhodné pre použitie pod GNOME, KDE, ale zároveň aj pre Windows.


 

Editory pro TeX: Staří mazáci

latex_matematika.jpg

Dvoudílné srovnání textových editorů pro Linux podporujících určitým způsobem TeX, LaTeX, respektive XeTeX. Některé jsou víceúčelové, jiné jsou na tento skvělý nástroj specializované. V prvním díle se podíváme na některé staré známé, kteří mají výhodu především v tom, že alespoň jeden z nich najdete téměř v jakémkoli Linuxu.


 

Kalzium: Periodická tabulka, chemická kalkulačka a ještě více chemie

kalzium.png

Pokud jste se někdy rozhodli hledat nějaký program, který by vám ulehčil studium chemie, asi jste nacházeli především různá "kreslítka" organických sloučenin nebo 3D editory molekul, kterých je opravdu požehnaně. Obojí určitě nalezne své uplatnění pro studenta vysoké školy, ale na střední nebo dokonce základní škole je potřeba něco trochu jiného. To něco je právě Kalzium - periodická tabulka, chemická kalkulačka a příruční studnice vědomostí pro každého.


 

LXRandr - a připojení k projektoru nebude noční můrou

notebook_monitor.png

Připojit notebook k projektoru nebo monitoru a nastavit obraz? Změnit si rozlišení či kmitočet zobrazení na monitoru? Klik, klik a je hotovo. Nevěříte? Věřte. Program LXRandr se k vám hlásí do služby.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz