přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komprese LZO na Btrfs rychlejší než Zlib

Komprese LZO na Btrfs rychlejší než Zlib

Testy ukázaly, že je komprese LZO na souborovém systému rychlejší než klasická implementace Zlib.


reklama

Magazín Phoronix testoval kompresní algoritmy na souborovém systému Btrfs (s linuxovým jádrem 2.6.38). Algoritmus LZO vznikl jako rychlostně optimalizovaný (hlavně při dekompresi), i když nenabízí tak vysoký kompresní poměr jako například klasická implementace algoritmu deflate známá pod názvem Zlib.

Testy ukázaly, že je LZO skutečně velmi rychlý, ve většině testů z hlediska rychlosti přenosu dat zvítězil, někde dokonce až řádově oproti nekomprimovanému ukládání dat, resp. až skoro čtyřnásobně oproti Zlib. Zátěž procesoru však byla oproti Zlib mírně vyšší. Autoři zároveň podotýkají, že například při testování s Apache nebo PostgreSQL se žádného významného zvýšení výkonu nedosáhlo.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016