přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Komprese LZO na Btrfs rychlejší než Zlib

Komprese LZO na Btrfs rychlejší než Zlib

Testy ukázaly, že je komprese LZO na souborovém systému rychlejší než klasická implementace Zlib.


Magazín Phoronix testoval kompresní algoritmy na souborovém systému Btrfs (s linuxovým jádrem 2.6.38). Algoritmus LZO vznikl jako rychlostně optimalizovaný (hlavně při dekompresi), i když nenabízí tak vysoký kompresní poměr jako například klasická implementace algoritmu deflate známá pod názvem Zlib.

Testy ukázaly, že je LZO skutečně velmi rychlý, ve většině testů z hlediska rychlosti přenosu dat zvítězil, někde dokonce až řádově oproti nekomprimovanému ukládání dat, resp. až skoro čtyřnásobně oproti Zlib. Zátěž procesoru však byla oproti Zlib mírně vyšší. Autoři zároveň podotýkají, že například při testování s Apache nebo PostgreSQL se žádného významného zvýšení výkonu nedosáhlo.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog