přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Mark Shuttleworth, zakladatel společnosti Canonical, vysvětluje pozadí událostí okolo sporu s vývojáři přehrávače Banshee.


reklama

Vývojáři multimediálního přehrávače Banshee se před časem zaradovali, když společnost Canonical oznámila, že bude Banshee výchozím přehrávačem v distribuci Ubuntu. Radost ale brzy vystřídalo zklamání – to když firma Canonical požadovala 75 % příjmů z příjmů vygenerovaných přes propojení Banshee na obchod Amazon. Vývojáři Banshee dříve tyto příjmy darovali GNOME Foundation. Firma Canonical udělala určité ústupky, s nimiž ale komunita okolo Banshee stále nebyla spokojena.

Nyní Mark Shuttleworth ve svém blogu vysvětluje pozadí okolo celého sporu a „sype popel“ na hlavu Canonicalu. Za hlavní chybu považuje, že při jednání s vývojáři Banshee nebyly konzultován kompletní záměry ohledně použití přehrávače v distribuci Ubuntu, tedy zejména záležitosti okolo příjmů vygenerovaných tímto přehrávačem. Shuttleworth k tomu říká: „Deklarace této pozice (jak Canonical získává peníze a na co je používá) je zjevně prioritou; už jsme to měli udělat dříve, ale opírali jsme se jen o vnitřní precedens, což je hloupý nápad, pokud rostete tak rychle jako my v několika posledních letech. Uděláme to tedy nyní.“

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Šéfredaktor LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video a také se věnuje (v Čechách poměrně málo známému) powerkitingu.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: ***

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016