přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dolní hrana telefonu v Ubuntu

Dolní hrana telefonu v Ubuntu

Ubuntu

Daniel Oliver a Mark Shuttleworth si oblíbili dolní hranu displeje telefonu a její důsledné využití považují za unikátní výhodu Ubuntu.


Daniel Oliver z firmy Canonical se před pár dny na svém blogu rozepsal o „skvělých zážitcích“ s dolní hranou displeje telefonu. Považuje důsledné využití dolní hrany za unikátní výhodu systému Ubuntu. Nyní o tomtéž hovořil také Mark Shuttleworth. Do svého blogu napsal:

„To je ta klíčová věc – že dolní hrana je jednou z věcí, u kterých určitě budete chtít, aby v Ubuntu fungovaly inovativněji než na jiné mobilní platformě. Takže když vytváříte přenositelnou aplikaci, která je určena pro několik různých prostředí, je to věc, která bude pro vaši verzi Ubuntu potřebovat nějaký čas navíc. Je to místo k brainstormingu – vyzkoušejte své nápady na svých přátelích, vytvořte několik mockupů. Je to místo, kde skutečně vyjádříte nejdůležitější aspekty své aplikace, protože je to to nejrychlejší, nejrutinnější gesto, a je na Ubuntu celé vaše.“

Nahoru

Příspěvky

Dolní hrana telefonu v Ubuntu
Kuba77 10. 03. 2014, 09:02:29
Odpovědět  Odkaz 
Ubuntu Touch 14.04 mám na Nexu 4 od minulého týdnu v dualbootu a s ovládáním a celkově se systémem jsem hodně spokojený :-) Jen to doladit a pak taky aby přibyly programy. Ty gesta jsou strašně návyková, přepínání mezi spuštěnými programy přetahováním z pravé hrany displeje doleva, minimalizace programu je zleva doprava. Strávil jsem v tom systému zatím jen několik hodin a už ty gesta mám tendenci dělat i v Androidu, kde nefungují :-D
Kde nebo jak?
Petr 9. 06. 2014, 12:42:51
Odpovědět  Odkaz 
Ok, už vím že Ubuntu Touch pojede zprvu jen na Samsungu. Ale kde nebo jak to pořídit? Instaloval jsi si to sám nebo jsi koupil stroj s už nainstalovaným Ubuntu? A jestli instaloval, je někde k dispozici postup? Díky za odpověď.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz