přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Mark Shuttleworth, zakladatel společnosti Canonical, vysvětluje pozadí událostí okolo sporu s vývojáři přehrávače Banshee.


Vývojáři multimediálního přehrávače Banshee se před časem zaradovali, když společnost Canonical oznámila, že bude Banshee výchozím přehrávačem v distribuci Ubuntu. Radost ale brzy vystřídalo zklamání – to když firma Canonical požadovala 75 % příjmů z příjmů vygenerovaných přes propojení Banshee na obchod Amazon. Vývojáři Banshee dříve tyto příjmy darovali GNOME Foundation. Firma Canonical udělala určité ústupky, s nimiž ale komunita okolo Banshee stále nebyla spokojena.

Nyní Mark Shuttleworth ve svém blogu vysvětluje pozadí okolo celého sporu a „sype popel“ na hlavu Canonicalu. Za hlavní chybu považuje, že při jednání s vývojáři Banshee nebyly konzultován kompletní záměry ohledně použití přehrávače v distribuci Ubuntu, tedy zejména záležitosti okolo příjmů vygenerovaných tímto přehrávačem. Shuttleworth k tomu říká: „Deklarace této pozice (jak Canonical získává peníze a na co je používá) je zjevně prioritou; už jsme to měli udělat dříve, ale opírali jsme se jen o vnitřní precedens, což je hloupý nápad, pokud rostete tak rychle jako my v několika posledních letech. Uděláme to tedy nyní.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »