přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Konference Cloud computing v praxi

Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Mark Shuttleworth, zakladatel společnosti Canonical, vysvětluje pozadí událostí okolo sporu s vývojáři přehrávače Banshee.


reklama

Vývojáři multimediálního přehrávače Banshee se před časem zaradovali, když společnost Canonical oznámila, že bude Banshee výchozím přehrávačem v distribuci Ubuntu. Radost ale brzy vystřídalo zklamání – to když firma Canonical požadovala 75 % příjmů z příjmů vygenerovaných přes propojení Banshee na obchod Amazon. Vývojáři Banshee dříve tyto příjmy darovali GNOME Foundation. Firma Canonical udělala určité ústupky, s nimiž ale komunita okolo Banshee stále nebyla spokojena.

Nyní Mark Shuttleworth ve svém blogu vysvětluje pozadí okolo celého sporu a „sype popel“ na hlavu Canonicalu. Za hlavní chybu považuje, že při jednání s vývojáři Banshee nebyly konzultován kompletní záměry ohledně použití přehrávače v distribuci Ubuntu, tedy zejména záležitosti okolo příjmů vygenerovaných tímto přehrávačem. Shuttleworth k tomu říká: „Deklarace této pozice (jak Canonical získává peníze a na co je používá) je zjevně prioritou; už jsme to měli udělat dříve, ale opírali jsme se jen o vnitřní precedens, což je hloupý nápad, pokud rostete tak rychle jako my v několika posledních letech. Uděláme to tedy nyní.“

Nahoru

Top články z OpenOffice.cz

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blog


Soutěž - reproduktory Trust

Redakční blog

Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Pavel Fric

Pavel Fric, 23. říjen

Nové motivy pro přehrávač Sayonara

Pomozte rozšířit možnost měnit vzhled programu za běhu


Pavel Fric

Pavel Fric, 28. únor

Lollypop


Všechny blogy »