přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Shuttleworth k případu Banshee: udělali jsme chyby

Mark Shuttleworth, zakladatel společnosti Canonical, vysvětluje pozadí událostí okolo sporu s vývojáři přehrávače Banshee.


Vývojáři multimediálního přehrávače Banshee se před časem zaradovali, když společnost Canonical oznámila, že bude Banshee výchozím přehrávačem v distribuci Ubuntu. Radost ale brzy vystřídalo zklamání – to když firma Canonical požadovala 75 % příjmů z příjmů vygenerovaných přes propojení Banshee na obchod Amazon. Vývojáři Banshee dříve tyto příjmy darovali GNOME Foundation. Firma Canonical udělala určité ústupky, s nimiž ale komunita okolo Banshee stále nebyla spokojena.

Nyní Mark Shuttleworth ve svém blogu vysvětluje pozadí okolo celého sporu a „sype popel“ na hlavu Canonicalu. Za hlavní chybu považuje, že při jednání s vývojáři Banshee nebyly konzultován kompletní záměry ohledně použití přehrávače v distribuci Ubuntu, tedy zejména záležitosti okolo příjmů vygenerovaných tímto přehrávačem. Shuttleworth k tomu říká: „Deklarace této pozice (jak Canonical získává peníze a na co je používá) je zjevně prioritou; už jsme to měli udělat dříve, ale opírali jsme se jen o vnitřní precedens, což je hloupý nápad, pokud rostete tak rychle jako my v několika posledních letech. Uděláme to tedy nyní.“

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz