přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Canonical si nebude stěžovat na Microsoft

Canonical si nebude stěžovat na Microsoft

Společnost Canonical, která vydává linuxovou distribuci Ubuntu, nebude následovat firmu Opera Software ve stížnosti na Microsoft u Evropské komise. Místo toho chce rozšiřovat uživatelskou základnu cestou vylepšování distribuce.


Norská společnost Opera Software, známá svými webovými prohlížeči Opera, se kdysi obrátila na Evropskou komisi se stížností na firmu Microsoft a dosáhla tím povinného používání dialogu pro výběr prohlížečů v systému Microsoft Windows. Firma Canonical, která stojí za linuxovou distribucí Ubuntu, však nic takového nechystá.

Steve George, viceprezident společnosti Canonical, řekl, že sice „není pochyb, že Microsoft je v této sféře dominantní a má mnohem větší marketingovou sílu než my“. Nemyslí si ovšem, že by firma uvažovala někdy podnikat proti Microsoftu nějaké kroky. Považuje za lepší cestu k rozšiřování uživatelské základy vylepšení prováděná v Ubuntu. „Síla Ubuntu je v naší komunitě a dosahu - skrze naše zastánce, kteří mohou šířit naše poselství.“

Nahoru

Příspěvky

Canonical si nebude stěžovat na Microsoft
lzap 9. 10. 2010, 00:27:35
Odpovědět  Odkaz 
Kvůli čemu by je jako měla žalovat?

Můžeš dát odkaz na původní zprávu?

Díky
Lukáš Jelínek Re:Canonical si nebude stěžovat na Microsoft
Lukáš Jelínek 11. 10. 2010, 02:01:47
Odpovědět  Odkaz 
Chybička se vloudila - odkazů jsem tam nacpal hromadu, ale na ten hlavní jsem zapomněl. Už jsem to opravil a odkaz přidal.
Josef Vanžura Canonical si nebude stěžovat na Microsoft
gindar 9. 10. 2010, 00:44:15
Odpovědět  Odkaz 
Také mne nějak minula pointa.
Canonical si nebude stěžovat na Microsoft
zaty 9. 10. 2010, 12:11:49
Odpovědět  Odkaz 
Treba aby MS do instalace Windows implementoval dialog pro vyber operacniho systemu :)

A ted vazne. Je to sice evidentni PR pred vydanim MM, nicmene Canonicalu tleskam i kdyz Ubuntu nepouzivam. Stiznosti od ruznych subjektu na MS u evropske komise povazuji za nechutne parazitovani. Cesta na vysluni pomoci vylepsovani produktu je ta spravna a doufam ze se Ubuntu bude darit i nadale privadet k Linuxu vice a vice lidi.
Re:Canonical si nebude stěžovat na Microsoft
zaty 9. 10. 2010, 12:12:54
Odpovědět  Odkaz 
oprava: Treba EK rozhodne aby MS ...
Canonical si nebude stěžovat na Microsoft
Jay 10. 10. 2010, 23:07:02
Odpovědět  Odkaz 
Canonical robí výbornú prácu a som rád, že takým skvelým spôsobom akým je Ubuntu prezentuje Linux v tom najpozitívnejšom svetle. Pôvodnú správu asi niekto trošku dosť nafúkol, ale každopádne dobrá reklama pre Ubuntu a Linux všeobecne.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Synology High Availability

Pro mnoho podniků a organizací je dnes životně důležitá nepřetržitá dostupnost jejich IT systémů. Výpadky a odstávky totiž způsobují stále větší škody, což vyvíjí tlak na IT oddělení, aby zajistila maximální dostupnost dat a klíčových aplikací.

Pokračování ...Public Relations

Linux a poker aneb Jde to dohromady?

Dávno jsou pryč doby, kdy se uživatelé Windows smáli těm, kteří preferují jiný operační systém. Dřív bylo samozřejmě náročnější především na Linuxu spustit jakékoliv hry, nicméně v dnešní době to už takový problém není.

Pokračování ...