přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EFF: Značku „Ubuntu“ lze při kritice používat

EFF: Značku „Ubuntu“ lze při kritice používat

EFF

Organizace EFF vydala prohlášení, že používání značky „Ubuntu“ v rámci kritiky ztráty soukromí při používání této distribuce (web FixUbuntu.com) je zcela v souladu s právem. Firma Canonical a její zakladatel Mark Shuttleworth se podle EFF mýlí.


Před několika dny brojila firma Canonical proti tomu, že Micah F. Lee z organizace Electronic Frontier Foundation spustil svůj web FixUbuntu.com, kde kritizuje způsob vyhledávání v rámci Unity Dash v distribuci Ubuntu a současně popisuje (včetně uvedení přímo použitelného skriptu), jak ztrátě soukromí předejít. Web prý porušuje práva k ochranné známce „Ubuntu“. Mark Shuttleworth se následně za postup své firmy omluvil, zdůvodnil ho horlivostí nováčka, současně ale argumentoval, že firma musí vynucovat práva ke své ochranné známce, aby o ni nepřišla.

Podle EFF to však není pravda. Jednak firma nemůže zasahovat do užívání své ochranné známky, ke kterému dochází v rámci uplatňování svobody projevu zaručené Prvním dodatkem Ústavy USA. Současně firmě Canonical ani nehrozí, že by bez vynucování svých práv ke každému užití o ochrannou známku přišla. EFF své postoje opírá o americkou judikaturu a připomíná kromě jiného i případ Mattel v. MCA Records, kde soudce Alex Kozinski přímo řekl, že se stranám „doporučuje vychladnout“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz