přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EFF: Značku „Ubuntu“ lze při kritice používat

EFF: Značku „Ubuntu“ lze při kritice používat

EFF

Organizace EFF vydala prohlášení, že používání značky „Ubuntu“ v rámci kritiky ztráty soukromí při používání této distribuce (web FixUbuntu.com) je zcela v souladu s právem. Firma Canonical a její zakladatel Mark Shuttleworth se podle EFF mýlí.


Před několika dny brojila firma Canonical proti tomu, že Micah F. Lee z organizace Electronic Frontier Foundation spustil svůj web FixUbuntu.com, kde kritizuje způsob vyhledávání v rámci Unity Dash v distribuci Ubuntu a současně popisuje (včetně uvedení přímo použitelného skriptu), jak ztrátě soukromí předejít. Web prý porušuje práva k ochranné známce „Ubuntu“. Mark Shuttleworth se následně za postup své firmy omluvil, zdůvodnil ho horlivostí nováčka, současně ale argumentoval, že firma musí vynucovat práva ke své ochranné známce, aby o ni nepřišla.

Podle EFF to však není pravda. Jednak firma nemůže zasahovat do užívání své ochranné známky, ke kterému dochází v rámci uplatňování svobody projevu zaručené Prvním dodatkem Ústavy USA. Současně firmě Canonical ani nehrozí, že by bez vynucování svých práv ke každému užití o ochrannou známku přišla. EFF své postoje opírá o americkou judikaturu a připomíná kromě jiného i případ Mattel v. MCA Records, kde soudce Alex Kozinski přímo řekl, že se stranám „doporučuje vychladnout“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos