přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, EFF: Značku „Ubuntu“ lze při kritice používat

EFF: Značku „Ubuntu“ lze při kritice používat

EFF

Organizace EFF vydala prohlášení, že používání značky „Ubuntu“ v rámci kritiky ztráty soukromí při používání této distribuce (web FixUbuntu.com) je zcela v souladu s právem. Firma Canonical a její zakladatel Mark Shuttleworth se podle EFF mýlí.


Před několika dny brojila firma Canonical proti tomu, že Micah F. Lee z organizace Electronic Frontier Foundation spustil svůj web FixUbuntu.com, kde kritizuje způsob vyhledávání v rámci Unity Dash v distribuci Ubuntu a současně popisuje (včetně uvedení přímo použitelného skriptu), jak ztrátě soukromí předejít. Web prý porušuje práva k ochranné známce „Ubuntu“. Mark Shuttleworth se následně za postup své firmy omluvil, zdůvodnil ho horlivostí nováčka, současně ale argumentoval, že firma musí vynucovat práva ke své ochranné známce, aby o ni nepřišla.

Podle EFF to však není pravda. Jednak firma nemůže zasahovat do užívání své ochranné známky, ke kterému dochází v rámci uplatňování svobody projevu zaručené Prvním dodatkem Ústavy USA. Současně firmě Canonical ani nehrozí, že by bez vynucování svých práv ke každému užití o ochrannou známku přišla. EFF své postoje opírá o americkou judikaturu a připomíná kromě jiného i případ Mattel v. MCA Records, kde soudce Alex Kozinski přímo řekl, že se stranám „doporučuje vychladnout“.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře, podniká v oblasti IT a zároveň pracuje v týmu projektu Turris. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Kubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »