přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Smart Scopes a anonymizace informací z Unity Dash

Control

Smart Scopes a anonymizace informací z Unity Dash

Ubuntu

V Ubuntu 13.10 bude v Unity Dash fungovat „chytré vyhledávání“ z více zdrojů (Smart Scopes). Údaje by se však měly anonymizovat, třetí osoby by tak neměly získávat informace o chování uživatelů.


Spouštěcí nabídka Dash v prostředí Unity používaném v linuxové distribuci Ubuntu již delší dobu vzbuzuje obavy ohledně soukromí. Firma Canonical se totiž rozhodla tuto nabídku monetizovat, a to včetně toho, že nabízí zboží podle toho, co uživatel vyhledává. Toto chování lze vypnout, dokonce Mark Shuttleworth v reakci na kritiku slíbil, že bude vypínání realizováno velmi jednoduše.

V nové verzi Ubuntu 13.10 je vzdálené vyhledávání v Unity Dash ještě posíleno (projekt Smart Scopes). Kromě místního vyhledávání a nabídky zboží vyhledává i v dalších zdrojích (např. Google nebo Wikipedia). Tím samozřejmě obavy o soukromí dále rostou. Nicméně jak informoval David Calle, půjde komunikace přes servery firmy Canonical, kde bude nasazena anonymizace. Nikdo jiný než právě Canonical by tak neměl získávat informace o chování uživatelů v systému.

Nahoru

Příspěvky

Vojtěch Trefný Smart Scopes a anonymizace informací z Unity Dash
Vojtěch Trefný 23. 09. 2013, 09:19:38
Odpovědět  Odkaz 
> neměly nezískávat informace o chování uživatelů

Hezká chybka, taková prorocká :-)
Lukáš Jelínek Re: Smart Scopes a anonymizace informací z Unity Dash
Lukáš Jelínek 23. 09. 2013, 09:45:58
Odpovědět  Odkaz 
Díky za upozornění, opraveno ;-)
Rychlost resp. pomalost
Marek 23. 09. 2013, 13:22:13
Odpovědět  Odkaz 
Otravování dashe spoplatněnými nabídkami je jedna věc. Co mě ale více vadí je, že infomace nestahuje tzv. "na pozadí". Takže reakce panelu je pomalá. Když je síť on-line, tak je reakce akceptovatelná, ale když je off-line, tak je reakce řádově několik sekund. Což je u nástroje suplujícího hlavní nabídku programů a dokumentů dosti nepraktické.
Chápu, že pro lidi, kteří mají PC pro zábavu, je to jedno, ale když chcete na PC něco dělat, tak je to k uzoufání.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.


  • Distribuce: Debian, Linux Mint
  • Grafické prostředí: KDE

| proč linux | blogPublic Relations

Příběh FX tradera obchodujícího online

Vydělávat na tradingu? „Nejlepší je začít na demo účtu,“ říká dnes už zkušený FX trader. Na trhu Forex nejdříve vypozoroval určité vzorce, podle kterých začal obchodovat: „Až později jsem zjistil, že existuje něco jako technická analýza a že se těm formacím říká dvojitý vrchol,“ říká dnes.

Pokračování ...


Tiskárna Brno