přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Ďalšie zlepšenia exFAT-u prichádzajú do Linuxu 5.7

CADservis

Ďalšie zlepšenia exFAT-u prichádzajú do Linuxu 5.7

tux.png

Podpora súborového systému exFAT sa v nadchádzajúcej verzii Linuxu 5.7 zlepší vďaka prispeniu zo strany vývojárov spoločnosti Samsung.


Podpora pre súborový systém exFAT bola predstavená pred niekoľkými mesiacmi v jadre Linuxu vo verzii 5.4. To bolo možné až po uvoľnení technických špecifikácií tohto súborového systému zo strany Microsoftu. V súčasnosti ovládač pre exFAT v Linuxe zaostáva za internou verziou ovládača spoločnosti Samsung, na ktorej jej vývojári pracovali a dodávali ho ako súčasť softvéru v ich zariadeniach, akými sú napríklad smartfóny s Androidom, aj v ktorých má exFAT uplatnenie. Táto situácia sa zmení s príchodom Linuxu 5.7.

Súčasťou nadchádzajúcej verzie jadra Linuxu bude aj aktualizovaná verzia ovládača pre súborový systém exFAT, ktorá je a bude aktívne spravovaná s dôležitým prispením vývojárov spoločnosti Samsung. Zatiaľ táto aktualizovaná verzia ovládača nenahradí úplne tú starú a dá sa očakávať, že si vyžiada ešte množstvo dodatočnej práce a testovania. Dva ovládače pre ten istý súborový systém majú predísť prípadným komplikáciám spojenými s chybami.

Táto novinka v Linuxe 5.7 nie je jedinou, ktorá nadväzuje na Linux 5.4, aj v súvislosti s očistením jadra od zdrojového kódu pre zastarané technológie UWB a WUSB. Viac sa môžete dočítať v článku: Linux 5.7 sa zbaví značnej časti kódu.

Nahoru

Příspěvky

Ďalšie zlepšenia exFAT-u prichádzajú do Linuxu 5.7
Marv-CZ 10. 03. 2020, 14:06:51
Odpovědět  Odkaz 
Podpora exFAT není v Linuxu díky uvolnění technické specifikace. Řešení existovala už před tím. Důvodem, proč exFAT nebyl v jádře, byla licenční politika MS. Ta se právě od verze 5.4 změnila, i když kolem ní i nadále vládnou určité nejasnosti.
Ivan Kmeťo Re: Ďalšie zlepšenia exFAT-u prichádzajú do Linuxu 5.7
Ivan Kmeťo 11. 03. 2020, 14:39:33
Odpovědět  Odkaz 
Samozrejme, máte pravdu. Ďakujem za korekciu informácií.
Ďalšie zlepšenia exFAT-u prichádzajú do Linuxu 5.7
Razor 11. 03. 2020, 23:43:44
Odpovědět  Odkaz 
Nesnasim Microsoft.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Ivan Kmeťo


  • Distribuce: Debian, openSUSE, OpenBSD
  • Grafické prostředí: XfcePublic Relations

F5 zajistí vysokou dostupnost aplikací a ochrání reputaci malých i velkých firem

F5Webové i mobilní aplikace jsou klíčové pro úspěch firem v mnoha oborech. Umožňují jim fungovat, inovovat, růst. Data v nich společnosti všech velikostí a také státní organizace napojují na zákazníky nebo obchodní partnery. Když ale aplikaci ohrozí kybernetický útok, může způsobit velké škody.

Pokračování ...


Infor

Public Relations

Pozvánka na konferenci Infor Inspire Online – 21. dubna 2020

InforSpolečnost Infor srdečně zve na virtuální konferenci Infor Inspire Online, která se uskuteční 21. dubna 2020. Online konference je náhradou za událost Inspire London, jež se měla uskutečnit v konferenčním centru ExCel London, zrušenou v důsledku koronavirové epidemie začátkem března. V zájmu zdraví všech participujících proto organizujeme virtuální konferenci, na které představíme nejmodernější technologie a inovace z dílny Infor.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. srpen

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. leden

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. prosinec

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Alvao GIF