přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org

Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org

logo_liberix_perex.jpg

Brno, Olomouc – 6. května 2009. Obecně prospěšná společnost Liberix a společnost QCM, s.r.o. oznamují příznivcům Linuxu a kancelářského balíku OpenOffice.org, že Liberix, o.p.s., se od 1. dubna 2009 stal správcem obsahu portálů LinuxEXPRES.cz, OpenOffice.cz a MandrivaLinux.cz.


Společnost QCM, s.r.o. zůstává provozovatelem webových portálů. Všechny tři weby si během uplynulých let našly statisíce pravidelných návštěvníků, kteří si je oblíbili díky pravidelně zveřejňovanému kvalitnímu obsahu.

LinuxEXPRES

Portál LinuxEXPRES.cz se zaměřuje převážně na začínající uživatele a pravidelně pro ně připravuje novinky, recenze softwaru, návody a další praktické informace. Disponuje rozsáhlou autorskou základnou a spolupracuje s mnoha dalšími médii (např. Živě.cz, Česká škola, časopis Connect).

OpenOffice.cz

Portál OpenOffice.cz, který prošel v září 2008 radikální obnovou, se stal centrem českých a slovenských uživatelů kancelářského balíku OpenOffice.org. Nabízí jim případové studie nasazení, návody, videorady, recenze rozšíření a doplňků či novinky z vývoje. Diskuzní fórum se stalo stěžejním místem pro řešení problémů z praxe.

Logo společnosti Mandriva

MandrivaLinux.cz slouží jako místo, kde najdou radu uživatelé Mandriva Linuxu. Populární součástí je uživatelské diskuzní fórum a stránky s návody (wiki), od začátku května uvítá návštěvníky zbrusu nový redakční systém a design. Mandriva Linux patří v ČR a SR dlouhodobě mezi nejoblíbenější linuxové distribuce. Právě v kontaktu s uživateli MandrivaLinux.cz vznikají již několik let oblíbené knihy z autorské dílny Ivana Bíbra.

Zájmem obou společností je trvalý růst kvality a obliby portálů, čemuž budou nadále věnovat svou energii.

Ing. David Horký, ředitel QCM, s.r.o.
Ing. Bohdan Milar, ředitel Liberix, o.p.s.

QCM, s.r.o.

Logo QCM

Společnost QCM, s.r.o. působí v oblasti informačních technologií od roku 2001. Patří mezi přední dodavatele webových portálů a zakázkových aplikací pro významné zákazníky z oblasti státní správy i soukromého sektoru.

QCM, s.r.o.
Heršpická 813/5
639 00 Brno
(budova M-palác, 7. patro)
www.qcm.cz

Liberix, o.p.s.

Liberix

Obecně prospěšná společnost Liberix se zabývá propagací a podporou svobodných informačních technologií. Posláním společnosti je podpora vývoje, lokalizace, dokumentace a šíření svobodného softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, otevřených standardů a bezpečnosti v oblasti softwaru, dat a telekomunikací.

Liberix, o.p.s.
Kateřinská 107/5
772 00 Olomouc
www.liberix.cz

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Příspěvky

Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
bunak 7. 05. 2009, 07:21:14
Odpovědět  Odkaz 
no nevím nevím, podle toho co jsem viděl na webu Liberixu, si nejsem jistý jestli už společnost dávno, minimálně 10.11.2008 nezanikla :)
Vlastimil Ott Re:Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
Vlastimil Ott 7. 05. 2009, 09:04:31
Odpovědět  Odkaz 
Je tolik práce, že na aktualizaci webu se ještě pracuje. Víme, že to není ideální stav. A Liberix rozhodně nezanikl, právě naopak. :-)
Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
Milhouse 7. 05. 2009, 09:17:11
Odpovědět  Odkaz 
A co to pro nás čtenáře znamená? Bude nějaký jiný koncept, nebo zůstává vše při starém?
Vlastimil Ott Re:Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
Vlastimil Ott 7. 05. 2009, 11:08:58
Odpovědět  Odkaz 
V dobrém smyslu zůstává vše při starém. Zároveň ale platí, že se bude pokračovat ve vylepšování vzhledu a funkčnosti a také obsahu.

Už měsíc to tak funguje. A byl to zatím nejlepší měsíc v historii LinuxEXPRESu, byl spuštěn nový web MandrivaLinux.cz a Openoffice.cz je ve výborné kondici, kde vycházejí články, lidé diskutují a pořád se tam něco děje. Vše podtrhuje openMagazin, který navíc čeká od dalšího měsíce radikální změna k lepšímu. :-)

Myslím, že čtenáři si to mohou pochvalovat. Tím bych ovšem také rád vyzval ke komentářům a nápadům. Také neodmítneme schopné a ochotné lidi, kteří by se chtěli nějak zapojit do propagace Linuxu a svobodného softwaru.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz