přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla - 2/2007

Mozilla - 2/2007

Přinášíme pravidelný sloupec novinek - souhrnných informací z dění kolem programů z rodiny Mozilla.


SeaMonkey 1.1

Balík webových aplikací SeaMonkey je k dispozici ve verzi 1.1. Ta s sebou přináší novou verzi IRC klientu ChatZilla, kontrolu pravopisu ve formulářích na webových stránkách či vylepšenou podporu štítků v poštovním klientu. Novinek je samozřejmě více a jejich přehled naleznete v poznámkách k vydání. Nová verze je díky projektu CZilla k dispozici též v češtině. Další připravovanou verzí je 1.5, které se dočkáme nejdříve po vydání Firefoxu 3.0.

http://www.mozilla.org/projects/seamonkey/releases/seamonkey1.1/
http://www.czilla.cz/produkty/seamonkey/stahnout.html

Mozilla Developer Center v češtině

Server Mozilla Developer Center, který shromažďuje dokumentaci pro vývojáře, je nyní oficiálně k dispozici i v češtině. Naleznete zde dokumentaci k webovým standardům, ke specifikům aplikací Mozilla či návody, jak vytvořit rozšíření či motiv vzhledu pro aplikaci Mozilla. Server se postupně rozrůstá a pomoci s překlady do češtiny můžete i vy.

http://developer.mozilla.org/cs/docs/Hlavní_strana

Plán novinek Firefoxu 3.0

Firefox 2.0 je nějaký čas na světě, takže se již pomalu pracuje na verzi 3.0. Na Mozilla Wiki je k dispozici předběžný přehled novinek, které by se měly ve Firefoxu 3.0 objevit. Dočkáme se tak nejspíš snazší instalace a správy rozšíření, snadnější integraci s webovými službami či se uvažuje o možnosti ukládat webové stránky do formátu PDF. Přehled uvažovaných novinek je poměrně dlouhý, takže se máme na co těšit. Vydání je předběžně plánováno na konec letošního roku.

http://wiki.mozilla.org/Firefox3/Firefox_Requirements

Ukázka připravované podoby Mozilla Add-ons

Oficiální server s doplňky pro Firefox a Thunderbird, Mozilla Add-ons, se připravuje v nové verzi pod pracovním označení Remora. Připravovaných novinek je celá řada. Tou hlavní nejspíš je, že obsah bude lokalizovatelný, takže se nejspíš dočkáme i české podoby. Mezi další vylepšení lze zařadit přehlednější vzhled diskusí či zobrazovaná informace o tom, jaké lokalizace stahované rozšíření obsahuje. Je se na co těšit.

http://preview.addons.mozilla.org

Snadné vytváření účtů v Thunderbirdu 2.0

Jednou z novinek připravovaného Thunderbirdu 2.0 je snadné vytváření poštovních účtů, s kterým mají zejména začátečníci často problémy. Proto vývojáři přišli s možností, aby poskytovatelé mohli vytvořit předpřipravený konfigurační soubor ve formátu RDF, který bude obsahovat přednastavené potřebné údaje. Uživatel pak v průvodci vytvořením nového účtu zvolí pouze jméno poskytovatele a zadá své přihlašovací jméno a heslo stejně, jako kdyby se přihlašoval přes webové rozhraní.

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=507159

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Pavel Cvrček

Pavel Cvrček

Vývojář ve společnosti SoftEU s.r.o. Pro časopis LinuxEXPRES připravuje sloupek o aplikacích Mozilla.


  • Distribuce: Ubuntu

| blogPublic Relations

Digitalizace pomáhá rozvíjet miliardový byznys Prusa Research

SophosSpolečnost Sophos, dodavatel řešení kybernetického zabezpečení nové generace, připravila sérii odborných interaktivních webinářů, na kterých ve dnech 21. - 24. června nahlédnete za oponu simulovaného lovu hrozeb.

Pokračování ...Public Relations

Rozšiřující analytické funkce řešení Flowmon

ALEF FlowmonZnámým systémem pro sle­do­vá­ní toků v síti je ře­še­ní spo­leč­nos­ti Flow­mon. V zá­k­la­du se po­u­ží­vá pro mo­ni­to­ro­vá­ní da­to­vých toků v síti a k ře­še­ní pro­b­lé­mů s tou­to ko­mu­ni­ka­cí. Při po­u­ži­tí Flow­mon sond se vi­di­tel­nost do ko­mu­ni­ka­ce dos­tá­vá až na úro­veň ap­li­ka­cí. Kromě to­ho­to zá­k­lad­ní­ho mo­ni­to­rin­gu a ná­s­tro­je na ře­še­ní pro­b­lé­mů má Flow­mon také rozšiřující moduly.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »