přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Mozilla - 2/2007

Mozilla - 2/2007

Přinášíme pravidelný sloupec novinek - souhrnných informací z dění kolem programů z rodiny Mozilla.


SeaMonkey 1.1

Balík webových aplikací SeaMonkey je k dispozici ve verzi 1.1. Ta s sebou přináší novou verzi IRC klientu ChatZilla, kontrolu pravopisu ve formulářích na webových stránkách či vylepšenou podporu štítků v poštovním klientu. Novinek je samozřejmě více a jejich přehled naleznete v poznámkách k vydání. Nová verze je díky projektu CZilla k dispozici též v češtině. Další připravovanou verzí je 1.5, které se dočkáme nejdříve po vydání Firefoxu 3.0.

http://www.mozilla.org/projects/seamonkey/releases/seamonkey1.1/
http://www.czilla.cz/produkty/seamonkey/stahnout.html

Mozilla Developer Center v češtině

Server Mozilla Developer Center, který shromažďuje dokumentaci pro vývojáře, je nyní oficiálně k dispozici i v češtině. Naleznete zde dokumentaci k webovým standardům, ke specifikům aplikací Mozilla či návody, jak vytvořit rozšíření či motiv vzhledu pro aplikaci Mozilla. Server se postupně rozrůstá a pomoci s překlady do češtiny můžete i vy.

http://developer.mozilla.org/cs/docs/Hlavní_strana

Plán novinek Firefoxu 3.0

Firefox 2.0 je nějaký čas na světě, takže se již pomalu pracuje na verzi 3.0. Na Mozilla Wiki je k dispozici předběžný přehled novinek, které by se měly ve Firefoxu 3.0 objevit. Dočkáme se tak nejspíš snazší instalace a správy rozšíření, snadnější integraci s webovými službami či se uvažuje o možnosti ukládat webové stránky do formátu PDF. Přehled uvažovaných novinek je poměrně dlouhý, takže se máme na co těšit. Vydání je předběžně plánováno na konec letošního roku.

http://wiki.mozilla.org/Firefox3/Firefox_Requirements

Ukázka připravované podoby Mozilla Add-ons

Oficiální server s doplňky pro Firefox a Thunderbird, Mozilla Add-ons, se připravuje v nové verzi pod pracovním označení Remora. Připravovaných novinek je celá řada. Tou hlavní nejspíš je, že obsah bude lokalizovatelný, takže se nejspíš dočkáme i české podoby. Mezi další vylepšení lze zařadit přehlednější vzhled diskusí či zobrazovaná informace o tom, jaké lokalizace stahované rozšíření obsahuje. Je se na co těšit.

http://preview.addons.mozilla.org

Snadné vytváření účtů v Thunderbirdu 2.0

Jednou z novinek připravovaného Thunderbirdu 2.0 je snadné vytváření poštovních účtů, s kterým mají zejména začátečníci často problémy. Proto vývojáři přišli s možností, aby poskytovatelé mohli vytvořit předpřipravený konfigurační soubor ve formátu RDF, který bude obsahovat přednastavené potřebné údaje. Uživatel pak v průvodci vytvořením nového účtu zvolí pouze jméno poskytovatele a zadá své přihlašovací jméno a heslo stejně, jako kdyby se přihlašoval přes webové rozhraní.

http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=507159

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Pavel Cvrček

Pavel Cvrček

Vývojář ve společnosti SoftEU s.r.o. Pro časopis LinuxEXPRES připravuje sloupek o aplikacích Mozilla.


  • Distribuce: Ubuntu

| blog