přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Novinky ohledně OpenOffice.org 09/2007

Novinky ohledně OpenOffice.org 09/2007

ooo.png

Sumarizace dění kolem oblíbeného kancelářského balíku za měsíc září: verze 2.3 a její novinky (např. exporty do wiki formátů), srovnání Impressu a PowerPointu, co se chystá do OpenOffice.org 3.


OpenOffice.org 2.3

Verze 2.3, která vyšla koncem září, přinesla kromě opravy bezpečnostních chyb také nové funkce a vylepšení. Z editoru Writer je nyní možné exportovat do formátu MediaWiki. Tabulkový kalkulátor Calc se dočkal vylepšení tisku grafů. Grafický editor Draw nově umí exportovat obrázky do formátu PNG. K dispozici je i česká verze. Kompletní seznam změn je v poznámkách k vydání.

Šablona příjmů a výdajů

Tomáš Hanusek připravil šablonu pro evidenci příjmů a výdajů v OpenOffice.org. Stahovat můžete přímo z webu LinuxEXPRES.cz.

Export do wiki

Export z Writeru do MediaWiki je obsažen přímo v OpenOffice.org. Pro export do dalších wiki formátů je možné použít exportní plugin OpenOffice2UniWakka. Podrobněji se o pluginu můžete dočíst v článku na Linux.com.

(Zdroj http://www.root.cz/zpravicky/jak-na-export-z-writeru-do-ruznych-wiki-formatu/ )

Porovnání OpenOffice.org Impress a Microsoft Powerpoint

Na Linux.com vyšel článek srovnávající programy na prezentace z konkurenčních balíků Openoffice,org a Microsoft Ofice. Podle článku jsou oba programy rovnocenné, každý z nich je lepší v něčem jiném.

(Zdroj http://www.root.cz/zpravicky/openoffice-org-impress-vs-ms-powerpoint-kdo-z-koho/ )

Novinky v OpenOffice.org 3

Filip Molčan se zúčastnil přednášky "OpenOffice.org 3.0 and Beyond" ve které byly prezentovány chystané novinky pro OpenOffice.org 3.

Asi největší změnou je plán na vytvoření náhrady za Outlook. Nemělo by jít o e-mailové funkce, ale spíše o funkce plánování a organizaci času a úkolů.

Další podstatnou novinkou by měla být možnost editace PDF přímo v Openoffice.org. Upravovat by měly jít PDF vytvořené v OpenOffice.org i v jiných programech. Verze 3 by měla být vydána na jaře nebo v létě 2008, ale je možné, že vydání bude posunuto.

(Filip Molčan: Co bude nového v OpenOffice.org 3.0?)

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Janda


  • Distribuce: Fedora, CentOS, Mandriva, Red Hat, Windows

| blogPublic Relations

Ulovte a zlikvidujte kyberhrozbu se Sophos Academy!

SpacebornModerní kybernetické hrozby nám nedávají na výběr. Organizace se musí proaktivně chránit i pomocí lovců hrozeb. Chcete se také stát skutečným lovcem hrozeb? Zaregistrujte se na Sophos Threat Hunting Academy 2021.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Šedá eminence kamerových systémů. Na co si dát pozor při výběru VMS

AlefSoftware pro správu videa, zkráceně VMS (z anglického video management software) stojí trochu na pozadí kamerových systémů. Přitom právě VMS jako pomyslný „manažer a tiskový mluvčí“ bezpečnostních kamer určuje, jak dobře se vy nebo váš zákazník s kamerami domluvíte. A také jaký užitek kamerový systém přinese.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

2N