SUSE bonus leaderboard
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OpenOffice.org 9/2006

CADservis

OpenOffice.org 9/2006

Letem světem - rychlé shrnutí novinek ze světa tří óček.


Oficiální stránka formátu OpenDocument

Sdružení OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards) spustilo nový web OpenDocument XML.org. Na stránce najdete veškeré informace o OpenDocumentu, novinky, wiki, blogy apod. V části Case Studies najdete příklady úspěšného nasazení OpenDocumentu v praxi. Zajímavá je i sekce popisující, které produkty OpenDocument používají. V části Resources jsou odkazy na nejdůležitější zdroje – weby, knihy, prezentace apod. Technické informace jsou k nalezení v části Knowledge Base. Celý web je budován jako komunitní, návštěvníci mohou vkládat svoje vlastní úspěšné příklady nasazení, zdroje, komentovat současný obsah apod.

http://opendocument.xml.org

OoCon 2006

Ve středu 13. září skončila konference OoCon 2006, což je celosvětové setkání lidí podílejících se na vývoji OpenOffice.org. Na webu OpenOffice.org je k dispozici program konference, později by se měly objevit i prezentace a další materiály.

http://ooocon-arnes.kiberpipa.org, http://marketing.openoffice.org/ooocon2006/schedule.html

Jak na makra

Po prázdninách opět na webu inet.sk pokračuje seriál Júlia Pastierika Makrá v OpenOffice.org. V září vyšly dva nové díly věnující se dialogům. Július Pastierik do LinuxEXPRESu pravidelně píše do rubriky Kancelář.

http://www.inet.sk/tema/makra

OpenOffice.org pro Mac OS X

Na Apple Expo, které se konalo 12. až 16. září v Paříži, byl představen port OpenOffice.org přímo pro prostředí Aqua. Existuje sice projekt NeoOffice, ale ten používá prostředí X11, které si musí uživatelé doinstalovat. Bude zajímavé sledovat, čemu dají uživatelé Applů přednost.

http://www.macnn.com/articles/06/08/29/native.mac.openoffice/

Kniha o OpenOffice.org

Že je OpenOffice.org projekt s budoucností, dokládá i to, že již vycházejí knihy jak programy používat. V nakladatelství Grada vyšla kniha Josefa Pecinovského OpenOffice.org 2.0 kompletní průvodce. Téměř třistastránková kniha se zabývá všemi součástmi OpenOffice.org. Užitečná je i příloha se seznamem klávesových zkratek. Recenze na knihu vyšla na webu Učitelské listy.

http://ucitelske-listy.ceskaskola.cz/Ucitelskelisty/Ar.asp?ARI=102775&CAI=2168

Podpora OpenDocument v Microsoft Office 2007

I když to ze začátku vypadalo, že nová verze Microsoft Office bude nativně podporovat formáty PDF a OpenDocument, všechno je jinak. Podpora pro tyto formáty bude dostupná ve formě doplňku, který si uživatelé budou moci nainstalovat.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 2
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Michal Janda


  • Distribuce: Fedora, CentOS, Mandriva, Red Hat, Windows

| blog