Inzerce
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Noviny Open source & praxe: Tištěný čtvrtletník pro firmy, úřady a školy

RedHat

Noviny Open source & praxe: Tištěný čtvrtletník pro firmy, úřady a školy

osspraxe.png

V dubnu 2011 vyšlo první číslo novin Open source & praxe. Tištěný čtvrtletník přináší informace ze světa open source zdarma přímo na stůl důležitým zástupcům školství, podnikání a státní správy. Cílem je prezentovat open-source technologie a seznamovat s jejich potenciálem pro komerční, vzdělávací a veřejně prospěšné činnosti. Za novinami stojí neziskovka Liberix, o. p. s.


Proč

V rámci snahy o zviditelnění úspěšných příkladů využití open-source řešení začala obecně prospěšná společnost Liberix vydávat tištěný čtvrtletník pojmenovaný „Open source & praxe“. Jedná se o krátké „noviny“, ve kterých budou publikovány články popisující praktické možnosti open source v nejrůznějších oblastech každodenního života. Hlavním záměrem je upozorňovat na podnětné ukázky z praxe, vynášet na světlo zajímavé souvislosti a poskytovat prostor pro prezentaci případových studií zaměřených na nasazení open source – zajímavé příklady totiž táhnou. Když se Linux s úspěchem používá například na světových burzách nebo v mezinárodních bankách, to už je dostatečně zajímavý příklad pro ředitele velké firmy či školy. První číslo, které vyšlo počátkem dubna, mělo dobrý ohlas a zaznamenali jsme zájem z řady státních i soukromých organizací.

Pro koho

Čtvrtletník je určen zejména pro zástupce firem, státních úřadů a škol, kterým se bude snažit podávat pomocnou ruku při hledání argumentů, formulování záměrů a rozhodování o otázkách souvisejících s přípravou IT strategie a výběrem softwarových řešení. Kromě toho bude Open source & praxe sloužit jako prostředek pro zvýšení obecného povědomí o open source například mezi politiky, učiteli a manažery. Významní zástupci zmiňovaných oblastí totiž dokáží rozhýbat širší zájem o open source. Je nutno podotknout, že běžní uživatelé Linuxu a open-source aplikací, kteří navštěvují linuxové portály, v této publikaci nenaleznou články, jež by jim přinesly množství žhavých novinek – vydávané texty se orientují spíše na srozumitelně a přehledně zprostředkované podání informací.

Titulní strana novin Titulní strana novin

Premiérové číslo novin s nákladem v řádu tisíců bylo rozesláno řadě českých i nadnárodních firem a státním organizacím. Číst si jej mohli na ministerstvech, Úřadu vlády, magistrátech i v parlamentních výborech. Kromě toho bylo nabízeno na konferencích a dalších akcích. Elektronická podoba (PDF) je k dispozici pro všechny na oficiálním webu čtvrtletníku (osspraxe. cz), a to několik dní po vydání.

Jak

Open source & praxe je k dispozici zdarma, ale tištěné vydání bude rozesíláno vždy konkrétním adresátům a zájemcům z řad předpokládaného čtenářského publika zmíněného výše. Open source & praxe má své číslo ISSN a řádnou registraci periodické publikace u Ministerstva kultury.

Podpořte naši snahu

V současné době připravujeme druhé vydání úspěšně odstartovaných novin. Nemohou však být vytištěny a distribuovány, dokud nebudeme mít k dispozici potřebný finanční obnos na realizaci. Je­ li vám tato aktivita sympatická, pomozte nám finančním darem, my tak budeme moci distribuovat informace o open source. Na webu Liberixu jsme připravili denně aktualizovaný „daroměr“, který zobrazuje, jaký obnos ještě chybí, aby bylo možno vydat druhé číslo.

Daroměr

Zpětná vazba

Vítáme komentáře, návrhy na zlepšení a zejména spolupráci na rozšiřování výtisků Open source & praxe mezi lidi a organizace, kde by mohly dobře naplňovat svůj účel. Pokud pracujete, studujete nebo jste jinak spřízněni s firmou, školou nebo jinou organizací, ve které by si tato publikace našla čtenáře, napište nám – rádi vám výtisky zašleme. Pište nám i své nápady týkající se vhodného publika – kdo by podle vás neměl na distribučním seznamu chybět.

Samozřejmě oceníme náměty ke zpracování. Víte o zajímavém nasazení open source, které by si zasloužilo představit jako úspěšný příklad? Používáte ve vaší organizaci open source a chtěli byste se podělit o zkušenosti? Nabízíte open­ source řešení, které chcete propagovat? Ozvěte se na adresu redakce (redakce@osspraxe_cz). Rádi se budeme vašimi náměty zabývat.

Děkujeme za podporu.

Nahoru

(Jako ve škole)
Průměr: 2.87 | Hodnotilo: 155
 

Příspěvky

Priložiť live CD
Andrtalec 24. 05. 2011, 17:26:28
Odpovědět  Odkaz 
Nešlo by osloviť napr. Canonical, alebo Red Hat, či Suse, aby poskytli nejaké live CD, ktoré by sa k tomu prikladali? Taký úradník, politik či manažér sa s tým asi sám unúvať nebude, ale keby to dostal takto rovno pod nos, mohol by skúsiť a spraviť si názor.
Noviny Open source & praxe: Tištěný čtvrtletník pro firmy, úřady a školy
Jakub Fiala 26. 05. 2011, 09:00:07
Odpovědět  Odkaz 
Rad bych financne projekt podporil, ale preferoval bych spise platbu pres PayPal.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Pozvánka na virtuální konferenci Acronis Cyber Protection Roadshow 2020

AcronisSvět ky­ber­ne­tic­kých hro­zeb se v pos­led­ních le­tech dra­ma­tic­ky změ­nil a zej­mé­na v pos­led­ních šes­ti mě­sí­cích. Tra­dič­ní sa­mot­ný an­ti­vi­rus a sa­mot­né zá­lo­ho­vá­ní již nej­sou schop­ny och­rá­nit pro­ti mo­der­ním hroz­bám. Or­ga­ni­za­ce, kte­ré mo­der­ni­zu­jí své eko­sys­té­my in­teg­ro­va­ný­mi bez­peč­nost­ní­mi nás­tro­ji ne­zís­ká­va­jí jen vyš­ší úro­veň za­bez­pe­če­ní, ale ta­ké niž­ší nák­la­dy a vyš­ší pro­duk­ti­vi­tu.

Pokračování ...


RedHat - B

Public Relations

Odhalte budoucnost IT

RedHatNenechte si ujít jedinečný open source event, který se po čtyřech letech vrací do Česka v netradičním formátu.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Acronis