přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sdružení CZ.NIC zveřejnilo program konference IT 20 a otevřelo registraci

Helios

Sdružení CZ.NIC zveřejnilo program konference IT 20 a otevřelo registraci

IT20

Novinky ze světa domén, zajímavosti v DNS, aktuální dění v klíčových projektech sdružení, internetová bezpečnost nebo novely zákonů ovlivňující život na Internetu - tato a další témata nabídne konference Internet a Technologie (20), kterou již tradičně pořádá sdružení CZ.NIC, správce české národní domény.


Akce se letos uskuteční 11. a 12. listopadu a bude online; i přesto je ale třeba se na ni přihlásit. Registrační formulář včetně kompletního programu najdou zájemci na webu: https://www.nic.cz/it20.

Na úvod prvního dne vystoupí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení, který shrne nejdůležitější události letošního roku ve sdružení CZ.NIC. Vedoucí vývoje služby mojeID Jaromír Talíř ve své prezentaci zrekapituluje desetiletý provoz této služby, přičemž se hlavně zaměří na její úspěšné propojení s Národním bodem pro identifikaci a automatizaci (NIA). První blok uzavře Václav Steiner, vedoucí systémových administrátorů, který popíše využití autoritativního serveru Knot DNS v infrastruktuře sdružení CZ.NIC. Po přestávce dostane prostor projekt Turris. Jednotlivé přednášky budou věnované novinkám v projektu za rok 2020, uživatelskému rozhraní reForis a bezpečnostnímu systému Sentinel. Odpolední blok odstartuje prezentace Jaromíra Nováka, který představí důležité informace týkající se novely zákona o vojenském zpravodajství a zákona o elektronických komunikacích. Následně pak Martin Kožíšek, koordinátor projektu Bezpečně na netu, zhodnotí činnost Safer Internet Centra v uplynulém roce. Na závěr prvního dne proběhne krátký workshop vedoucího hardwarového oddělení, Michala Hrušeckého, který představí aplikaci Turris rozcestník.

Druhý den konference otevře blok věnovaný doménám a infrastruktuře. Výzkumník CZ.NIC Maciej Andziński odprezentuje klasifikaci webového obsahu domén s koncovkou .cz. Změny v infrastruktuře registračního systému FRED představí programátor Vlastimil Zíma. Následně pak Lukáš Vacek z oddělení administrátorů CZ.NIC seznámí posluchače s aktuálním stavem DNS anycastu a s hledáním vhodných lokalit pro jeho rozšiřování. O automatickém skenování CDNSKEY z více lokalit pohovoří programátorka Marina Schavleva. V úvodu dalšího bloku vystoupí vedoucí Laboratoří CZ.NIC, Ladislav Lhotka, který představí projekt ADAM. Na něj potom navážou jeho kolegové s přednáškami o tvorbě instalačních balíčků k aplikaci Datovka, novinkách v projektu Knot Resolver nebo vývoji knihovny Envelope. Závěrečný blok bude patřit bezpečnosti. Vedoucí týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta zhodnotí pětiletý projekt PROKI, který dospěl do závěrečné fáze. Bezpečnostní analytička Petra Raszková shrne vývoj trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti koronavirové krize. A na závěr představí Edvard Rejthar, specialista na počítačovou bezpečnost, nový nástroj pro tvorbu vizualizací týkajících se současné koronavirové pandemie.

Celá podzimní konference Internet a Technologie bude streamovaná na webových stránkách akce. Dotazy přednášejícím pak budou moci účastníci pokládat prostřednictvím aplikace Sli.do. Více informací včetně kompletního programu je k dispozici na https://www.nic.cz/it20.

Mediálními partnery konference jsou servery Root.cz, Lupa.cz a LinuxEXPRES a časopis IT Systems.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blog



Public Relations

Vyberte ty správné nástroje pro IT management - zvyšte pracovní tempo výběrem nástrojů ManageEngine

MWTSolutionsNástup zaměstnance, udělení přístupových oprávnění nebo řešení různých incidentů? Tyto události se mohou často opakovat a IT specialisté jimi tráví velkou část své pracovní doby. Připojte se k našemu webináři o automatizaci procesů a zjistěte, jak rychle, efektivně a bezpečně řešit celou řadu událostí ve vaší společnosti. Začínáme 19. listopadu ve 13 hodin!

Pokračování ...



Public Relations

Tablet, který přežije všechno: Panasonic TOUGHBOOK A3

PanasonicPanasonic le­tos po­sí­lil ob­lí­be­nou řa­du odol­ných Tough­booků se sys­té­mem An­droid uve­de­ním za­ří­ze­ní TOUGH­BOOK A3 na trh. Jde o ma­xi­mál­ně odol­ný tab­let s 10,1pal­co­vým dis­ple­jem. Pří­stroj vy­dr­ží vše od po­no­ře­ní do vo­dy po pád z výš­ky.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft