přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Sdružení CZ.NIC zveřejnilo program konference IT 20 a otevřelo registraci

Sdružení CZ.NIC zveřejnilo program konference IT 20 a otevřelo registraci

IT20

Novinky ze světa domén, zajímavosti v DNS, aktuální dění v klíčových projektech sdružení, internetová bezpečnost nebo novely zákonů ovlivňující život na Internetu - tato a další témata nabídne konference Internet a Technologie (20), kterou již tradičně pořádá sdružení CZ.NIC, správce české národní domény.


Akce se letos uskuteční 11. a 12. listopadu a bude online; i přesto je ale třeba se na ni přihlásit. Registrační formulář včetně kompletního programu najdou zájemci na webu: https://www.nic.cz/it20.

Na úvod prvního dne vystoupí Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení, který shrne nejdůležitější události letošního roku ve sdružení CZ.NIC. Vedoucí vývoje služby mojeID Jaromír Talíř ve své prezentaci zrekapituluje desetiletý provoz této služby, přičemž se hlavně zaměří na její úspěšné propojení s Národním bodem pro identifikaci a automatizaci (NIA). První blok uzavře Václav Steiner, vedoucí systémových administrátorů, který popíše využití autoritativního serveru Knot DNS v infrastruktuře sdružení CZ.NIC. Po přestávce dostane prostor projekt Turris. Jednotlivé přednášky budou věnované novinkám v projektu za rok 2020, uživatelskému rozhraní reForis a bezpečnostnímu systému Sentinel. Odpolední blok odstartuje prezentace Jaromíra Nováka, který představí důležité informace týkající se novely zákona o vojenském zpravodajství a zákona o elektronických komunikacích. Následně pak Martin Kožíšek, koordinátor projektu Bezpečně na netu, zhodnotí činnost Safer Internet Centra v uplynulém roce. Na závěr prvního dne proběhne krátký workshop vedoucího hardwarového oddělení, Michala Hrušeckého, který představí aplikaci Turris rozcestník.

Druhý den konference otevře blok věnovaný doménám a infrastruktuře. Výzkumník CZ.NIC Maciej Andziński odprezentuje klasifikaci webového obsahu domén s koncovkou .cz. Změny v infrastruktuře registračního systému FRED představí programátor Vlastimil Zíma. Následně pak Lukáš Vacek z oddělení administrátorů CZ.NIC seznámí posluchače s aktuálním stavem DNS anycastu a s hledáním vhodných lokalit pro jeho rozšiřování. O automatickém skenování CDNSKEY z více lokalit pohovoří programátorka Marina Schavleva. V úvodu dalšího bloku vystoupí vedoucí Laboratoří CZ.NIC, Ladislav Lhotka, který představí projekt ADAM. Na něj potom navážou jeho kolegové s přednáškami o tvorbě instalačních balíčků k aplikaci Datovka, novinkách v projektu Knot Resolver nebo vývoji knihovny Envelope. Závěrečný blok bude patřit bezpečnosti. Vedoucí týmu CSIRT.CZ Pavel Bašta zhodnotí pětiletý projekt PROKI, který dospěl do závěrečné fáze. Bezpečnostní analytička Petra Raszková shrne vývoj trendů v oblasti kybernetické bezpečnosti koronavirové krize. A na závěr představí Edvard Rejthar, specialista na počítačovou bezpečnost, nový nástroj pro tvorbu vizualizací týkajících se současné koronavirové pandemie.

Celá podzimní konference Internet a Technologie bude streamovaná na webových stránkách akce. Dotazy přednášejícím pak budou moci účastníci pokládat prostřednictvím aplikace Sli.do. Více informací včetně kompletního programu je k dispozici na https://www.nic.cz/it20.

Mediálními partnery konference jsou servery Root.cz, Lupa.cz a LinuxEXPRES a časopis IT Systems.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Propojování hardwaru a softwaru, které opravdu baví

Eva FišerováKdyby před pár lety nenavštívila veletrh pracovních příležitostí, pravděpodobně by Eva Fišerová, v té době ještě studentka matematiky na Západočeské univerzitě v Plzni, o práci ve společnosti Siemens Advanta nikdy neuvažovala. Tato firma jí však, jak se říká, padla do oka. Nyní v ní pracuje již třetím rokem a s náplní práce i pracovními podmínkami je nadmíru spokojená.

Pokračování ...Public Relations

„Hackněte“ cenu za telefon Nokia 7.2. Ušetříte polovinu ceny!

NokiaNokia 7.2Sháníte dobře vybavený telefon? Střední třídu se všemi funkcemi, špičkovým fotoaparátem a perfektní výbavou? A přitom byste se rádi dostali pod pět tisíc korun? Nebo dokonce pod tři a půl tisíce korun? Máme pro vás skvělý tip, jen si musíte pospíšit!

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »