přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Témata konference IT 21.2: internetová regulace nebo novinky v mojeID

Témata konference IT 21.2: internetová regulace nebo novinky v mojeID

it21.2.png

Program konference Internet a Technologie 21.2, kterou pořádá sdružení CZ.NIC 10. listopadu v prostorách hotelu Grandior v Praze, bude věnovaný novinkám souvisejícím se správou české národní domény, klíčovým projektům sdružení nebo příspěvkům zaměřujících se na bezpečnost a internetovou regulaci. Účastníci budou moci během dne navštívit také stánky mojeID, Czech POINTu nebo projektu Turris.


Konferenci otevře příspěvek vedoucího vývoje služby mojeID Jaromíra Talíře, který okomentuje vývoj procesu notifikace mojeID podle nařízení eIDAS a dlouho očekávanou implementaci úrovně záruky Vysoká. Potom bude pokračovat Václav Steiner z týmu systémových administrátorů, jenž zrekapituluje technické novinky v infrastruktuře registračního systému FRED a mojeID. Vlastimil Zíma se bude ve svém příspěvku věnovat přechodu na nový systém pro odesílání zpráv tzv. FRED mess(enger). Na něj naváže prezentace Tomáše Hurycha, který představí práci SQA oddělení a rozvoj výkonnostního testování.

Po přestávce budou následovat příspěvky o vývoji v projektech Knot DNS a Knot Resolver, přičemž dopolední blok potom uzavře vystoupení Jaromíra Nováka na téma regulace Internetu a digitálního prostředí za letošní rok, jehož součástí bude i představení výhledu do budoucna.

Po poledni dostane prostor projekt Turris. Jednotlivé přednášky budou věnované novinkám za rok 2021, migraci Turris OS, bezpečnostnímu systému Sentinel nebo možnostem využití routerů Turris pro lepší monitoring lokální sítě.

Hned v úvodu závěrečného bloku představí Jan Bětík, programátor pro výzkum a vývoj, projekt RIPE Atlas a to, jak se do něho mohou zapojit uživatelé routerů Turris. Dále vystoupí specialista na počítačovou bezpečnost Edvard Rejthar, který odprezentuje utilitu pythonize (pz) pro Python v Bashi. Po něm dostane slovo Martin Kunc z bezpečnostního týmu CSIRT.CZ a zhodnotí provoz služby penetrační testování. Blok uzavře Martin Kožíšek se shrnutím roku 2021 v projektu Safer Internet Centrum.

Po celou dobu konání akce bude na místě stánek mojeID a Czech POINTu, kde si uživatelé této služby budou moci aktivovat přístup ke službám veřejné správy (založit eIdentitu). Nabídku stánkových presentací doplní projekt Turris.

Bližší informace o programu jsou k dispozici na adrese https://www.nic.cz/it21.2/, kde zájemci najdou také registrační formulář. Kapacita akce je omezena, proto organizátoři doporučují, aby se zájemci zaregistrovali včas. Vstupné na konferenci je 200 korun.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »