přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výběr červnových článků z portálu OpenOffice.cz

Výběr červnových článků z portálu OpenOffice.cz

ooo.png

ZŠ a MŠ v Ondřejově používá OOo, Občanské sdružení Kosmo klub používá kancelářský balík OOo, Zrušenie delenia slov na konci strany alebo odseku, Používají kancelářský balík OOo – PrimMat, Soukromá střední škola podnikatelská ve Frýdku-Místku, Vytvořte si šablonu dokumentu s hlavičkou, Skvělá funkce Writeru - automatický text, Učitel na střední škole používá OOo a je spokojen, Nezisková, ekologická organizace používá OOo, Gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí používá kancelářský balík OOo, Naučte se sloupcový graf v Calcu, Nakreslete síť hrací kostky – cvičení v Draw.


Základní a mateřská škola v Ondřejově používá OpenOffice.org

Škola chválí kancelářský balík OpenOffice.org za to, že splňuje vše, co by měl program tohoto typu umět. Líbí se jim i jeho cena a licence. Vadí jim, že se občas rozhází formátování při znovuotevření dokumentu.

2. červen 2010, redakce OpenOffice.cz

Občanské sdružení Kosmo klub používá kancelářský balík OpenOffice.org

V občanském sdružení se kancelářský balík OpenOffice.org velmi osvědčil. Členům se vyplatí jeho cena a licence. Líbí se jim také jeho multiplatformnost. Vadí jim nutnost exportovat do jiných formátů, než je nativní ODF.

10. červen 2010, redakce OpenOffice.cz

Zrušenie delenia slov na konci strany alebo odseku

Potrebujete dosiahnuť, aby sa vám nedelili slová, ktoré sa nachádzajú na konci strany alebo odseku? Nainštalujte si rozšírenie JP zrušenie delenia slov.

7. červen 2010, Július Pastierik

Používají kancelářský balík OpenOffice.org – PrimMat, Soukromá střední škola podnikatelská ve Frýdku-Místku

Soukromá střední podnikatelská škola se nebojí nelegálního softwaru ani ve svých učebnách ani u svých žáků. Mají totiž na počítačích OpenOffice.org, který je velmi výhodný jak cenou, tak i licencí. Proto kancelářský balík chválí. Co jim vadí? Některé funkce Calcu nejsou ještě úplně dotaženy do konce.

18. červen 2010, redakce OpenOffice.cz

Vytvořte si šablonu dokumentu s hlavičkou

Šablona dokumentu umožňuje vytvářet bezpočet dokumentů se stejnou grafickou podobou, aniž byste se jí museli zabývat pokaždé. V podstatě tak máte předpřipravený vzor, do kterého pouze doplňujete obsah. Na Internetu je k dispozici volně ke stažení celá řada šablon, dnes si však povíme, jak si šablonu vytvořit vlastní.

16. červen 2010, Michal Polák

Skvělá funkce Writeru - automatický text

Při práci na knize o OpenOffice.org jsem přečetl hodně materiálu a hodně různých postupů jsem taky vyzkoušel. Některé funkce Writeru (o dalších modulech nepíšu a nebudu tvrdit, že je nějak extrovně znám) jsou prostě skvělé - třeba autotext.

15. červen 2010, Vlastimil Ott

Učitel na střední škole používá OpenOffice.org a je spokojen

Správce sítě na vyšší odborné škole a střední škole používá OpenOffice.org a s ním několik žáků. Snaží se nabízet tento kancelářský balík lidem okolo sebe, ale zvyk je železná košile, a tak nemá moc veliký úspěch. Přesto se nevzdává.

25. červen 2010, redakce OpenOffice.cz

Nezisková, ekologická organizace používá OpenOffice.org

Základní organizace Českého svazu ochránců přírody Veronica je neziskovou organizací. A jako taková neoplývá penězi. Pro psaní textů, tabulek, prezentací a podobně používají kancelářský balík OpenOffice.org a stačí jim pro všechny jejich potřeby. Chválí bezproblémové používání a multiplatformnost. Vadí jim nedokonalý převod z a do formátů Microsoft Office.

2. červenec 2010, redakce OpenOffice.cz

Gymnázium ve Frýdlantu nad Ostravicí používá kancelářský balík OpenOffice.org

Škola chce podporovat alternativy ke komerčnímu kancelářskému balíku, a proto používá OpenOffice.org. Chválí si také jeho multiplatformitu a cenovou úsporu. Vadí jim málo šablon v základní instalaci pro modul Impress.

29. červen 2010, redakce OpenOffice.cz

Naučte se sloupcový graf v Calcu

Mezi hlavní nástroje tabulkového procesoru Calc patří samozřejmě i tvorba grafů. Ty nám umožňují graficky znázornit data z tabulek. Proto si v tomto článku na příkladu vysvětlíme vytváření, následnou editaci a možnosti dalšího použití grafů.

28. červen 2010, Michal Polák

Nakreslete síť hrací kostky – cvičení v Draw

V tomto cvičení pro vektorový editor Draw vytvoříte síť hrací kostky třeba pro hru „Člověče, nezlob se“. Síť by se pak dala vystřihnout a slepit. Úkol je na první pohled jednoduchý, ale naší snahou bude, aby byla síť zcela přesná (pak může být vystřižená kostka pěkná). K tomu vám pomohou právě některé vlastnosti (možnosti) vektorového editoru, které ve článku použijeme.

30. červen 2010, Josef Svoboda

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz