přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Výběr květnových článků z portálu OpenOffice.cz

Výběr květnových článků z portálu OpenOffice.cz

ooo.png

Oživte své dokumenty pomocí clipartů – poradíme vám, kde je hledat, Noty ve vektorovém editoru Draw z OpenOffice.org, Rozšírenie pre vkladanie a ukotvenie obrázkov, Adam Rambousek: Český lokalizační tým nutně potřebuje spolupracovníky, Tipy: Jak změnit legendu grafu nebo vytisknout dokument jako knihu, Gymnázium Jevíčko používá OpenOffice.org, Střední škola používá OpenOffice.org – Obchodní akademie, ulice Hovorčovická v Praze, Rozšíření: Zahrajte si v Calcu sudoku, Nadpisy kapitol v záhlaví dokumentu.


Oživte své dokumenty pomocí clipartů – poradíme vám, kde je hledat

Máte rádi obrázky? Do OpenOffice.org je lze nainstalovat pomocí rozšíření. To ale není jediná cesta, jak cliparty do kancelářského balíku dostat. O některých možnostech si můžete přečíst v článku.

7. květen 2010, Irena Šafářová

Noty ve vektorovém editoru Draw z OpenOffice.org

Na psaní not jsou samozřejmě určeny speciální programy (např. Noteworthy, který je možno používat i zdarma, popř. bohatší, ale také dost drahé programy jako Sibelius). Vy ale nechcete psát větší úsek not, chcete spíše vytvořit obrázek, který by se dal dále použít (a třeba dál upravovat) např. v reklamním letáku, na vizitce apod. Hlavně jde však o cvičení práce s vektorovou grafikou. Výsledek uvidíte na konci článku.

4. květen 2010, Josef Svoboda

Rozšírenie pre vkladanie a ukotvenie obrázkov

Chcete vkladať obrázok do textového dokumentu ako znak? Potrebujete zmeniť ukotvenie všetkých vložených obrázkov? Chcete zmeniť (embedovať) všetky externé obrázky za interné na jedno kliknutie? Nainštalujte si rozšírenie JP ukotvenie obrázkov.

3. květen 2010, Július Pastierik

Adam Rambousek: Český lokalizační tým nutně potřebuje spolupracovníky

Přinášíme druhý díl rozhovoru s Adamem Rambouskem, koordinátorem českého lokalizačního týmu.  V textech nápovědy i samotných programů se přes všechnu snahu objevují původní anglické texty - překladatelů je málo a práce stále víc. Redakce věří, že se mezi čtenáři najdou budoucí spolupracovníci českého týmu. Pojďte překládat OpenOffice.org (nejprve si přečtěte, jak to chodí).

5. květen 2010, Jiří Eischmann

Tipy: Jak změnit legendu grafu nebo vytisknout dokument jako knihu

Začínáme seriál, ve kterém se dozvíte řešení některých problémů. Otázky bereme z fóra a řešení se snažíme podat co nejkratší a nejsrozumitelnější formou. Přečtěte si, jak to udělat, aby dokument vypadal jako kniha. Jak zařídíte, aby vám editace textu a vzorců nepřekrývala ostatní buňky. Poradíme, jak změnit výchozí vlastnosti nového dokumentu.

19. květen 2010, redakce OpenOffice.cz

Gymnázium Jevíčko používá OpenOffice.org

Studenti i zaměstnanci Gymnázia Jevíčko používají kancelářský balík OpenOffice.org. Vyučující IVT chválí jeho rozhraní, cenovou a licenční politiku, rozsáhlou podporu různých formátů dokumentů a přenositelnost mezi používanými operačními systémy Windows a Linux.

26. květen 2010, redakce OpenOffice.cz

Střední škola používá OpenOffice.org – Obchodní akademie, ulice Hovorčovická v Praze

Na této obchodní akademii používají vedle kancelářského balíku od konkurenční firmy také OpenOffice.org. Žáci se učí hlavně principu práce s textem, tabulkami, prezentacemi i databází. Na OpenOffice.org si cení srozumitelnější nápovědy, vektorového modulu Draw a ceny. Vadí jim problematičtější práce s databází a nedokonalý převod s formátem ppsx.

24. květen 2010, redakce OpenOffice.cz

Rozšíření: Zahrajte si v Calcu sudoku

V tomto článku se můžete seznámit s rozšířením pro kancelářský balík OpenOffice.org, přesněji pro tabulkový procesor Calc. Po jeho nainstalování si můžete v Calcu snadno zahrát sudoku - v posledních letech populární matematickou hru s doplňováním číslic od 1 do 9.

28. květen 2010, Josef Svoboda

Nadpisy kapitol v záhlaví dokumentu

Vytvárate dokument (napríklad knihu poviedok), pričom chcete, aby sa v záhlaví zobrazoval nadpis aktuálnej kapitoly (poviedky)? Skúste použiť postup, ktorý je uvedený v nasledujúcom návode.

31. květen 2010, Július Pastierik

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz