přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Android je taky Linux: Tipy na aplikace

Control

Android je taky Linux: Tipy na aplikace

Newletter odeslaný odběratelům 18.9.2012. Tentokrát se věnuje Androidu.


reklama

Dobrý den,

tento newsletter je rozesílán čtenářům magazínu LinuxEXPRES, jeho odběr si můžete nastavit ve svém profilu. Newsletter můžete publikovat na svém webu.

Android se během pár let vyvinul v rozsáhlý ekosystém aplikací, které se ocitly na mnoha zařízeních a mnoho zařízení bylo vyrobeno na míru Androidu. Je tak jedním z důkazů, že Linux a open source může stát u kořenů komerčního úspěchu.

V článku http://www.linuxexpres.cz/inovativni-red-hat-a-pul-miliardy-androidu (vychází ve středu 19. září) se píše, že na světě je půl miliardy zařízení s Androidem a každý den jich více než milion přibude.

Na LinuxEXPRESu se tématu Androidu samozřejmě věnujeme již dlouho: http://www.linuxexpres.cz/tag/android Nyní ale připravujeme novou rubriku - minirecenze aplikací pro Android. Napište nám, prosím, jaké aplikace máte na svém Áčku rádi, sestavíme žebříček popularity. Naše tipy jsou následující (všechny v Google Play, tedy repozitáři aplikací).

CSIPSimple - voice over IP

Zřejmě nejlepší klient pro VoIP hovory. Promyšleným způsobem se začlení do ovládání telefonu - pokud je aktivní (tedy máte aktivní wifi nebo datové přenosy), po zadání čísla vám nabídne dostupné telefonní služby (včetně mobilu). Účtů můžete mít více. Ovládání během hovoru je sice odlišné od standardu, ale nikoliv nepochopitelné.

FDroid - svobodný repozitář

Aplikace a repozitář svobodného softwaru pro Android (http://f-droid.org). Obsahuje množství softwaru, některé kousky stojí za pozornost (některé ani ne). Aplikace umožňuje snadnou správu (instalace, odstranění) a tvoří tak lehkou variantu Google Play (s nímž se nevylučuje).

FBReader - čtečka knih

Výborný program pro čtení elektronických knih a dokumentů, který existuje pro více platforem, ostatně již jsme o něm před pár lety psali: http://www.linuxexpres.cz/software/fbreader-ctecka-e-knih-na-netbooku Své dobré vlastnosti ukáže na tabletu s Androidem - lze vytvářet sbírky, záložkovat, vyhledávat a jinak s knihou pracovat.

Tolik úvodem k našemu novému tématu, těšte se na další články.

Pokud se vám naše práce líbí, můžete ji podpořit příspěvkem přes PayPal: http://liberix.cz/podporte-nas/financne/ Peníze získané darem používáme na odměnu pro autory a redakci.

Děkujeme vám za přízeň,

vaše redakce@linuxexpres_cz

P.S. Srovnání webových aplikací a doporučení k jejich výběru:

http://www.linuxexpres.cz/software/open-source-webove-aplikace

Nahoru

Příspěvky

Android je taky Linux: Tipy na aplikace
Virteal 14. 10. 2012, 15:32:22
Odpovědět  Odkaz 
Android by byl Linuxem, kdyby se (treba i pres aplikace jako v pripade F-droidu) do nej snadno daly dat nove repozitare, kdyby na nej pravidelne, jako u desktop Linux dister, chodily aktualizace systemovych komponent a jadra a kdyby se dal snadno povysit na vyssi verzi. Nic takoveho ovsem Android nema, je to jen dalsi z firmwaru, kterych je po celym svete stovky v nejruznejsich zarizenich, jenom se kolem toho udelal humbuk, ze to bude pravej Linux a tak si to lidi kupovali, protoze ocekavali, ze to bude pravda. Nasledne byli nastvani, protoze zjistili, ze tomu tak neni a diky naproste absenci aktualizaci (protoze vyrobci tabletu/mobilu na jakykoliv aktualizace kaslou) se z Androidu stal Windows pro mobily, tedy absolutni propadak, kde se neopravuji chyby, takze neni vyjimkou, ze to na mnoha zarizenich pada a bezpecnostni hrozby, coz privadi orgasmus autorum viru a podobnych zmetku a bohuzel i tech z druhe strany barikady, tedy bezpecnostnim expertum, kteri by si radi taky nahrabali a musi vam vnutit nejaky antivirovy software.
Android je taky Linux: Tipy na aplikace
Tomas F. 15. 10. 2012, 18:48:14
Odpovědět  Odkaz 
Takže pravý a nepravý Linux? :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz