přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Audex

Audex

Karel Gott - Mé písně


reklama

Audex (opensource.maniatek.de/audex) je CD extraktorem, což znamená, že dokáže z CD nosičů vytáhnout skladby na nich zaznamenané a uložit je v dalších formátech, jako jsou OggVorbis, AAC, MP3 (autor upřednostňuje Ogg Vorbis :-) a stejně tak i já).

Pro získávání dat používá program CDDA Paranoia, takže člověk obdrží dokonalou kvalitu zvuku. Získávání a zakódování probíhá současně vedle sebe. Názvy souborů lze upravovat s využitím místní nebo vzdálené databáze CDDB/FreeDB. Jsou v něm zahrnuty nástroje pro opravy dat vztahujících se k souborům; například KAPITALIZACE aj. Obsahuje možnost získávání skladeb s pomocí více profilů. Obaly alb jsou získávány z internetu a ukládány v databázi. V cílovém adresáři je možno nechat vytvořit soubory se seznamem skladeb, obalem a informacemi. Vytváří zápisy z postupu získávání a zakódování. K dispozici je přenos souborů prostřednictvím KDE KIO-Slaves.

Jak jsem už napsal, první krok, kterým jsem vyjádřil zájem o překlad rozhraní tohoto velmi dobře vyhlížejícího CD extraktoru, jsem učinil v lednu roku 2009. Ale k bleskurychlé práci na překladu jsem se dostal, náhody neexistují .-), počátkem dubna, pár dní před vydáním verze 0.70b.

Jsem doslova unešen tím, jak vypadá zobrazování náhledů na okna s programem na internetových stránkách jeho autora v části s náhledy na snímky obrazovky. Vřele všem doporučuju jejich shlédnutí. Jsou úžasné. Líbí se mi samozřejmě celé grafické pojetí těchto stránek, volbou barev a provedením loga aplikace.

Dříve jsem používal Sound Juicer, protože i když "ten odšťavňovač" nebyl zrovna moc nastavitelný, spolehlivě poskytl to, co jsem požadoval - zvuk kódovaný v souborech s příponou ogg :-). KAudioCreator u mě stále vzbuzuje, přestože vzhledově vypadá taky povedeně (a která KDE 4 aplikace povedeně nevypadá, že?), rozpaky například pro nepřítomnost jednoduché volby výstupního adresáře, do kterého ukládá zakódované soubory, abych jej mohl jako u Sound Juiceru snadno vybrat, když už jsem se neobtěžoval s pochopením záměru, kterým se to nastavuje nyní.

Audex splňuje moje nejen základní očekávání od tohoto typu programu. Dá se vybrat kvalita, kterou každý upřednostňuje. Když v číselníku narazíte na "Zázračnou", pak vězte, že tento překlad slova "Insane" vychází z mého přesvědčení, jak je možné pojmenovat velmi vysokou kvalitu záznamu jiným slovem než "Šílená". V duchu tohoto stylu bych mohl zvolit i "Božská", ale přece jen: z CD kvality pomocí CD extraktoru lepší jakost asi nedostanete. Pokud na tom ovšem netrváte :-).

Vyloženě se těším až za nějaký čas provedu získání skladeb ze Zlaté albové kolekce Karla Gotta nazvané Mé písně, jejímž jsem šťastným vlastníkem (36 CD), vydávaných od šedesátých let do počátku let devadesátých u nejslavnější a nejúspěšnější české gramofonové firmy Supraphon.

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Audex
naše jméno 15. 08. 2009, 23:07:44
Odpovědět  Odkaz 
Škoda že to je KDE4 aplikace...
Něco s větší kontrolou riperu, než má kaudiocreator (s možností výběru přímo cdparanoia + parametry) a GUI pod KDE3, nebo QT4 (bez závislosti na KDE4) by se šiklo...
Audex
Alfonz_mucha 16. 08. 2009, 08:19:05
Odpovědět  Odkaz 
Od doby kdy je v Rhythmboxu integrován ripper, tak používám jen Rhythmbox, jednoduché, rychlé a pěkné.
Audex
Márten 18. 08. 2009, 19:31:13
Odpovědět  Odkaz 
Já používám ripperx. Je to jednoduchý, přehledný a velmi konfigurovatelný prográmek využívající cdparanoia. Doporučuji! Nenašel jsem lepší...
Audex
ellvis 18. 08. 2009, 21:48:46
Odpovědět  Odkaz 
Dobrý program na ripovanie je aj Asunder, je to GTK aplikácia a vie aj mp3 aj ogg.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Pavel Fric

Pavel Fric

Uživatelé distribuce Mageia jsou označováni jako Mageians, což je s naší výslovností totéž co Májané. Někteří krajané jí říkají Mihája (nářeční výslovnost), potom by se uživatelům dalo přezdívat i: Mihájané.


  • Distribuce: Mageia; tip: když budete mageia vyslovovat mája, přečtete text rychleji (ma-he-ia, staženo na ma: ia - mája) - to s tím obrázkem hrnce s bublinkami nad ním, případně s medem v hrnci a včelami kolem; openSUSE, Kubuntu, Mandriva, Fedora
  • Grafické prostředí: KDE
  • Hodnocení autora: *

| blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016

Tagy