přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Hledání souboru na ftp

Hledání souboru na ftp

Nedávno se mi stalo, že jsem potřebovat hledat soubor na ftp serveru.


ftp_hledani.pngV Krusaderu je to hračka - stačí Nástroje-Hledat (nebo Ctrl-f), vyskočí na nás okno, kde lze zadat spoustu parametrů. Přitom mi ale stále přijde vcelku přehledné. Sdružuje hodně možností - umí hledat řetězec v souborech, soubory podle času, kdy vznikly, umí také hledat konkrétní soubrory mezi jinými, a to i vzdáleně - třeba na ftp.

ftp_hledani1.png Stačí tedy zadat ftp server a cestu v adresářové struktuře, kde chceme hledat. Připravte se na to, že  pokud zatrhnete Hledat v podadresářích, bude to zřejmě hledat dlouho. Pokud byste navíc zatrhli také Hledat v archivech, pak tedy zřejmě disponujete pěkně "tlustou lajnou" - každý soubor by se dočasně stáhl, na lokální disku prohledal a zase smazal. To jsem tedy nezkoušel.

ftp_hledani2.png Na kartě Výsledky se po určité době objeví výsledky vyhledávání, trvalo to dlouho, ale věřím, že prohledal stovky gigabajtů. Sympatické je, že lze výsledky řadit podle různých sloupců (jméno, čas, velikost, umístění), takže jsou hned srozumitelnější.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

I ve velké firmě je místo pro startupového ducha

Michal BroučekMichal Brouček pracuje v plzeňské pobočce společnosti Siemens Advanta dva a půl roku jako softwarový inženýr a vedoucí vývojového týmu. Svou práci si velmi pochvaluje. Kromě technických záležitostí má na starosti i spokojenost svých kolegů v týmu a zajišťování celkové pohody na pracovišti. 

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...