přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Pavel Herout: Java a XML

Control

Pavel Herout: Java a XML

Pavel Herout je můj oblíbený autor, jeho Učebnice jazyka C se stala bestsellerem nakladatelství KOPP a aktalizované vydání se prodává ještě dnes. Po dvojici skvělých knih Java – bohatství knihoven a Java – grafické uživatelské prostředí a čeština , které jsou obě perfektně zpracované, přichází na trh novinka: Java a XML . Mám ji už přečtenou (tedy přeskočil jsem kapitoly o technologiích DOM a SAX, které znám dobře) a jsem rád, že jsem knihu koupil.


reklama

Pan Herout má zřejmě čuch na volbu správných témat, s kolekcemi v knize bohatství knihoven se trefil myslím do černého (podle mého názoru je na toto důležité téma žalostně málo českého materiálu) a stejné je to i u tohoto nového titulu. Po nutném základu o XML přichází kapitoly o DTD a XML schématu. Právě XML Schema mne asi nejvíce lákalo, poté následují kapitoly o SAX a DOM, dobře to známých technologiích. A tady by mohla normální knížka o XML a Javě končit, jenže zde to všechno začíná…

Kapitola o StAX parsování mě velice zaujala, o problematice streaming XML processingu jsem nevěděl nic (snad jen to, že existuje). Následují informace o technologii JAXB, která pěkně doplní znalosti o XML schématu. Informace o nástroji Ant do knížky pěkně zapadají, ale jsou velmi stručné (což ovšem není na škodu). A konečně závěr – ten patří kódování, možná slabší stránka knihy. Příliš popisné na knihu o XML, nicméně tyto informace se jistě hodí.

Pokud chcete začít s XML v Javě, tohle je jasně nejlepší knížka na našem trhu, co je dostupná v češtině.

Nahoru

Příspěvky

Pavel Herout: Java a XML
kve 9. 10. 2007, 15:22:14
Odpovědět  Odkaz 
Jsem rad ze nekdo je s panem Heroutem spokojen, me se dostalo do rukou par jeho knih, bohuzel vsechny skoncili stejne ... zacinam cist ... zjistuju ze to znam ... ze tohle je take jasne, zacinam pouze listovat a tohle neznam ... zactu se, ale ejhle po par odstavcich se stale nedozvidam nic noveho (ackoli o tom tematu mnoho nevim) zacinam opet listovat a ... konec knizky. (Mluvim konkretne o zminovane ucebnici jazyka C a Java graficke prostredi a cestina)
Re:Pavel Herout: Java a XML
Mirek 9. 10. 2007, 22:49:33
Odpovědět  Odkaz 
Jsem začínajícím studentem Javy a můžu potvrdit názory na doc. Pavla Herouta. Výklad v jeho učebnicích Javy, ať už je to Učebnice jazyka Java, či tady zmiňpvané knihy Java - grafické uživatelské prostředí a čeština či Bohatství knihoven, je podán velice srozumitelně a názorně s množstvím příkladů. Začínajícím programátorům v Javě můžu vřele doporučit.
Pavel Herout: Java a XML
Ladin 9. 10. 2007, 16:32:49
Odpovědět  Odkaz 
diky za tip. Kolik to tak ma stranek?
Re:Pavel Herout: Java a XML
lzap 15. 10. 2007, 08:13:31
Odpovědět  Odkaz 
O pár míň než má první vydání céčka :-D
Pavel Herout: Java a XML
Pepa 10. 10. 2007, 00:45:04
Odpovědět  Odkaz 
Jsem Heroutův bývalý student. A jak vidím, celá kniha se nese v duchu, mně velmi oblíbeného, předmětu OOP. Pravděpodobně v knize nebude nic nového oproti přednáškám. Zmíněné kapitoly odpovídají i harmonogramu výuky v semestru. A to je možná i vysvětlení, proč se do xml připletlo i kódování a ant. Už tam chybí jen JTable :) Takže komu by se dostali do rukou jeho přednáčky, bude to asi, až na čísla stránek, sedět. Škoda jen, že už tyto materiály nejsou veřejně přístupné, jako tomu bylo ještě před dvěmi lety. Dnes se k nim dostanete pouze skrze komunitu zcu. Jinak k hodnocení. Myslím si, že pro začátečníka v xml je to skvělý materiál. Pokročilí uživatelé, jako vždy, v češtině už nic nenajdou a profesionálové se učí už jen svou prací. Záleží tedy, kdo jste.
Re:Pavel Herout: Java a XML
P.Herout 11. 10. 2007, 15:55:00
Odpovědět  Odkaz 
Zdravím bývalého studenta. Se shodou přednášek a knihy máte víceméně pravdu, v knize jsou ta témata samozřejmě víc rozepsána.
A pro odlehčení a pro studenty jiných škol dodávám neplacenou reklamu, která se sama nabízí: "Přijďte studovat na ZČU a budete mít informace z první ruky." ;-)
P.S.:
Zmiňovaného JTable se v knižní podobě také někdy dočkáte ;-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz