Nepodařilo se připojit k serveru.
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Přijeďte na konferenci do Žiliny

Nepodařilo se připojit k serveru.

Přijeďte na konferenci do Žiliny

Koná se 1.-4.7. 2010 na Žilinské univerzitě a mezi tématy je zařazeno také překládání a lokalizace svobodného softwaru.


Konference se jmenuje Otvorený softvér vo vzdelávaní, výskume a v IT riešeniach 2010 a navazuje na loňský ročník. Jak vyplývá z názvu, hlavním motivem je vzdělávání a školství, samozřejmě v kontextu svobodného softwaru a otevřeného obsahu. Liberix se představí s přednáškou Open source software ve školství - zkušenosti a potenciál, kde představím případové studie nasazení a také softwarový katalog, jehož první verzi jsme právě zveřejnili.

Hlavní důvod, proč píšu tyto řádky, je ale jiný. Během konference proběhne - alespoň se o to snažíme - odborný panel překladatelů svobodného softwaru. Už jsem napsal několika týmům a jejich koordinátorům s prosbou o účast. Sledujeme dva cíle:

  1. Lokalizace a překlady jsou sice náročné, ale zajímavé činnosti a mohou oslovit další zájemce, kterých není nikdy dost. Chtěli bychom, aby se na konferenci představili lidé, kteří překládají. A aby také ukázali, co to obnáší, s čím pracují a jak se to vaří.
  2. Slovenské překladatelské týmy potřebují více lidí, aby se zlepšila kvantita. Když jsme připravovali Mandriva Linux 2010 (Mandriva Linux 2010 CZ – Instalační a uživatelská příručka), zjistili jsme, že mnohý software slovensky vůbec není. To je špatné - Linux pak v praxi nemá šanci. A je veřejným tajemstvím, že třeba slovenský tým GNOME příliš nefunguje - stačí se podívat na statistiky (v době psaní článku bylo stabilní GNOME 2.30 přeloženo pouze ze 46%).

Pořadatelé konference se tedy rozhodli pomoci rozvoji překladů v obou zemích a vyzývají překladatele, aby přijeli do Žiliny diskutovat, poučit se a třeba ty provozní problémy také vyřešit. Zváni jsou samozřejmě všichni zájemci o svobodné a otevřené technologie. Stáhněte si pozvánku a vyvěste ji ve své škole, pošlete do konferencí nebo twítněte o tomto článku. Na viděnou v Žilině!

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Vlastimil Ott

Vlastimil Ott

Spolupracuji s obecně prospěšnou společností Liberix, školím LibreOffice, WordPress, rozumím open source.


  • Distribuce: Xubuntu, Linux Mint
  • Grafické prostředí: Xfce

| proč linux | blogPublic Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.