přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, OSSConf 2009 - slobodný a otvorený softvér pre školy

OSSConf 2009 - slobodný a otvorený softvér pre školy

V dňoch 2.-5. júla 2009 sa na Fakulte riadenia a informatiky Žilinskej univerzity uskutoční akcia pre širokú verejnosť s názvom OSSConf 2009. Jej cieľom je prezentovanie otvoreného a slobodného softvéru a jeho použitia v školách a výskume (ale aj inde).


Hoci podujatie ma v názve "Konferencia", akciu si predstavujeme hlavne ako neformálne stretnutie ľudí, ktorých spája záujem o otvorený softvér (tvorba, využitie, komplexnejšie riešenia na základe existujúceho softvéru). Popri klasickejších recenzovaných príspevkoch uvítame ukážky riešení, kde je základom otvorený softvér, hlavne ak pôjde o riešenia inšpiratívne aj pre druhých, ktorí môžu naše podujatie využiť napr. na nadviazanie budúcej spolupráce.

Uvítame napr. aj multimediálne prezentácie, videá, predvedenie funkcionality softvérového systému, ukážky konfigurácie počítačov a riešení pre počítačové učebne či školské servery, alebo len tak, na domáce počítače a minisieť. Príspevky plánujeme zverejniť na CD (resp. DVD), ktoré dostanú účastníci konferencie. Podrobnosti sa dozviete na stránke http://frcatel.fri.uniza.sk/OSS09/.


Za redakci doplňujeme: Pokud na podobných akcích vystupujete a rádi se podíváte do Žiliny, nabídněte organizátorům (oss09@frcatel_fri_uniza_sk) svou přednášku. Akce má naši podporu a budeme rádi, když ji navštíví velké množství zájemců o Linux a svobodné technologie.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Počítač Spaceborne Computer-2 od Hewlett Packard Enterprise pomáhá zrychlit průzkum vesmíru

SpacebornSpolečnost Hewlett Packard Enterprise (HPE) pomůže urychlit průzkum vesmíru a zvýšit soběstačnost astronautů tím, že vůbec poprvé umožní zpracování dat v reálném čase prostřednictvím svého komerčně dostupného řešení edge computing.

Pokračování ...


TNS

Public Relations

Průvodce software defined storage

AlefV dnešní době hledá stále více organizací způsob, jak získat volnost v nákupu hardwaru pro podnikové úložiště. Slibují si, že se při použití Software Defined Storage zbaví takzvaného vendor lock in a současně získají finančních úsporu, protože SDS vytváří z běžných komoditních serverů připojených k Ethernet síti úložiště s plnohodnotným data managementem. Snížení nákladů také bývá jeden z častých důvodů, proč sáhnout po SDS řešení.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Pavel Fric

Pavel Fric, 03. February

MuseScore

Verze notačního editoru 3.6 s důrazem na notosazbu


Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Všechny blogy »

Sophos