přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, První e-pekařství v ČR

První e-pekařství v ČR

Už jste někdy kupovali chleba na internetu?


Nedávno se v mém rodném městečku objevila zajímavá novinka - e-pekařství, neboli internetový prodej veškerého pečivovitého, ale i zákuskovitého zboží. Nejedná se o žádnou novou pekárnu, jen jedna z místních pekáren začala zkoušet nový distribuční kanál. Podle autorů se jedná o první pekárnu svého druhu v České republice. Neměl jsem čas podrobněji zjišťovat pravdivost toho tvrzení, ale faktem je, že jsem o ničem takovém zatím neslyšel.

Pekárna nabízí osobní odběr nebo dovoz na určené místo (vzhledem k charakteru zboží se jedná pouze o lokální službu). Cena za dovoz je odstupňovaná od 0 po 80 Kč podle ceny nákupu. Je jasné, že nebude příliš ekonomicky chytré objednat si dovoz pěti rohlíků a bochníku chleba, ale pokud člověk pořádá oslavu a potřebuje nakoupit větší množství pečiva a zákusků, je to rozhodně služba, která může usnadnit život. Místo, abyste do pekárny museli běžet, nebo se po telefonu horkotěžko domlouvali, co vůbec mají za sortiment, vyberete si zboží v klidu v internetovém obchodě a ještě se dozvíte zajímavosti a tipy jako: kdo vymyslel chlebíček nebo co s tvrdým chlebem.

Internetové obchody dnes nepřekvapí nikoho, pomalu ale pronikají i do oborů, kde to člověk moc nečeká. Kde je vaše hranice? Co jste ochotní kupovat na internetu a co pouze tradičním způsobem?

Sophos

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Jiří Eischmann

Jiří Eischmann

(*1984) studoval na VŠE a Memorial University of Newfoundland. Je členem GNOME Foundation. Podílel se na knihách o Mandriva Linuxu a Ubuntu a momentálně pracuje ve společnosti Red Hat jako manažer zodpovědný za vývoj desktopových aplikací a je Fedora ambasadorem pro ČR. Ve volném čase se věnuje sportu a cestování.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: GNOME

| proč linux | blogPublic Relations

Vysvětleme si internet

TELE3Možná jste až do této chvíle vůbec netušili, že existuje něco jako DNS servery. A to navzdory tomu, že se s těmito při používání internetu dnes a denně setkáváte a nemůže tomu být ani jinak. Protože nebýt těchto, nebyl by internet internetem.

Pokračování ...Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

Sophos