přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Recenze mini knížek do vaničky

Recenze mini knížek do vaničky

vana.jpg

Společně s várkou jiných knih od nakladatelství Computer Press jsme do redakce dostali čtyři kousky, které jsou nutnou součástí knihovny každého správného linuxáka.


Protože knížky jsou celkem čtyři, nejprve se zaměřím na společné rysy a potom se budu věnovat každé knize zvlášť.

Třpytivá rybka, Chrastící želvička, Stříkací velrybka a Pískací kačenka Třpytivá rybka, Chrastící želvička, Stříkací velrybka a Pískací kačenka

Všechny čtyři recenzované knihy bohatě ilustrovala Caroline Davis. Každá z nich má osm stran a je velká asi jako polovina čtečky knih Amazon Kindle 3. Velkou výhodou této sady knih nejen proti zmíněnému Kindlu, ale také proti ostatním knihám, je fakt, že nejenom že jim nevadí namočení, ale navíc plavou na hladině, takže i když máte velice hlubokou vanu, nemusíte se bát, že kniha skončí někde u dna a vy už ji nikdy nenajdete. Kniha je vyrobena z voděodolného gumě podobnému materiálu, který na obalu bohužel není specifikován, dozvídáme se pouze, že je výrobek bez PVC, jako ale ostatně mnohé knihy. Můžete ale v klidu spát, vše je vyrobeno a baleno podle norem Evropské unie a použité barvy splňují normy CE.

Srovnání velikosti s čtečkou elektronických knih Amazon Kindle 3 Srovnání velikosti s čtečkou elektronických knih Amazon Kindle 3

Každá kniha se věnuje šesti různým vodním živočichům, na vnitřních stranách najdete vždy název tvora a jeho kreslený obrázek. Navíc má každá kniha ústřední zvíře, které se nachází v názvu, na titulní i na zadní straně. Každé z těchto zvířat má nějakou speciální schopnost, kterou rozvedu v následujících odstavcích.

Třpytící rybka

Rybička na titulní straně obsahuje malé zrcátko, které odráží světlo, a tudíž se třpytí. Na vnitřních stranách najdete medúzu, úhoře, langustu, ježovku, raka poustevníčka a rybky.

Zrcátko na rybičce odráží blesk Zrcátko na rybičce odráží blesk

Titul: Třpytící rybka
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-3064-3
Stránka knihy na webu nakladatele

Chrastící želvička

Uvnitř titulní strany se (schované za želvičkou) nachází skryté chrastítko, které ale každý správný linuxák brzy odhalí tím, že knihou zatřese. Na vnitřních stranách najdete mořskou hvězdici, kraba, mořského koníka, rybku skaláru, chobotnici a samotnou želvu.

Chrastění želvy bohužel vyfotit nemůžu Chrastění želvy bohužel vyfotit nemůžu

Titul: Chrastící želvička
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-3047-6
Stránka knihy na webu nakladatele

Pískací kačenka

Uvnitř titulní strany se podobně jako u želvičky nachází skryté pískátko, k jeho rozeznění stačí kachničku stisknout. Na vnitřních stranách najdete žábu, vážku, rybu, brouka potápníka, bobra a kačenky.

Když kachničku zmáčknete, píská Když kachničku zmáčknete, píská

Titul: Pískací kačenka
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-2994-4
Stránka knihy na webu nakladatele

Stříkací velrybka

Stříkací velrybku považuji za nejdůmyslnější, k využití jejího potenciálu totiž opravdu potřebujete vodu. Titulní strana se naplní vodou a když se zmáčkne, z knihy začne stříkat. Nezapomeňte na to, až si knihu ponesete z vany do postele. Na vnitřních stranách najdete tuleně, mrože, ledního medvěda, žraloka, velrybu a hlavně tučňáka! Vhledem ke kombinaci přítomnosti tučňáka a důmyslného mechanismu v titulní straně považuji tento titul za ideální dárek pro linuxáka každého věku.

Kniha obsahuje tučňáka Kniha obsahuje tučňáka

Titul: Stříkací velrybka
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-3063-6
Stránka knihy na webu nakladatele

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blogPublic Relations

Certifikace může být i oceněním zdařilé práce

Petr KramnýPetr Kramný pracuje ve společnosti Siemens Advanta již 10 let. Když do ní přišel, ještě se tak tato firma ani nejmenovala. Má tedy již zkušenosti, nadhled a může práci v ní hodnotit a srovnávat.

Pokračování ...Public Relations

Safetica spustila SaaS verzi svého bezpečnostního softwaru s pravidelným předplatným

safeticaMladá tech­no­lo­gic­ká spo­leč­nost Safe­tica, která stojí za stej­no­jmen­ným soft­warem na ochra­nu před úniky dat (DLP – Data Loss Pre­ven­tion) a vnitř­ní­mi hroz­ba­mi (ITP – In­sid­er Threat Pro­tec­tion), tento rok spus­ti­la ostrý pro­voz nové SaaS ver­ze své­ho pro­duk­tu – Safe­tica NXT. Ta fun­gu­je pří­mo z clou­du bez potře­by in­s­ta­la­ce na za­ří­ze­ní a pla­tí se pro­s­třed­nict­vím pra­vi­del­né­ho před­plat­ného.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »


Public Relations

Malá bedýnka velkých možností vCube AiO TSP – kompaktní, ekonomické, bezpečné IT

vCubeV této malé kostce se skrývá vše, co potřebuje firemní IT. Systém vCube AiO, byť je kompaktní, poskytne nekompromisní výkon. Má silné procesory, dostatek operační paměti, velká výkonná úložiště, pro komunikaci využívá rychlou 10Gbit síť. Systém poskytuje dostatečný výkon pro provoz firemních virtuálních serverů a uživatelských pracovních stanic.

Pokračování ...