přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Recenze mini knížek do vaničky

VariCAD

Recenze mini knížek do vaničky

vana.jpg

Společně s várkou jiných knih od nakladatelství Computer Press jsme do redakce dostali čtyři kousky, které jsou nutnou součástí knihovny každého správného linuxáka.


Protože knížky jsou celkem čtyři, nejprve se zaměřím na společné rysy a potom se budu věnovat každé knize zvlášť.

Třpytivá rybka, Chrastící želvička, Stříkací velrybka a Pískací kačenka Třpytivá rybka, Chrastící želvička, Stříkací velrybka a Pískací kačenka

Všechny čtyři recenzované knihy bohatě ilustrovala Caroline Davis. Každá z nich má osm stran a je velká asi jako polovina čtečky knih Amazon Kindle 3. Velkou výhodou této sady knih nejen proti zmíněnému Kindlu, ale také proti ostatním knihám, je fakt, že nejenom že jim nevadí namočení, ale navíc plavou na hladině, takže i když máte velice hlubokou vanu, nemusíte se bát, že kniha skončí někde u dna a vy už ji nikdy nenajdete. Kniha je vyrobena z voděodolného gumě podobnému materiálu, který na obalu bohužel není specifikován, dozvídáme se pouze, že je výrobek bez PVC, jako ale ostatně mnohé knihy. Můžete ale v klidu spát, vše je vyrobeno a baleno podle norem Evropské unie a použité barvy splňují normy CE.

Srovnání velikosti s čtečkou elektronických knih Amazon Kindle 3 Srovnání velikosti s čtečkou elektronických knih Amazon Kindle 3

Každá kniha se věnuje šesti různým vodním živočichům, na vnitřních stranách najdete vždy název tvora a jeho kreslený obrázek. Navíc má každá kniha ústřední zvíře, které se nachází v názvu, na titulní i na zadní straně. Každé z těchto zvířat má nějakou speciální schopnost, kterou rozvedu v následujících odstavcích.

Třpytící rybka

Rybička na titulní straně obsahuje malé zrcátko, které odráží světlo, a tudíž se třpytí. Na vnitřních stranách najdete medúzu, úhoře, langustu, ježovku, raka poustevníčka a rybky.

Zrcátko na rybičce odráží blesk Zrcátko na rybičce odráží blesk

Titul: Třpytící rybka
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-3064-3
Stránka knihy na webu nakladatele

Chrastící želvička

Uvnitř titulní strany se (schované za želvičkou) nachází skryté chrastítko, které ale každý správný linuxák brzy odhalí tím, že knihou zatřese. Na vnitřních stranách najdete mořskou hvězdici, kraba, mořského koníka, rybku skaláru, chobotnici a samotnou želvu.

Chrastění želvy bohužel vyfotit nemůžu Chrastění želvy bohužel vyfotit nemůžu

Titul: Chrastící želvička
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-3047-6
Stránka knihy na webu nakladatele

Pískací kačenka

Uvnitř titulní strany se podobně jako u želvičky nachází skryté pískátko, k jeho rozeznění stačí kachničku stisknout. Na vnitřních stranách najdete žábu, vážku, rybu, brouka potápníka, bobra a kačenky.

Když kachničku zmáčknete, píská Když kachničku zmáčknete, píská

Titul: Pískací kačenka
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-2994-4
Stránka knihy na webu nakladatele

Stříkací velrybka

Stříkací velrybku považuji za nejdůmyslnější, k využití jejího potenciálu totiž opravdu potřebujete vodu. Titulní strana se naplní vodou a když se zmáčkne, z knihy začne stříkat. Nezapomeňte na to, až si knihu ponesete z vany do postele. Na vnitřních stranách najdete tuleně, mrože, ledního medvěda, žraloka, velrybu a hlavně tučňáka! Vhledem ke kombinaci přítomnosti tučňáka a důmyslného mechanismu v titulní straně považuji tento titul za ideální dárek pro linuxáka každého věku.

Kniha obsahuje tučňáka Kniha obsahuje tučňáka

Titul: Stříkací velrybka
Podtitul: Mini knížka do vaničky
Ilustrace: Caroline Davis
Počet stran: 8 stran
Formát: 120 × 100 mm
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: Computer press a. s.
ISBN: 978-80-251-3063-6
Stránka knihy na webu nakladatele

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blogPublic Relations

5 důvodů, proč si pořídit řešení Juniper s Mist AI

JuniperI když jsou kabelové a bezdrátové sítě pro podnikání důležitější než kdykoli dříve a stávají se kritickou infrastrukturou i pro malé podniky, je udržování provozu sítě vzhledem k velkému počtu mobilních zařízení, internetu věcí (IoT) a škále hardwaru, operačních systémů a aktuálně používaných aplikací stále těžší a těžší.

Pokračování ...


Arrow

Public Relations

Úsměv namísto podpisu a robot na místě prodavače

IT Systems 11/2020V novém vydání IT Systems se věnujeme trendům v digitalizaci bankovnictví a finančního sektoru, který je sice vnímán jako velmi konzervativní odvětví, ale ve vztahu k informačním technologiím patří naopak mezi ty nejprogresivnější. Tlak konkurence i nebankovních institucí a požadavky zákazníků totiž nutí celé odvětví, aby přijímalo nejnovější technologie.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 21. August

Sayonara Player 1.5.1

Přehrávač, jak má být. Poslední dobou vývoj šlape


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. January

MuseScore 3

První aktualizace třetí řady notačního editoru MuseScore


Redakce

Redakce, 21. December

Pište pro LinuxEXPRES

Baví vás Linux? Pište o něm, není to nic těžkého. LinuxEXPRES hledá nové autory.


Všechny blogy »

ZWsoft