přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Tload

Tload

Znáte tuhle užitečnou drobnost?


reklama

Zmiňovaná aplikace je pro mě spojená s naprosto nečtivou knihou - Linux v kostce a s jednou naší sousedkou. Tu knihu jsem četl v dobách, kdy jsem si myslel, že každý kdo dělá s linuxem tohle všechno musí znát. Ona je to spíše referenční příručka plná manuálových stránek než kniha ke čtení.

Paní sousedka je milá romka  a jednou mě zdravila na pískovišti kde jsem byl s dětma. Nadšeně povídala jak mě viděla v tramvaji, že čtu knihu o koních. O koních? Chvíli mi to travalo, ale přikyvoval jsem. Jo o koních - Linux v kostce 1. vydání.

Jedna z aplikací, kterou jsem tam našel je tload. Textový graf, který zobrazuje load počítače. Parametrů moc nemá, ale stačí. Parametrem -d se nastaví jak často se aktulizuje a parametrem -s kolik hvězdiček odpovídá vytížení 1. Oba jsou nepovnné.

  tload

Ukázka výstupu tload

Nahoru

(Jako ve škole)
 

Top články z OpenOffice.cz

Příspěvky

Tload
lzap 12. 02. 2008, 22:52:19
Odpovědět  Odkaz 
Doporučuji také klasiku: nástroj "sar". Umí ukládat tato data do souboru pro pozdější analýzu.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Jirka Vrba

Jirka Vrba

Někdy v minulém století vystudoval stavební fakultu, kde i posléze působil a oblíbil si UNIX. Dále se několit let živil jako programátor, posléze vedoucí vývoje webových aplikací a dnes scrum master v Seznam a.s.


  • Distribuce: Ubuntu, Centos, OpenWRT
  • Grafické prostředí: GNOME KDE
  • Hodnocení autora: *

| proč linux | blogPublic Relations

QNAP uvedl novou modelovou řadu NAS TVS-x82T

Společnost QNAP uvedla na trh novou modelovou řadu NAS TVS-x82T, kterou tvoří tři různé modely (TVS-1282T, TVS-882T a TVS-682T). Nová řada je založena na vícejádrových procesorech Intel Core aktuální generace se 14nm výrobním procesem. Díky nim mohou nové NASy nabídnout dostatek výkonu i pro aplikace náročné na CPU.

Pokračování ...


CIO Agenda 2016