přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S

Příspěvky Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?

Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?
Eduard 7. 02. 2012, 09:17:20
Odpovědět  Odkaz 
navrhuji, zrušit bankovní účty, zrušit emailové účty, zrušit telefoní účet, odhlásit plyn, elektriku, kanalizaci, odběr novin, zrušit radio, TV, prodat nemovitost odejít z pronájmu, vrátit pas, odevzdat zdravotní kartu, odhlásit se od smluvních doktorů. A nakonec odevzdat občanku a snad budete mít klid a nebudete muset řešit stále dokola "nakládání s osobníma údajama" .
Pokud nic z toho neučiníte tak Google je poslední hrozba které se bát ...
Google Analytics
tobik 7. 02. 2012, 12:59:11
Odpovědět  Odkaz 
Jak je to tedy s Google Analytics? Kdyz prihlasen do sveho Google uctu navstivim nejakou monitorovanou stranku, ma Google narok identifikovat me jako sveho uzivatele? Jinymi slovy sledovat moji stopu napric Internetem? O reklame je v clanku zmineno, ze se Google zavazuje nespojovat anonymni cookie s citlivymi udaji, plati toto i pro Analytics?
František Bártík Re: Google Analytics
František Bártík 7. 02. 2012, 13:15:59
Odpovědět  Odkaz 
Ano, to je princip propojování databází. Technologie sledování uživatele jsou v dokumentech Googlu označovány jako "pixelová značka".

Nové Zásady ochrany osobních údajů uvádějí : "Informace shromážděné ze souborů cookie a dalších technologií, jako jsou pixelové značky, využíváme k vylepšení uživatelského dojmu a celkové kvality našich služeb."

Definice pixelové značky podle Googlu je : "Pixelová značka je technologie umístěná na webových stránkách nebo v textu e-mailu za účelem měření aktivity na webových stránkách nebo při otevírání či zobrazování e-mailů. Často se používá v kombinaci se soubory cookie."
Re: Re: Google Analytics
tobik 7. 02. 2012, 13:51:37
Odpovědět  Odkaz 
V tom pripade by me ale zajimalo, proc Google na jednu stranu slibuje, ze nebude uzivatele sledovat pres reklamu, kdyz tak stejne bude cinit pres Analytics.
Jiří Nedavaška Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?
Aksavaden 7. 02. 2012, 16:53:10
Odpovědět  Odkaz 
Ano mám možnost všechno zrušit a vrátit se do lesa, ale taky můžu chtít svobodu. Jde to vůbec?
Mám pocit, že jsme se do těch technologií a způsobu života tak zamotali, že není cesty zpět.
Jirka Vrba Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?
baf 7. 02. 2012, 23:05:01
Odpovědět  Odkaz 
Spojení údajů byla jen otázka času, ale důsledky snad raději ani nechci domýšlet. Mobil s androidem, kde mám kontakty, kalenář, který zná moji polohu, google+ zná mé přátele a zájmy, adsense ví bankovní účet, google search ví co hledám, servíruje mi reklamy podle mých zájmů, zná moje fotografie kde detekuje osoby, ... Tak co by je ještě tak mohlo zajímat? Jak se zrovna tvářím?
Re: Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?
Šílená kukačka 9. 02. 2012, 20:03:10
Odpovědět  Odkaz 
Není problém, nové Androidí telefony mají ve předu kamerku a systém (můžete) odemykat vaším obličejem.
Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?
petr 8. 02. 2012, 18:12:28
Odpovědět  Odkaz 
No zajímá mě jestli ty samé podmínky platí i pro celý android a pokud mám v mobilu sms, foto, kontakty, které nic nemají s google účty tak jak s nimi může google zacházet/nezacházet?
Google od března mění smluvní podmínky: Co z toho plyne pro uživatele?
Levite 16. 08. 2012, 00:07:56
Odpovědět  Odkaz 
Osobně se googlu bojím a vytvářím si virtuální já na gmailu a facebooku, používám vpn(Cyber ghost), několik programů slibujících ochranu proti googlu, ale jsem si jist že to nemá smysl. jak již bylo napsáno ví o mě vše a můžou si s tím dělat cokoliv co budou chtít. Internet je svobodný stát, ve kterém se doufá na slušnost a spravedlnost. Jeho cílem je předání LIBOVOLNÉ informace která nikoho nepoškodí. NIKDO mi nebude zakazovat stahování, odesílání či modifikaci internetového obsahu, a to ani google. Alespoň že Anonymous dělají obhájce prostým uživatelům. A když né oni tak kdo? Škoda jen že nemůžou řídit satelity googlu a smazat jim pevné disky. Internet je to co spojuje všechny národy a rasy, a já nehodlám přihlížet tomu jak nastupuje cenzura, stoprocentní kontrola a omezení virtuálních svobod!