přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nové výkonné stolní NASy od QNAP pro menší firmy

Nové výkonné stolní NASy od QNAP pro menší firmy

Společnost QNAP představila novou výkonnou řadu NAS zařízení TVS-hx74 s operačním systémem QuTS hero založeným na souborovém systému ZFS.


Jde tak o zařízení, která míří především do podnikové sféry, kde je kladem maximální důraz na spolehlivost, dostupnost a integritu dat. S ohledem na kapacitu (4-8 disků) a stolní provedení najdou nové NASy uplatnění v menších firmách nebo na pobočkách.

Nová modelová řada TVS-hx74 zahrnuje 4pozicový model TVS-h474, 6pozicový model TVS-h674 a 8pozicový model TVS-h874. Všechny modely staví na výkonu procesorů Intel Core 12. generace a využívají operační systém QuTS hero založeným na souborovém systému ZFS, který zajišťuje integritu dat a podporuje inline deduplikaci a kompresi dat na úrovni bloků, snímky téměř bez omezení a SnapSync v reálném čase.

Díky rozšiřitelnosti přes rozhraní PCIe Gen 4 lze navíc výrazně rozšiřovat jejich výkon a konektivitu. Nová zařízení vhodnou platformou pro virtualizační aplikace a stejně tak pro rostoucí požadavky v oblasti sdílení a zálohování dat.

„Zařízení TVS-hx74 od společnosti QNAP je ideálním základním zařízením ZFS NAS pro malé a střední podniky,“ uvedl k novinkám Meiji Chang, generální manažer společnosti QNAP, a dodal: „Vícejádrové procesory a univerzální rozšiřitelnost splňují také požadavky na multitasking v podnikových IT prostředích a poskytují dostatek výpočetních zdrojů pro virtualizační aplikace.“

Zařízení modelové řady TVS-hx74 využívají procesory Intel Core nebo Pentium Gold 12. generace, podporují až 128 GB dvoukanálové paměti DDR4 a jsou v základu vybavena dvěma porty 2,5 GbE, které umožňují navýšení rychlosti pomocí funkce Port Trunking.

Díky dostupným slotům M.2 2280 PCIe lze výkon a schopnosti zařízení TVS-hx74 dále rozšířit používat například instalací výkonných NVMe PCIe pamětí v roli SSD cache pro zvýšení výkonu IOPS. Rozšířit lze také konektivitu zařízení přidáním síťových adaptérů 10/25GbE, nebo karet QM2 pro přidání disků M.2 SSD a současně portů 2,5GbE/10GbE. Možné je také přidání grafických karet umožňujících směrování GPU do virtuálních počítačů nebo karet pro připojení rozšiřujících jednotek QNAP.

QNAP TVS-h874

Všechny modely mají i výstup HDMI, který umožňuje uživatelům přímo zobrazovat multimediální nebo virtuální obsah, který je uložen nebo spuštěn na zařízení.

Pro využití NAS zařízení TVS-hx74 v různých rolích je k dispozici řada aplikací snadno dostupných prostřednictvím App Center.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Redakce

Redakce

Redakční tým magazínu LinuxEXPRES.


| blogPublic Relations

Význam archivace e-mailů roste a jde o nedílnou součást kybernetické odolnosti

E-maily jsou jedním z nejcennějších a nejautentičtějších informačních zdrojů naší doby. Uprostřed pandemie exponenciálně vzrostl objem e-mailů, přičemž digitalizace a práce na dálku se staly jádrem kontinuity podnikání.

Pokračování ...


Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »