přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Nové výkonné stolní NASy od QNAP pro menší firmy

Nové výkonné stolní NASy od QNAP pro menší firmy

Společnost QNAP představila novou výkonnou řadu NAS zařízení TVS-hx74 s operačním systémem QuTS hero založeným na souborovém systému ZFS.


Jde tak o zařízení, která míří především do podnikové sféry, kde je kladem maximální důraz na spolehlivost, dostupnost a integritu dat. S ohledem na kapacitu (4-8 disků) a stolní provedení najdou nové NASy uplatnění v menších firmách nebo na pobočkách.

Nová modelová řada TVS-hx74 zahrnuje 4pozicový model TVS-h474, 6pozicový model TVS-h674 a 8pozicový model TVS-h874. Všechny modely staví na výkonu procesorů Intel Core 12. generace a využívají operační systém QuTS hero založeným na souborovém systému ZFS, který zajišťuje integritu dat a podporuje inline deduplikaci a kompresi dat na úrovni bloků, snímky téměř bez omezení a SnapSync v reálném čase.

Díky rozšiřitelnosti přes rozhraní PCIe Gen 4 lze navíc výrazně rozšiřovat jejich výkon a konektivitu. Nová zařízení vhodnou platformou pro virtualizační aplikace a stejně tak pro rostoucí požadavky v oblasti sdílení a zálohování dat.

„Zařízení TVS-hx74 od společnosti QNAP je ideálním základním zařízením ZFS NAS pro malé a střední podniky,“ uvedl k novinkám Meiji Chang, generální manažer společnosti QNAP, a dodal: „Vícejádrové procesory a univerzální rozšiřitelnost splňují také požadavky na multitasking v podnikových IT prostředích a poskytují dostatek výpočetních zdrojů pro virtualizační aplikace.“

Zařízení modelové řady TVS-hx74 využívají procesory Intel Core nebo Pentium Gold 12. generace, podporují až 128 GB dvoukanálové paměti DDR4 a jsou v základu vybavena dvěma porty 2,5 GbE, které umožňují navýšení rychlosti pomocí funkce Port Trunking.

Díky dostupným slotům M.2 2280 PCIe lze výkon a schopnosti zařízení TVS-hx74 dále rozšířit používat například instalací výkonných NVMe PCIe pamětí v roli SSD cache pro zvýšení výkonu IOPS. Rozšířit lze také konektivitu zařízení přidáním síťových adaptérů 10/25GbE, nebo karet QM2 pro přidání disků M.2 SSD a současně portů 2,5GbE/10GbE. Možné je také přidání grafických karet umožňujících směrování GPU do virtuálních počítačů nebo karet pro připojení rozšiřujících jednotek QNAP.

QNAP TVS-h874

Všechny modely mají i výstup HDMI, který umožňuje uživatelům přímo zobrazovat multimediální nebo virtuální obsah, který je uložen nebo spuštěn na zařízení.

Pro využití NAS zařízení TVS-hx74 v různých rolích je k dispozici řada aplikací snadno dostupných prostřednictvím App Center.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz