přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Dalších pět zajímavých her pro Linux

Dalších pět zajímavých her pro Linux

unknown_horizons.png

Po ohlasech pod minulým článkem přinášíme další přehled pěti zajímavých her pro Linux, které stojí za vyzkoušení a je možné, že jste o nich ještě neslyšeli. Tentokrát vám představíme Family Farm, Nexuiz, Ryzom, Unkown Horizons a Oil Rush.


Family Farm

Jednou z typicky letních her, které vás jistě okouzlí, je i ekonomická strategie Family Farm. Jak již název napovídá, vše se bude odehrávat na farmě, aby to bylo ještě zajímavější, je hra zasazena do 19. století, k obdělávání vašich políček bude tedy využita čistě ruční pracovní síla. Jak jistě všichni víte, traktory v té době ještě nebyly. Hra má perfektní 3D grafiku a své pracovníky ovládáte z ptačí perspektivy s možností přiblížení. Za úkol máte obdělávat pole, stavět ohrady, sady, starat se o zvířata a mnohem více, práce na farmě přeci není nic jednoduchého. Ve hře jsou i roční období a činnosti probíhají v reálném čase, takže je jen na vás, jestli práci rozdělíte dostatečně rychle a efektivně. Aby jste to ale neměli tak jednoduché, je nutné vašim pracovníkům také vařit jídla a sledovat jejich únavu, jinak půjde morálka dolů. Jednoduše řečeno hra nabízí skvělou zábavu na prázdninová odpoledne. Tuto hru si můžete pořídit již za 299 Kč, což je jistě za tak kvalitní počin odpovídající cena. Demo je k dispozici na oficiálních stránkách hry. Plnou verzi hry můžete koupit i přes Centrum softwaru pro Ubuntu. Plusem je jistě i fakt, že se jedná o ryze českou hru.

Family Farm Family Farm

Nexuiz

Druhou hrou, o které se dnes budeme bavit, je pro mnohé z vás známá akční střílečka Nexuiz. Nejedná se o žádnou herní novinku, její první verze vyšla již v roce 2005 a nejnovější verze 2.5 vyšla v roce 2009, to ale nic neznamená, tento titul se totiž dnešním hrám přinejmenším vyrovná. Jak jsem již zmínil, jedná se o perfektní 3D střílečku z pohledu první osoby. Její herní principy vám můžou připomínat hru Quake 3: Arena. Nexuiz se vrací ke kořenům deathmatche, což znamená, že má velmi rychlé tempo hry a vyvážené zbraně, kterých je ve hře devět. Oficiálních map zde najdete dvacet čtyři, ty jsou velmi kvalitně zpracovány a promyšleny. Hra samotná má špičkové grafické zpracování a futuristické sci-fi prostředí. Singleplayer je ve hře sice přítomen, ale teprve až v multiplayeru si užijete pořádnou akční řežbu, k tomu dopomáhá i fakt, že současně může hrát až šedesát čtyři hráčů. Hra je zdarma dostupná v repozitářích většiny distribucí.

Nexuiz Nexuiz

Ryzom

Méně známou hrou je MMORPG Ryzom. Hráč je zde umístěn na planetu Atys, tedy na obrovský strom plující vesmírem. Principy MMORPG jsou všem jistě známe, Ryzom jde ale trochu jinou cestou. Neobsahuje totiž systém povolání ani systém úrovní, hráč se tedy cvičí přímo v jednotlivých oborech, jako je například těžba, magie a podobně. Grafika je zde samozřejmě 3D a je poměrně dobře zpracována, z toho plynou i hardwarové nároky. Hra v plné instalaci zabere na vašem pevném disku přibližně 7 GB, demo verze pak asi 4 GB. Čímž se dostáváme k tomu, že hra není zcela zdarma, ale v základu je pro nové hráče připraven samostatný ostrov Silan, kde je například výcvikový tábor a malý lesní ekosystém, vše je tedy připraveno tak, aby hráč po zaplacení „odešel“ z ostrova již obeznámen s herními principy. Když vám ovšem bude ostrov Silan vyhovovat, můžete na něm pobývat bezplatně neomezeně dlouho dobu. Pokud vás hra chytne, můžete si ji zahrát v plné verzi za deset dolarů měsíčně.

Ryzom Ryzom

Unknown Horizons

První strategie, kterou si dnes představíme, je Unknown Horizons. Jedná se o realtime budovatelsko-ekonomickou strategii, ve které tvoříte kolonie, kácíte stromy, stavíte nová obydlí, zabíráte nová území, bojujete s nepřáteli a nedílnou součástí hry je i obchodování s komoditami. Ve hře začínáte s jedinou lodí a trochou surovin, je jen na vás, jestli vybudujete obrovskou komunitu, které se budou všichni nepřátelé bát, a vaše flotila odstraší všechny piráty široko daleko, nebo jestli bude vaše stařičká loď brázdit herní svět od jednoho břehu ke druhému ve snaze uživit se. Hra má pěknou 2D grafiku, která je zpracována opravdu zajímavě. Tato skvělá hra je dostupná zdarma ke stažení na oficiálních stránkách. Určitě stojí za vyzkoušení!

Unknown Horizons Unknown Horizons

Oil Rush

Poslední hrou, o které se dnes budeme bavit, bude námořní strategie Oil Rush. Strategie s neuvěřitelně detailním grafickým zpracováním a zajímavými herními principy. Děj hry se odehrává především na vodní hladině a celá hra se bude točit okolo budování a vylepšování vašich ropných vrtů, které samozřejmě bude nutné ubránit před chtivým nepřítelem. Budete tedy nejen muset zajistit výdělečnost vašich ropných vrtů, ale také budování ať už vzdušné nebo lodní flotily. Těšit se můžete také na perfektně propracovaný herní svět a mnoho zbraní. Aby toho nebylo málo, krom singleplayeru je k dispozici i multiplayer a to jak hra s hráči z celého světa tak i lokální hra po síti. Tuto úžasnou strategii si můžete pořídit na oficiálních stránkách hry nebo z Centra softwaru pro Ubuntu za dvacet dolarů, či v některém z českých internetových obchodů za přibližně 500 Kč.

Oil Rush Oil Rush

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Dalších pět zajímavých her pro Linux
Aip 13. 07. 2012, 17:40:14
Odpovědět  Odkaz 
Co takhle místo nexuiz Napsat jeho fork Xonotic? Ten je v aktivním vývoji a je to skvělá hra která má dokonce i vozidla :) Akorát na MP chybí hráči :(
Ryzom
Jouda 16. 07. 2012, 12:29:21
Odpovědět  Odkaz 
V clanku je zastarala informace. Ryzom lze hrat uz nejaky cas zadara do urcite urovne postavy. Jinak jsou dostupne zdrojaky a vsechna grafika. Ryzom se dokonce ucastni Summer of code od Google.
Dalších pět zajímavých her pro Linux
quadro 18. 07. 2012, 09:56:58
Odpovědět  Odkaz 
http://flarerpg.org

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz