přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, 3+2 strategie pro Linux

3+2 strategie pro Linux

hon.png

Přinášíme dalších pět zajímavých herních pecek pro Linux. Tentokráte si ukážeme výhradně strategie, přesněji fungující Just Tactics, Reprisal Universe a Heroes of Newerth a připravované Saga Kingdoms a Planetary Annihilation.


Just Tactics

První hrou, kterou si dnes představíme, je tahově založená online multiplayerová (jeden na jednoho) strategie Just Tactics. Tato hra se podobá nějaké stolní hře a také se tak hraje, ale je zde přidána „válečná mlha“, jak tvrdí autoři. Začněme armádou, ta se skládá ze tří přizpůsobitelných družstev a tzv. „satelitní paluby“ s více než čtyřiceti herními kartami. Just Tactics nevyužívá jako běžné strategie náhodné mechaniky hry, zde jsou totiž pohyby jednotek i jejich souboje zcela předvídatelné (tzv. deterministické), všechny pohyby a souboje jednotek se řídí základními statistikami, jako jsou „Akční body“ a „HP (Hit points)“. Hra ovšem není nijak přímočará a nepředvídatelnost a překvapení zde najdete také, to je zde „ukryto“ pod „satelitní palubou“ neboli systémem karet. Ono ovládání hráčových „satelitních přenosů“ totiž nelze nijak předpokládat. Pokud má hráč dostatečné prostředky, má možnost „nakreslit“ do hry nějakou kartu a tu použít jako nějaké zvýhodnění proti nepříteli. Just Tactics je jistě velmi zajímavou hrou, s velmi netradičním konceptem, který může dle popisu znít trochu zmateně, mohu vás však ubezpečit, že tomu tak není. Nemohu než doporučit si hru vyzkoušet: pěkná 3D grafika je jen tou menší předností této hry. Hru lze zdarma stáhnout na oficiálních stránkách.

Just Tactics Just Tactics

Reprisal Universe

Reprisal Universe je další z retroher s kostičkovanou grafikou, které mají originální koncept a zajímavou hratelnost. Reprisal Universe je navíc „budovatelská strategie“, která bez problémů běží ve webovém prohlížeči, i když k dispozici je i desktopová verze. Reprisal vznikla na počest staré známé hry Populous. Ale zpět k Reprisal, v této hře převezmete kontrolu nad kmenem a vaším hlavním úkolem bude obsazovat pozemky a zvyšovat populaci. Vaší hlavní výhodou ovšem bude fakt, že si můžete pomoci tzv. „totemy moci“, díky nim budete moci upravovat terén nebo například pomoci obyvatelům v boji proti ostatním kmenům, které nejsou zrovna nadšené z vašeho úspěchu. V současné době zahrnuje Reprisal Universe více než třicítku ostrovních kampaní a tři nepřátelské kmeny. Neváhejte a zahrajte si hru na oficiálních stránkách, brzy zjistíte, že je těžce návyková, tak pozor!

Reprisal Universe Reprisal Universe

Heroes of Newerth

Heroes of Newerth je real-time strategie, která se inspirovala hrou Warcraft 3, přesněji módem DotA pro ni určeným. Samotná hra je tvořena dvojicí frakcí, které stojí proti sobě, a hráč si v každé hře vybírá, na jaké straně bude stát. Na každé herní straně najdete různou škálu hrdinů s ještě rozdílnějšími vlastnostmi, každý z nich je v něčem lepší, ale v něčem horší, nenajdete zde tedy hrdiny, kteří by byli ve všem znatelně lepší než ostatní, takže je každá hra s ostatními hráči velmi vyrovnaná, to je jedna z předností této hry. Když k tomu připočteme velmi pěknou 3D grafiku, jistě se jedná o hru, která stojí přinejmenším za vyzkoušení, zvláště pro fanoušky Warcraftu a jeho módu DotA. Hru můžete zdarma stáhnout na oficiálních stránkách hry.

Heroes of Newerth Heroes of Newerth

Saga Kingdoms

Další hrou, o které si dnes povíme, bude Saga Kingdoms. Jedná se o multiplayer real-time strategii, která se odehrává někdy ve středověku. Každý hráč zde dostane své vlastní „hlavní město“, které je ukázkou jeho moci a bohatství. Na výběr máte ze šesti frakcí, každá z nich má samozřejmě svá pro a proti. Hra obsahuje také questy (úkoly) a sbíráte XP (zkušenostní body), za které si můžete kupovat různá vylepšení a postavy. Jedná se tedy o opravdu ojedinělý koncept, jaký jsme u real-time strategií zatím ještě neviděli. Když k tomu přidáme perfektní 3D grafiku, jedná se o opravdu velmi zajímavý herní počin. Pokud již chcete hledat, kde tuto hru stáhnete, budu vás muset zastavit, hra je totiž ještě ve vývoji, a tak se na ni můžete zatím jen těšit a pouštět si videa z vývoje. Pokud vás hra opravdu zaujme, můžete přispět na její rozvoj.

Saga Kingdoms Saga Kingdoms

Planetary Annihilation

Planetary Annihilation je real-time strategie, která se inspirovala hrou Total Annihilation, o které jsme se již nepřímo zmínili, když jsme psali o Spring Enginu. Planetary Annihilation je strategií, kde hráč bude mít možnost cestovat se svou armádou po planetách a také je obsazovat. Využívat se zde budou převážně solární zdroje a ten, kdo jich bude mít víc, bude mít nad nepřítelem jasně navrch. Pokud vás snad omrzí jak multiplayer, tak singleplayer na mapách vytvořených tvůrci, máte možnost si snadno vytvořit vlastní planety. Když k tomu všemu připočteme dechberoucí grafiku, tak tato hra nechá chladného jen málokterého hráče. Hru si ovšem zatím ještě nestáhnete do svých počítačů, je totiž teprve ve vývoji, ale díky velkému zájmu o tuto hru mají tvůrci k dispozici přes dva miliony dolarů na vývoj, které se jim podařilo nasbírat přes mikroinvestiční portál kickstarter.com. Pro více informací vás opět odkážu na oficiální stránky, kde si můžete zkrátit čekání a zjistit více informací.

Planetary Annihilation Planetary Annihilation

Nahoru

Příspěvky

3+2 strategie pro Linux
Hue 7. 11. 2012, 05:15:50
Odpovědět  Odkaz 
"Vaší hlavní výhodou ovšem bude fakt, že si můžete pomoci tzv. „totemy moci“, díky nim budete moci upravovat terén nebo například pomoci obyvatelům v boji proti ostatním kmenům, kteří nejsou zrovna nadšeni z vašeho úspěchu."

Krvácí mi oči...
Miroslav Hrončok Re: 3+2 strategie pro Linux
Miro Hrončok 7. 11. 2012, 12:37:36
Odpovědět  Odkaz 
Omlouvám se, šlo o moji chybu, omylem jsem vypustil verzi před korekturou, už by to mělo být v pořádku.
3+2 strategie pro Linux
aip 7. 11. 2012, 17:40:52
Odpovědět  Odkaz 
Kdyby jste radši místo Planetary Annihilation která ještě nevyšla přidali Zero - k, to je na rozhodně nejlepší RTS.
Jinak HoN je skvělá hra ale není to moc strategie, spíš RPG ale označuje se jako MOBA.
Tomáš Mores 3+2 strategie pro Linux
Tomáš Mores 8. 11. 2012, 10:11:03
Odpovědět  Odkaz 
O Zero-k jsem již psali, proto tady dnes není zmíněna. Viz zde: http://www.linuxexpres.cz/hry/spring-svobodny-3d-herni-engine
Tomáš Mores Re: 3+2 strategie pro Linux
Tomáš Mores 8. 11. 2012, 10:12:22
Odpovědět  Odkaz 
Oprava: "jsme již psali"
3+2 strategie pro Linux
Dreit 9. 11. 2012, 20:11:46
Odpovědět  Odkaz 
Nevím jestli se to řadí do strategií, ale OpenRA http://openra.res0l.net/ je moc fajn :)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz