přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Humble Indie Bundle: Osmos

Humble Indie Bundle: Osmos

osmos.png

Po delší době další blogpost o hře z Humble Indie Bundle #2.


Osmos byla hra, kvůli které jsem celý balíček kupoval. Princip hry je natolik jednoduchý, že je až s podivem, že je hra extrémně hratelná. Navíc vás celou hrou provází úžasný soundtrack, díky kterému se opravdu cítíte jako malá buňka v 2D prostoru (neptejte se mě, jak je to možné, zkuste to).

Na začátku každé úrovně jste malá buňka a vystřelováním malých částí sama sebe se pohybujete v 2D prostoru, kde jsou další buňky, když se dvě buňky setkají, ta větčí pozře tu menší a samozřejmě se náležitě zvětší. Ze začátku se ostatní buňky nepohybují, nebo se pohybují chaoticky, později se setkáváte s inteligentními buňkami, které je opravdu těžké dostat. Speciálním případem jsou buňky z antihmoty. Když se potkají dvě antibuňky, vše funguje jako obvykle, když se ale potká obyčejná buňka (třeba ta vaše) s antibuňkou, začnou se obě zmenšovat, protože obyčejná hmota a antihmota se navzájem eliminují. Přežije pak ten, kdo byl na začátku větší, ale je samozřejmě náležitě oslaben.

Na začátku každé úrovně máte nějaký úkol, stát se největším ze všech, stát se obrovským (což je skoro totéž), nebo pohltit konkrétní buňku (případně buňky). Ale co budu povídat...

Nezapomeňte, že dnes vyšel další Bundle.

Nahoru

Odkazy

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blog



Public Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...



Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...



Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...