přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Humble Indie Bundle: Crayon Physics Deluxe

Humble Indie Bundle: Crayon Physics Deluxe

crayonphysics.png

Je tu Humble Indie Bundle 3 a s ním další hry. Včera večer a dnes jsem hrál kreslící hru Crayon Physics Deluxe.


O další várce her, za které zaplatíte, co chcete, které fungují v Linuxu a které neobsahují DRM, jsme vás již informovali. Já neodolal a opět koupil. Hrou, která mě zaujala nejvíce, je Crayon Physics Deluxe, zkráceně Crayon.

V Crayonu kreslíte na obrazovku jakoby pastelkou lana a objekty a v 2D světě se pokoušíte o jediné – sebrat kuličkou hvězdičku/y. Je to zoufale jednoduché a úžasně primitivně chytlavé. Jen mě trochu mrzí, že většina úrovní/obrázků je opravdu jednoduchá, není to o takovém přemýšlení, jako třeba World of Goo. Taky věřím, že na dotykové obrazovce by se kreslilo tisíckrát lépe, než pomocí myši. Procházení úrovní ve stylu Maria mi taky moc nevyhovuje. Jinak je to super.

Ve Fedoře 15 jsem narazil na pár chybějících knihoven, které v té konkrétní verzi v repozitáři nejsou, posloužily my tedy balíčky z Debianu (je potřeba nejdříve nainstalovat balíček dpkg):

wget http://ftp.de.debian.org/debian/pool/main/t/tiff/libtiff4_3.9.5-1_i386.deb
wget http://ftp.de.debian.org/debian/pool/main/libm/libmikmod/libmikmod2_3.1.11-a-6.3_i386.deb
wget http://ftp.de.debian.org/debian/pool/main/o/openssl098/libssl0.9.8_0.9.8o-7_i386.deb
wget http://ftp.de.debian.org/debian/pool/main/n/nas/libaudio2_1.9.2-7_i386.deb
mkdir debtmp
for FILE in *.deb; do dpkg -x $FILE debtmp; rm $FILE; done
cp -r debtmp/usr/lib/* CrayonPhysicsDeluxe/lib32/ # Použijte správnou cestu!
rm -r debtmp

Pak už hra normálně funguje.

Nahoru

Přidat téma diskuse

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Miroslav Hrončok

Miroslav Hrončok

Linux používám od roku 2004, aktivně se o něj zajímám od roku 2007, kdy jsem napsal svůj první článek pro LinuxEXPRES. Od roku 2009 jsem pracoval pro Liberix jako redaktor LinuxEXPRESu, od roku 2011 do konce roku 2012 jako jeho šéfredaktor. Nyní pracuji v Red Hatu, kde rozšiřuji distribuci Fedora o nové balíčky. Zároveň studuji na FIT ČVUT, kde se zabývám 3D tiskem a vyučuji několik předmětů. Spoluorganizuji pražskou konferenci LinuxDays a aktivně se účastním mnoha dalších českých linuxových akcí, jako přednášející nebo jako výpomoc.


  • Distribuce: Fedora
  • Grafické prostředí: Xfce

| blogPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...