přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Martin Domes: SEO jednoduše

Martin Domes: SEO jednoduše

seo_jednoduse.jpg

„Tato kniha čtenářům snadno pochopitelným výkladem odhalí tajemství zkratky SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače. Představí vám základní postupy a principy optimalizace, jež můžete okamžitě využít pro své projekty.“ To se píše v úvodu knihy, která má na první pohled tajuplný název SEO jednoduše.


Komu je kniha určena

Ve zkratce: Všem, kteří se zabývají webovými stránkami. To znamená: webdesignérům, webmasterům, asistentům, manažerům a webovým programátorům. V neposlední řadě i majitelům jakýchkoli webových stránek nebo internetových obchodů. Chcete-li zvýšit návštěvnost svých webových stránek, pořiďte si tuto knihu a řiďte se jejími radami.

Titulní strana knihy Titulní strana knihy

Obsah

Ne. Nebudu tu suše vypočítávat jednotlivé kapitoly knihy. Ale přece jen si některé nadpisy zaslouží vaši pozornost. Např.:

 • Jak fungují vyhledávače a jak hodnotí stránky

 • Webové stránky jsou určené lidem, ne robotům

 • Zakázané a pochybné techniky SEO

 • Analýza konkurence

 • Volba klíčových slov

 • Jak na správný obsah webu – copywriting

 • Pozvěte vyhledávače na návštěvu

 • Sledování pozic ve vyhledávačích

To ale zdaleka nejsou všechny náměty, které vám pomohou se správným výběrem klíčových slov a analýzou vašich i konkurenčních webových stránek. Víte, na kterých klíčových věcech je založeno SEO?

 • Struktura webu

 • Sémantický kód

 • Atraktivní texty

 • Zpětné odkazy

 • Analýza

Použitý jazyk

Jazyk, použitý k vysvětlování dané problematiky, je jasný a velmi jednoduchý. To ale není jeho nevýhoda. Naopak. Je to přednost, protože každý, kdo nikdy s optimalizací webových stránek neměl nic společného, pochopí z knihy princip fungování internetu a jeho vyhledávačů. Názorně a na různých příkladech vám autor vysvětlí danou problematiku. Každý může své produkty na webu propagovat tím nejlepším možným způsobem.

Vzhled

Kniha je protkána černobílými obrázky. Jsou velmi názorné a na první pohled pochopitelné. Ale nejenom to, kniha oplývá mnoha různými a dlužno říci i názornými grafy. Ty vám v jednoduché formě představí danou problematiku. I přesto, že všechny grafy jsou černobílé, jsou jasně pochopitelné.

Testy

Ne v každé knize, která se zabývá webovými stránkami, najdete testy svých znalostí. Ale v této knize jsou. Můžete si tak ověřit, zda jste celou problematiku zdárně pochopili. Pokud jste v testech uspěli, můžete se bez obav pustit do stavby vlastních webových stránek.

Co mi kniha dala

Vytvoření webových stránek pro mě není velkou neznámou, proto jsem přistupovala ke knize s velkou nedůvěrou. Myslela jsem si, že mi nemůže nabídnout žádnou novou informaci. Mýlila jsem se. Je pravda, že mnohé věci a techniky jsem už znala, ale jejich připomenutí a oživení nikdy není na škodu. Ale některé informace, o kterých se píše v knize, byly pro mě nové. Mohla jsem si tak rozšířit obzor o další poznatky tvorby webových stránek a jejich optimalizaci pro vyhledávače. Např. bylo pro mě překvapením, jak fungují vyhledávací roboti. Dokáží i penalizovat weby, jejich stránky a zařazovat je při vyhledávání na dolní příčky. Času potřebného k přečtení knihy vůbec nelituji a pokud budete chtít vytvářet dobře optimalizovaný web (případně weby), knihu SEO jednoduše vám mohu jen doporučit.

Název: SEO jednoduše
Autor: Martin Domes
Jazyk: česky
Nakladatelství: Computer Press, a. s.
Počet stran: 141
ISBN: 978-80-251-3456-6
Rok vydání: 2011

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Recenze knihy SEO jednoduše
W. 1. 06. 2012, 11:30:15
Odpovědět  Odkaz 
Tohle je recenze ? Nechybí tu stránky článku ?
Re: Recenze knihy SEO jednoduše
čtenář 1. 06. 2012, 15:34:20
Odpovědět  Odkaz 
Recenze to určitě není. Je to spíše upozornění na vydání knihy nebo tak něco...
Miroslav Hrončok Re: Re: Recenze knihy SEO jednoduše
Miro Hrončok 1. 06. 2012, 16:22:54
Odpovědět  Odkaz 
Omlouvám se, článek jsem přejmenoval. Díky za připomínky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

Irena Šafářová


 • Distribuce: XubuntuPublic Relations

Bezpečné zálohování a spolehlivá obnova dat jsou odpovědí na všudypřítomnou hrozbu ransomwaru

VeeamUž to tak vypadá, že ransomware ze světa nezmizí, a organizace se tomu musí přizpůsobit, aby dokázaly tuto hrozbu přežít a zajistit odolnost svého podnikání vůči jejím dopadům. Na ransom­ware se musíme přestat dívat jako na náhodnou událost, ale vnímat ji jako stále přítomnou hrozbu, kdy už není otázka, zda a kdy, ale jak často nás zasáhne.

Pokračování ...Public Relations

Jak se chránit před zranitelnostmi? MSP službou!

ZebraPočet softwarových zranitelností neustále roste – zatímco v roce 2021 bylo dle informací katalogu CVE zjištěno celkem 20 171 zranitelností, vloni došlo k dalšímu nárůstu na rekordních 25 277 případů. Navíc také roste jejich závažnost, a i v roce 2022 se zvýšil počet tzv. kritických zranitelností. Mezi nimi například proslulý Log4J.

Pokračování ...Public Relations

Průkopnická automatizovaná obrana pohyblivých cílů

SophosS tím, jak se prostředí kybernetických hrozeb stává stále složitějším, bezpečnostní týmy čelí rapidnímu nárůstu počtu hrozeb. Mnoho organizací se potýká s vysokým počtem výstrah a falešně pozitivních hlášení, což vede k neustálému úsilí o jejich vyřešení a zbytečnému zatěžování zdrojů a snižování účinnosti zabezpečení.

Pokračování ...