přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Martin Domes: SEO jednoduše

Martin Domes: SEO jednoduše

seo_jednoduse.jpg

„Tato kniha čtenářům snadno pochopitelným výkladem odhalí tajemství zkratky SEO, tedy optimalizace pro vyhledávače. Představí vám základní postupy a principy optimalizace, jež můžete okamžitě využít pro své projekty.“ To se píše v úvodu knihy, která má na první pohled tajuplný název SEO jednoduše.


Komu je kniha určena

Ve zkratce: Všem, kteří se zabývají webovými stránkami. To znamená: webdesignérům, webmasterům, asistentům, manažerům a webovým programátorům. V neposlední řadě i majitelům jakýchkoli webových stránek nebo internetových obchodů. Chcete-li zvýšit návštěvnost svých webových stránek, pořiďte si tuto knihu a řiďte se jejími radami.

Titulní strana knihy Titulní strana knihy

Obsah

Ne. Nebudu tu suše vypočítávat jednotlivé kapitoly knihy. Ale přece jen si některé nadpisy zaslouží vaši pozornost. Např.:

 • Jak fungují vyhledávače a jak hodnotí stránky

 • Webové stránky jsou určené lidem, ne robotům

 • Zakázané a pochybné techniky SEO

 • Analýza konkurence

 • Volba klíčových slov

 • Jak na správný obsah webu – copywriting

 • Pozvěte vyhledávače na návštěvu

 • Sledování pozic ve vyhledávačích

To ale zdaleka nejsou všechny náměty, které vám pomohou se správným výběrem klíčových slov a analýzou vašich i konkurenčních webových stránek. Víte, na kterých klíčových věcech je založeno SEO?

 • Struktura webu

 • Sémantický kód

 • Atraktivní texty

 • Zpětné odkazy

 • Analýza

Použitý jazyk

Jazyk, použitý k vysvětlování dané problematiky, je jasný a velmi jednoduchý. To ale není jeho nevýhoda. Naopak. Je to přednost, protože každý, kdo nikdy s optimalizací webových stránek neměl nic společného, pochopí z knihy princip fungování internetu a jeho vyhledávačů. Názorně a na různých příkladech vám autor vysvětlí danou problematiku. Každý může své produkty na webu propagovat tím nejlepším možným způsobem.

Vzhled

Kniha je protkána černobílými obrázky. Jsou velmi názorné a na první pohled pochopitelné. Ale nejenom to, kniha oplývá mnoha různými a dlužno říci i názornými grafy. Ty vám v jednoduché formě představí danou problematiku. I přesto, že všechny grafy jsou černobílé, jsou jasně pochopitelné.

Testy

Ne v každé knize, která se zabývá webovými stránkami, najdete testy svých znalostí. Ale v této knize jsou. Můžete si tak ověřit, zda jste celou problematiku zdárně pochopili. Pokud jste v testech uspěli, můžete se bez obav pustit do stavby vlastních webových stránek.

Co mi kniha dala

Vytvoření webových stránek pro mě není velkou neznámou, proto jsem přistupovala ke knize s velkou nedůvěrou. Myslela jsem si, že mi nemůže nabídnout žádnou novou informaci. Mýlila jsem se. Je pravda, že mnohé věci a techniky jsem už znala, ale jejich připomenutí a oživení nikdy není na škodu. Ale některé informace, o kterých se píše v knize, byly pro mě nové. Mohla jsem si tak rozšířit obzor o další poznatky tvorby webových stránek a jejich optimalizaci pro vyhledávače. Např. bylo pro mě překvapením, jak fungují vyhledávací roboti. Dokáží i penalizovat weby, jejich stránky a zařazovat je při vyhledávání na dolní příčky. Času potřebného k přečtení knihy vůbec nelituji a pokud budete chtít vytvářet dobře optimalizovaný web (případně weby), knihu SEO jednoduše vám mohu jen doporučit.

Název: SEO jednoduše
Autor: Martin Domes
Jazyk: česky
Nakladatelství: Computer Press, a. s.
Počet stran: 141
ISBN: 978-80-251-3456-6
Rok vydání: 2011

Nahoru

Odkazy

Příspěvky

Recenze knihy SEO jednoduše
W. 1. 06. 2012, 11:30:15
Odpovědět  Odkaz 
Tohle je recenze ? Nechybí tu stránky článku ?
Re: Recenze knihy SEO jednoduše
čtenář 1. 06. 2012, 15:34:20
Odpovědět  Odkaz 
Recenze to určitě není. Je to spíše upozornění na vydání knihy nebo tak něco...
Miroslav Hrončok Re: Re: Recenze knihy SEO jednoduše
Miro Hrončok 1. 06. 2012, 16:22:54
Odpovědět  Odkaz 
Omlouvám se, článek jsem přejmenoval. Díky za připomínky.

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz