přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?

Control

Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?

Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, jejichž práce je zároveň koníčkem, rozumí si se šéfem a dělají přesně to, co je baví a ještě jsou za to adekvátně ohodnoceni, asi vás čas od času napadne, jaké by to bylo pracovat v jiné firmě, s jinými technologiemi, na jiných platformách. Někdo může občas zazávidět známému, že aktivně využívá angličtinu nebo že pouze nesedí za počítačem, ale podílí se na analýzách, komunikuje se zákazníkem, spravuje jiné servery apod. 


reklama

Myšlenku na jinou pozici často zastíní argumenty typu není to až tak špatné, jsem loajální, časem se to zlepší a stejně nemám jistotu, že by se něco změnilo. Je pravda, že při pohledu na inzeráty pozic jsou všechny napsané vágně, skoro tak, jako by je všechny obsazovala stejná firma. Nejlepší by to bylo jako při koupi auta, nejprve si zkusím testovací jízdu a když mi auto sedne, koupím ho. Když mě naopak zklame, dám od něj ruce pryč. Když ale zkusím zareagovat v nějaké firmě, zaberou pohovory spoustu času a často se až po několika schůzkách a testech člověk vlastně dozví, jak bude jeho práce přesně vypadat. Chtělo by to prostě vyzkoušet nejprve beta verzi, než se do toho pustím naostro. Vyzkoušet si práci bez ztráty současného zaměstnání nelze, lze ale získat maximum informací a přehled o trhu od prostředníka – personální agentury.

Možná si teď říkáte, že hlavním úkolem agentury je jen získat váš životopis a kdekoliv vás udat. Pokud si ale dobře vyberete, nemělo by to tak být. Potom by vaše beta verze v podobě hledání místa mohla být i úspěšným releasem.

Personální agentura vám může naráz představit několik pozic i firem, nastínit zaměření a rozdíly, seznámit vás s užívanými technologiemi, přiblížit vám fungování a atmosféru ve firmě, poradí vám s platem, představí nabízené benefity, co nejrealističtěji popíše pracovní úkoly a mnoho dalších věcí, které se z inzerátu nedozvíte. To vše během jediné schůzky či telefonátu. Nejlepší přehled o trhu a širokou nabídku pracovních pozic z daného oboru nabízí specializované agentury. Na IT se například specializuje agentura PERSPEKTIVA CZ s webovými stránkami www.itjobs.cz. Konkrétně tato agentura se specializuje na IT trh v Brně, pozice nicméně obsazuje po celé ČR.

Nahoru

Příspěvky

Andrej Pavelka Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Andrej Pavelka 21. 04. 2013, 12:56:41
Odpovědět  Odkaz 
Personálna agentúra naná ani šajnu, čo budem vlastne robiť. Raz som chcel ísť do Samsungu cez jednu personálnu agentúru šróbovať televízory a tam robila pohovor sliepka, ktorá možno v živote nedržala v ruke šrobovák. Pol autobusu ľudí odišlo domov a väčšinou to boli ľudia, ktorí chceli a vedeli by robiť. Ja mám rád taký pohovor, kde napochodujem rovno do firmy a tam sa stretnem s odborníkmi, ktorí vedia, čo presne odomňa potrebujú a ak ma nezoberú, aspoň mi napravia smer, ktorým sa mám pozerať.
Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Houba 21. 04. 2013, 13:12:22
Odpovědět  Odkaz 
Zaujal mě poslední odstavec "...přiblížit vám fungování a atmosféru ve firmě, poradí vám s platem, představí nabízené benefity, co nejrealističtěji popíše pracovní úkoly a mnoho dalších věcí, které se z inzerátu nedozvíte."

Nevím jak fungují všechny agentury, nicméně ty běžně známé nemají možnost poznat atmosféru a fungování firmy, protože ve firmě která uchazeče hledá, nepůsobí. O pracovních úkolech ani nemluvě.

Mimochodem v posledních letech se objevuje zajímavý paradox typu: uchazeč zoufale nemůže najít práci vs firmy zoufale nemohou najít vhodné uchazeče. A tak je na trhu práce cca 600.000 nezaměstnaných a hromada firem má akutní nedostatek lidí. Zvláštní.
Petr Valach Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Petr Valach 21. 04. 2013, 13:27:23
Odpovědět  Odkaz 
Nevím, jak jsou na tom personální firmy dnes, ale mám s nimi opravdu letité zkušenosti a mohu říci, že až na výjimky opravdu špatné. Potvrzuji slova předchozích pisatelů.

Ano, je načase se poohlédnout po něčem jiném, protože můj šéf je debil, chová se, jako bychom byli jeho otrci, ani po dvou letech jsem od něj neviděl pracovní smlouvu (!!!) - ale rozhodně nemíním nový job shánět prostřednictvím personální agentury. Možná to nevíte, ale je jakýsi úzus, že agentura si za zprostředkování zaměstnance od firmy vyžádá několik jeho měsíčních platů.
Petr Valach Re: Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Petr Valach 21. 04. 2013, 16:31:44
Odpovědět  Odkaz 
No, abych byl trochu spravedlivý... fakt je ten, že jsem našel i agentury, které měly fakt přístup na úrovni, její pracovníci dost znali a měli přehled. Nelze to tak paušalizovat, že je to o ničem. Jsem si jistý, že leckomu by to mohlo pomoci, ale nejsem si jist, jestli by to bylo vhodné řešení přímo pro mě.
Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Vojtěch Malášek 21. 04. 2013, 17:00:34
Odpovědět  Odkaz 
Máte nějaké zkušenosti s právě jmenovanou agenturou PERSPEKTIVA.CZ?

Patří opravdu do té kategorie dobrých agentur a odpovídá popsaným vlastnostem v článku?
Petr Valach Re: Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Petr Valach 21. 04. 2013, 17:11:26
Odpovědět  Odkaz 
Já pouze coby uživatel stránky jobs.cz. To jistě, a třebaže tam inzerují všelijací podivíni, leckdy se dají objevit opravdu zajímavé nabídky (myslím v oblasti brigád). Co se týče stálých zaměstnání, je tam laťka nastavená hodně vysoko, až mě udivuje, že je takový zájem po skutečně specializovaných profesionálech. Pro mětam tudíž přicházejí do úvahy skoro výhradně brigády.

Osobní zkušenosti s Perspektivou ale nemám.
Tomáš Crhonek Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Tomáš Crhonek 21. 04. 2013, 17:37:08
Odpovědět  Odkaz 
"Personální agentura vám může naráz představit několik pozic i firem, nastínit zaměření a rozdíly, seznámit vás s užívanými technologiemi, přiblížit vám fungování a atmosféru ve firmě, poradí vám s platem, představí nabízené benefity, co nejrealističtěji popíše pracovní úkoly a mnoho dalších věcí, které se z inzerátu nedozvíte. To vše během jediné schůzky či telefonátu."

Tak ten byl fakt dobrej. :-D

Během jediného telefonátu se seznámíte s atmosférou několika firem. Jo jasně.

Co tahle sračka dělá na LE?
Petr Valach Re: Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?
Petr Valach 21. 04. 2013, 19:26:08
Odpovědět  Odkaz 
Tomáši, je to placená inzerce, tak to tak berte. Můžeme se třeba soukromě bavit, jestli je to adekvátní nebo ne když to porovnám z články, které tu vycházejí nebo se snažím plodit (článek je i na openoffice.cz), tak je jasné, že je to nebe a dudy, souhlasím, ale pořád je to jen reklama. Jestli jsem tomu tedy porozuměl. A tam jsou určité menší nároky...
Petr Valach sorry
Petr Valach 21. 04. 2013, 20:23:33
Odpovědět  Odkaz 
Krutibrko, omlouvám se za ty hrozné chyby. Už ten Vicodin asi vynechám :-)

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz