Nepodařilo se připojit k serveru.
přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?

Nepodařilo se připojit k serveru.

Má smysl hledat novou práci, i když jsem víceméně spokojený?

Pokud nepatříte mezi ty šťastlivce, jejichž práce je zároveň koníčkem, rozumí si se šéfem a dělají přesně to, co je baví a ještě jsou za to adekvátně ohodnoceni, asi vás čas od času napadne, jaké by to bylo pracovat v jiné firmě, s jinými technologiemi, na jiných platformách. Někdo může občas zazávidět známému, že aktivně využívá angličtinu nebo že pouze nesedí za počítačem, ale podílí se na analýzách, komunikuje se zákazníkem, spravuje jiné servery apod. 


Myšlenku na jinou pozici často zastíní argumenty typu není to až tak špatné, jsem loajální, časem se to zlepší a stejně nemám jistotu, že by se něco změnilo. Je pravda, že při pohledu na inzeráty pozic jsou všechny napsané vágně, skoro tak, jako by je všechny obsazovala stejná firma. Nejlepší by to bylo jako při koupi auta, nejprve si zkusím testovací jízdu a když mi auto sedne, koupím ho. Když mě naopak zklame, dám od něj ruce pryč. Když ale zkusím zareagovat v nějaké firmě, zaberou pohovory spoustu času a často se až po několika schůzkách a testech člověk vlastně dozví, jak bude jeho práce přesně vypadat. Chtělo by to prostě vyzkoušet nejprve beta verzi, než se do toho pustím naostro. Vyzkoušet si práci bez ztráty současného zaměstnání nelze, lze ale získat maximum informací a přehled o trhu od prostředníka – personální agentury.

Možná si teď říkáte, že hlavním úkolem agentury je jen získat váš životopis a kdekoliv vás udat. Pokud si ale dobře vyberete, nemělo by to tak být. Potom by vaše beta verze v podobě hledání místa mohla být i úspěšným releasem.

Personální agentura vám může naráz představit několik pozic i firem, nastínit zaměření a rozdíly, seznámit vás s užívanými technologiemi, přiblížit vám fungování a atmosféru ve firmě, poradí vám s platem, představí nabízené benefity, co nejrealističtěji popíše pracovní úkoly a mnoho dalších věcí, které se z inzerátu nedozvíte. To vše během jediné schůzky či telefonátu. Nejlepší přehled o trhu a širokou nabídku pracovních pozic z daného oboru nabízí specializované agentury. Na IT se například specializuje agentura PERSPEKTIVA CZ s webovými stránkami www.itjobs.cz. Konkrétně tato agentura se specializuje na IT trh v Brně, pozice nicméně obsazuje po celé ČR.

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss 
 

Top články z OpenOffice.cz

inzerce
Public Relations

Urychlování technologických inovací s úložištěm NAS uznávaným již 10 let

WDProduktová řada disků WD Red, které jsou speciálně určeny a optimalizovány pro využití v NAS zařízeních, slaví v letošním roce 10. výročí svého vzniku. To je příležitost, připomenout si, co disky WD Red, WD Red Pro a WD Red Plus umí a jaké jsou mezi nimi rozdíly.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

Public Relations

3Dconnexion zve na svůj stánek na veletrhu MSV 2022

3DconnexionNavštivte stánek 3Dconnexion během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně a vyzkoušejte ergonomické nástroje pro práci s CAD/CAM. Na stánku na vás čeká mj. tombola o sadu SpaceMouse Enterprise Kit2 a také atraktivní slevový poukaz v hodnotě 20 % na nákup v e-shopu! Specialisté 3Dconnexion se na vás těší v pavilonu P na stánku 015 ve dnech 4.–7. 10. 2022.

Pokračování ...


Nepodařilo se připojit k serveru.

Redakční blog

Pavel Fric

Pavel Fric, 10. April

Zapojte se do tvorby distribuce Mageia

Podílejte se na vytváření balíčků pro Mageiu, dělejte, co je potřeba, staňte se baličem


Pavel Fric

Pavel Fric, 13. March

Lollypop

Lollypop je hudební přehrávač navržený, jak ukazuje jeho podoba, aby výborně zapadl do pracovního...


Pavel Fric

Pavel Fric, 26. February

QElectroTech

Kreslení elektrotechnických i jiných výkresů


Všechny blogy »

Nepodařilo se připojit k serveru.
Nepodařilo se připojit k serveru.

Tagy