přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

(Nejen) staré dobré hry na Linuxu, Británie zavede ODF, starosta Mnichova nechce Linux

dvatydny.gif

Nejvíce vývojářů Debianu podle počtu obyvatel má Finsko. Hry pro Linux nově nabízí i GOG.com. V Británii jako standard pro sdílení dokumentů přijali ODF. Školy ve švýcarském kantonu Ženeva přecházejí na Ubuntu. Toulouse přechodem na LibreOffice ušetřilo již milion eur. A v Mnichově se politici přou o budoucnost tamního nasazení opensource.


 

eXo Platform: sociální síť pod vaší kontrolou

EXO_1.png

Obliba sociálních sítí se přenáší i do firem a organizací – lidé chtějí využívat ty způsoby komunikace, na které si zvykli. Systém eXo Platform je jedním z nástrojů, které to umožňují realizovat.


 

Google I/O 2014

google1.gif

Společnost Google na konferenci I/O, která se uskutečnila 25. a 26. června v San Francisku, představila spoustu HW i SW novinek. Nová pravidla pro návrh vzhledu aplikací v podobě Material Design, další verze mobilního systému Android L nebo třeba nové chytré hodinky. Android se také během následujících let rozšíří na televize, automobily a nositelné příslušenství.


 

WooCommerce – obchod ve WordPressu

WooCommerce.png

Chcete svůj internetový obchod a nedokážete se rozhodnout, jak na něj, kde začít, nebo se bojíte, že se při jeho budování ztratíte? Tak právě pro vás je určena kniha „Vytváříme e-shop ve WordPresu pomocí WooCommerce“.


 

Chakra 2014.05 „Descartes“ – (bývalý) Arch s KDE

Chakra

Chakra je linuxová distribúcia, ktorá bola pôvodne upraveným Arch Linuxom s prostredím KDE, no od verzie Chakra 0.2 z roku 2010 je táto distribúcia nezávislou a s vlastnými repozitármi s „half-rolling release“ modelom, ktorý prináša najnovšie verzie užívateľských aplikácií, no vždy len stabilné a otestované verzie jadra a systémových knižníc. 


 

CentOS 7, přejmenovaný LinuxAlt a možná i supermigrace v Jižní Koreji

Dva týdny

Vyšel CentOS 7, zatím jen pro 64 bitů. Konference LinuxAlt má nový název a hledá přednášející. Ubuntu pro mobily nemá mobil, ale za to má 100 tisíc stažených aplikací. Italský Terst přechází na Apache OpenOffice. A na svobodný software možná přejde celá Jižní Korea.


 

Svobodný software je pro BYOD ideální

Open source

V případech, kdy zaměstnanci používají svá vlastní zařízení i pro pracovní účely, se svobodný software ukazuje jako ideální řešení po právní a administrativní stránce. 


 

Linux Deepin 2014

Deepin 2014

Linux Deepin je v našich končinách poměrně málo známá distribuce. Co může oproti nepřebernému množství jiných distribucí, které jsou stejně jako Deepin založeny na Ubuntu, nabídnout? 


 

LxQt na cestě k Waylandu, FirefoxGtk3, nový Android L a Lipsko přešlo na svobodný software

dvatydny.gif

Společnost Microsoft uvolnila zdrojové kódy vývojového kitu formátu OpenXML. Ty jsou nyní dostupné na Git H ubu pod licencí Apache 2.0, což je umožňuje svobodně upravovat a šířit. Tohoto využijí hlavně správci informačních systémů, které tento formát generují.


 

ATI se svobodnými ovladači a pár dalších zkušeností „ze života“

download.png

„Za málo peněz, málo muziky“ říká jedno staré české přísloví. Pokud od našeho „miláčka“ očekáváme o něco více než jen brouzdat po internetu a odesílat e-maily, je třeba do něj investovat nějaký ten peníz. Avšak ani sebelepší „železo“ se neobejde bez příslušných ovladačů daného výrobce hardwaru, které nám umožní bezproblémový chod našeho PC. Ovšem oficiální ovladače nemusí být tím nejlepším řešením...


 

Třicet dní s… (OpenMandriva Lx 2014)

open_mandriva_logo.png

„Třicet dní s…“ je nový občasník pro milovníky zajímavostí ze světa linuxových distribucí. Budeme se zde setkávat s více či méně známými distribucemi, které budeme podrobovat měsíčnímu testu v běžném uživatelském provozu. Cílem není přinášet recenze nejčerstvějších distribucí, ale ukázat čtenářům, jak která funguje a přinést nápovědu k otázce: Která distribuce je vhodná právě pro mě?


 

Debian a rozšíření pro GNOME 3 – díl 1.

gnome3.png

Výchozí desktopové prostředí Debianu je GNOME 3 a mnoho uživatelů tomuto prostředí vyčítá nejen malé možnosti nastavení a plýtvání místem. Osobně jsem přechod na GNOME 3 nesl velmi těžce a hledal různé způsoby, jak tuto verzi alespoň částečně přiblížit ke starému způsobu ovládání z GNOME 2. Pokusím se poukázat na zajímavá rozšíření pro prostředí GNOME 3, která mohou zpříjemnit ovládání i konzervativnějším jedincům (včetně mě samotného).


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz