přejít na obsah přejít na navigaci

Linux E X P R E S, Články

Články

reklama

-->

K dispozi je také archiv článků dělený podle let a měsíců.

Vychází dvanáctý openMagazin se sedmdesáti stranami

openmagazin_perex.png

Poslední vydání roku 2009 obsahuje recenze softwaru pro bezpečnou komunikaci a sdílení dat, příklady nasazení OpenOffice.org a jednu retrorecenzi. Ale to není vše, celkem nabízíme přes 70 stránek dobrého čtení.


 

OpenDocument Format: Úspěch v Německu, Dánsku i jinde

dvatydny.gif

Symbian byl otevřen. OpenOffice.org má v Německu již 21 % trhu. Dánsko schválilo ODF jako oficiální formát. Smlouva s MS je pro Novell finančně velmi výhodná. Linus Torvalds mezi stovkou nejvlivnějších vynálezců. Kód Androidu odstraněn z jádra. Mozilla podporuje přístupnost GNOME. Ubuntu volí Yahoo! místo Googlu.


 

Editory pro TeX: Staří mazáci

latex_matematika.jpg

Dvoudílné srovnání textových editorů pro Linux podporujících určitým způsobem TeX, LaTeX, respektive XeTeX. Některé jsou víceúčelové, jiné jsou na tento skvělý nástroj specializované. V prvním díle se podíváme na některé staré známé, kteří mají výhodu především v tom, že alespoň jeden z nich najdete téměř v jakémkoli Linuxu.


 

Kalzium: Periodická tabulka, chemická kalkulačka a ještě více chemie

kalzium.png

Pokud jste se někdy rozhodli hledat nějaký program, který by vám ulehčil studium chemie, asi jste nacházeli především různá "kreslítka" organických sloučenin nebo 3D editory molekul, kterých je opravdu požehnaně. Obojí určitě nalezne své uplatnění pro studenta vysoké školy, ale na střední nebo dokonce základní škole je potřeba něco trochu jiného. To něco je právě Kalzium - periodická tabulka, chemická kalkulačka a příruční studnice vědomostí pro každého.


 

Pěkná diplomka jednoduše

lyx.png

Připravili jsme pro vás seriál o programu LyX, s nímž si rychle vytvoříte profesionálně vypadající bakalářskou nebo diplomovou práci.


 

Recenze knihy Začínáme s JavaScriptem

JavaScript.jpg

Knih o JavaScriptu není málo, knih o tom, jak psát weby je značně víc. Je důvod pořizovat si zrovna Začínáme s JavaScriptem, případně čím se tato kniha liší od ostatních? Výběr kapitol jako Animace či Ajax zní dobře – co ovšem kniha nabízí ve skutečnosti?


 

Správa linuxového serveru: S.M.A.R.T. a zdraví pevných disků

debain_notext.png

Pevné disky obsahují obvykle to nejcennější - vaše data. Ať už využíváte linuxového softwarového RAIDu nebo ne, hlídat zdraví disků je určitě velmi důležité, stejně jako mít možnost odhadnout, v jakém stavu je disk, který se vám zrovna dostal pod ruku. A tomu se budu věnovat v tomto a v následujících dílech.


 

LXRandr - a připojení k projektoru nebude noční můrou

notebook_monitor.png

Připojit notebook k projektoru nebo monitoru a nastavit obraz? Změnit si rozlišení či kmitočet zobrazení na monitoru? Klik, klik a je hotovo. Nevěříte? Věřte. Program LXRandr se k vám hlásí do služby.


 

X-Plane 9: Celkové hodnocení

xplane9.png

V závěrečném díle velké recenze simulátoru X-Plane 9 se podíváme na jeho klady a zápory, dojde také na celkové hodnocení a srovnání s konkurencí, konkrétně s Microsoft Flight Simulatorem.


 

Webové aplikace Zoho

zoho.gif

Že se různé aplikace přesouvají na web, je asi zbytečné říkat. Velkou roli zde hrají Google Apps - ovšem v jejich stínu najdeme i jiné služby, které nabízejí srovnatelně nebo možná ještě více funkcí. Jednou z takových zajímavých služeb je i Zoho.


 

Dropbox: Synchronizujte svá data jednoduše

dropbox.png

Nedávno jsme se věnovali přehledu nejzajímavějších služeb pro synchronizaci dat mezi počítači. Nyní se budeme věnovat podrobněji té nejznámější a jedné z nejpropracovanějších – Dropboxu.


 

Rotoscope: A fotky jsou jako kreslené

rotoscope.png

Rotoscope je program pro převod fotek na kreslené obrázky. K čemu to může být užitečné? Pokud zrovna neděláte animovaný film, pak na tom slávu ani peníze nezískáte, výsledek ovšem může stát za to a tak přinejmenším potěší.


 

Nahoru

Přidat názor

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích a pravidlech najdete v nápovědě.
Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu rss



 
 

Top články z OpenOffice.cz